Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96

Thread: Алфа Ромео 155-консумативи-от къде всичко и какви!

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Да ти е честита колега.Много добре изглежда.
    Ex '97 Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    147 1.9JTD

  2. #32
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ей най-накрая намери и ти щастието! Браво и да ти е Честита!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #33
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ауу благодаря...Не бях писъл 6 дена защото си бях на Севлиево при нея :P :P

    Всичко е супер...Много каране изкарах тука тия 6 дена... Колата е супер тиха и комфортна...Не тракат, не лопат пластмаси и т.н.. Много съм доволен....


    А сега малко проблеми Как да се преборя с разхода - 19-20литра градско... и 11-12литра извънградско... Вече навъртях 400км.(голям мерак) и да ви кажа трудно се издържа На бензиностанцията вече ми правят отстъпки Това е разход с гориво 95-98 50:50%

    Колата няма никакви индикации за направата на такъв разход....Двигателя е много спокоен, много тих...Държи обороти спокойно и т.н...Колата НЕ пуши и грам дори при подаване на много газ

    Карането ми е не е някакво постоянно настъпване... Карам 90% от времето спокойно на 2500 об. и така по някой път само настъпвам...За сега не я "цедя" много много(само 1-2 за показно на приятели) защото не съм и сменял масло и свещи...Та и при това каране разхода е доста голям... Въздушния филтър е нов :P

    Ще изчакам смяната на маслото и на свещите и ако не се нормализира ще търся някъде за диагностика НО ми трябва в района на Севлиево, че незнам кога ще я докарам в Сф....Чел съм доста...Възможен ли е толкова сериозен разход без никакви индикации да бъде от свещи и масло(Свещите са Голдън Лодж и не са много зле..Почистих ги и сложих отново-докато се купят други)... А причината е в Ламбда Сондата?! Но пак казвам колата си работи перфектно От където и да я погледне човек(да чукна на дърво) :P ....... П.П лошото е че ми е много голям мерака и не спирам да я карам...А с тия цени на горивата...

    Свещите за смяна - Денсо ли да взема(адрес къде в Сф като кажа: "Свещи Денсо за Алфа 155-8клапана" ще ми дадат точен модел?!?!?!?)? Мисля да взема от Сф и пак сам да си ги сменя...В севлиево ми предлагат Шампион за 7.10лв бройката
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #34
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Аз си купих обикновенни Денсо - едно-полюсни като цената от вносителя ( русенска фирма - Ауто Хит се казва, намерих им магазини в софия един от тях е на черни връх телефон 868 84 40) е 3.90 на бройка и то без каквито ида е отсъпки.

    Ето ти онлайн каталог на денсо.

    http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... -maker.cgi
    Модела е Q22P-U


    п.с. Разхода ти е безумен при положение че казваш че караш леко.
    Я се разходи до Сф и се разберете с Бