Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96

Thread: Алфа Ромео 155-консумативи-от къде всичко и какви!

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Алфа Ромео 155-консумативи-от къде всичко и какви!

    ЕДИТ: темата вече, ще я ползвам за няколко въпроса за покупка на части :P :P Защото ми трябва по бързо да намеря, а иначе малко хора четат темата :P
    Tози линка конкретно и края на предната страница:

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 2&start=45

    Ако може някой и да я премести :P:P
    __________________________
    __________________________


    Ееееееее не е за вярване!!!

    Хехех малко подвеждащо заглавие!


    Здравейте всички! Имам много радостен повод да пусна тази темичка...След дългогодишно пребиваване в този форум и удоволствието да чета за чуждите алфи и
    да се интересувам от тях, и след като съм направил над 2 000 снимки на различни БГ алфи, вече мога да кажа за себе си, че НЕ само съм ФЕН, а и съм СОБТСТВЕНИК на първата ми алфа ромео в живота!!! След толкова много емоция и всичко най-хубаво в този форума аз вече с гордост написах в подписа си моят нов личен АЛФА атомобил... Именно Алфа Ромео 155 2.0 8В
    93г. Тъмно синя с 15" лети джанти и гуми 195. 50.....Просто нямам думи да опиша радоста си в момента...

    Ето и инфото за колато....Първо в петък на 18май аз и баща ми тръгнахме за Горна Оряховица да гледаме една алфа там Бордо 1.8 ...Колегата JORDI предварително
    и хвърли един поглед и каза, че си заслужава....Цената беше 2600лв. и можеше и коментар...Уви там заварих кола, цялостно пребоядисана много калапаво направена и дори без клима...Защото "само" трябва да се напълни и неработи от 2г... Дори и след коментар на цената и на 2 000лв. просто не си струваше да купя тази ... Тръгнах си малко разочарован...Там после гледахме във В. Търново и т.н но нямаше хубави 155...Имаше една черна 95г. 2.0 16В с много свирещи ролки и др проблеми....От там газз към Плевен...Там се запознах с една 2.0 92г. със чукащ двигател и без съединител на цена от 2300лв... Само се врътнахме и си тръгнахме....На слеващия ден Събота 19май...В 7 сутринта тръгнахме към Враца...В самия град НЯМАШЕ хубави алфи...Много надути цени нереална работа...Но на 40км от Враца в едно село намерих моята алфа...Направихме огледа на колата (перфектна нямаше къде човек да се хване за коментар) и в крайна сметка се спазарихме... Взех я на цена от 2400лв. БЕЗ клима за съжаление, но уникално запазена....(БЯх готов с още пари за да има клима, но с клима бяха само в кофти състояние...за това реших по-добре без клима, но запазена..)

    КОлата е просто невиждано за мен запазена...Салона дори не е пран а беше отличен...ЗА колата знаех само, че е внос от ГЕРМАНИЯ и дори в обявата никой не каза, че е запазена и т.н... Очаквах леко кочинка кола.... Оказа се перфектна...Никакви забелжки по интериора...Всичко беше олично и без следи от уипотреба...Жабка,Подлакатник,Волан, Сенници, Задна седалка, пода багажника където и да гледах не намерих кофти състояние....Багажника нямаше скъсано, закърпено отличен...И най-интересното Пълен комплект инструменти... Триъгълници, комплект ключове, резервана гума-направо не е вадена...Аптечка, ръкавици +ОРИГИНАЛНА аптечка на Алфа ромео 155 неразпечатана... Перфектна отвсякъде...И не беше лъскано защото едва ли някой ще се занимава толкова старателно за кола за 2400лв.. Цената и в Германия беше 450евро..та за там също никой е нямало да си играе да я "конти" за тия пари... И аз и баща ми почнахме да се убеждаваме, че колата наистина е на реални 145хил км....


    Изненадата беше в къщи...намерихме пакет документи в колата... Вътре в оригинална кожена калъфка имаше 6 книжки...4 за алфата и 2 за Касетофона...
    За алфата имаше подробни инструкции и всичко необходимо за нея на немски...+ сервизна книжка която показваше всеки прегледа на колата до навъртането на 130хил км. и дата за следващо обслужване 145хил км...Всичко по нея ми изглежда реално и както казах едва ли някой ще си играе за тия пари пък и сервизни книжки да прави...Още повече, че ПРОДАВАЧА НИЩО не ми спомена за сервизна книжка и т.н.. Тези неща ги видях чак в Севлиево... Та баща ми разглежда веригата и каза, че е перфектна и няма следи от износване по нея...ЗА това съм склонена да вярвам, че колата наистина е на тези километри... Аааа да и имаше 2 сертификат за изправност...Единия важеше до 2008г. а другия до края на 2007г. и в тях също пишеше километрите на колата.....

    Охх това е за сега съжалявам, че толкова писах но съм адски развълнуван... Колата е перфектна отвсякъде и вече и навъртях 220км...Тази алфа ми е една сбъдната мечта....

    В момента колата е КАТ Габрово за регистрация...Дано баща ми успее да я регистрира(НА мое име е колата) и без мен , защото аз пък съм в София...днес си дойдох...

    Публикувал съм и много снимки със транзитните номера е...Ами това е за сега...


    Венцислав Цочев 19г. 10месеца....гр. Севлиево студент 1 ва година в София


    Колата се намира в Севлиево и там, ще остане...Имам още 20дена до завършване на семестъра.

    Поздрави и с най-добри чувства :P :P :P :P






    ВСИЧКИ СНИМКИ:
    --------->

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134925

    ---------------------
    ---------------------
    ---------------------
    ---------------------- :P :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Честито. Изглежда перфектна совалка. Много безаварийни км да и навъртиш.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Честито!
    и разказът ти си го бива
    да й скъсаш шортите от каране

    много безаварийни километри!
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4

    Default

    Евалата,колицата е супер,със здраве да си я караш и все такава радост да ти носи Как я намери на такива пари
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #5

    Default

    Добре изглежда, честито! Ти май доста време я търси сега дано само да те радва
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Честито и от мен колега. След толкова търсене и безсънни нощи
    Нека само да те радва, и да забравиш значението на думичката сервиз. Съз здраве да си я караш
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    Запален алфист charmario's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Браво! Супер е колицата! Дай Боже на всеки форум такива сектанти като тебе
    Alfa Romeo 145 Boxer 1.6 I.E. 8V 103 hp


  8. #8
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Браво Браво ! Още повече да те радва от колкото сега,безавариини И умната
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Браво.
    На късмет, безаварийно и с кеф да си я караш.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    АЛФА -155 , честито със мерак и здраве да се кара и безавариино.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Хехехе мерси на всички за пожеланията :P :P :P

    Ето и първите ми впечатления... Най-доброто беше, че като подкарах колата из разни копки, локви и едни дървето в селото, от където я взех не се чуваше тракане лопане скърцане и т.н... Това си е така и за в момента....През целия път- 200км имах чувството, че карам лимузина....Тиха спокойна без да издава звук..С перфектна возия и много удобна седалка :P Изпреварванията бяха просто песен..>На отиване карах на баща ми фиата 63коня дизел е не мога да ви опиша разликата във вървежа

    Това е супер съм доволен...Има някои дребни кусури, които скоро ще оправя :P :P

    Емблемата отзад, скоростния лост-дръжката, спукана капачка за маслото, смяна на датчика за налягане на маслото, че не работи...и спукана предна броня в дясно
    :P :P :P Мммм това е :P

    Преди малко ми се обади баща ми и не е имал проблем с регистрацията на колата макар, че аз отсътвам Тааааа ако някой срещне на пътя Тъмно Синя 155 "ЕВ 4709 " да свири, свети, мята вика
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Е честито и много радости с новата кола - вече може да напишеш в подписа си , че италианското сърце е в италианска кола
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13

    Default

    алфата е 155

    АРНА

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Default

    Ха да ти е честита и много да те радва
    155 2.0 TS 8V
    Fiat Tipo 1.1 fire
    Ducati Monster 620i

  15. #15

    Default

    Честито, и много безаварийни,
    Ако има некой дето си заслужава да кара алфа, това си ти
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Известна още и като кочина, кокошарник, ама като я изпера на автомифката........

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •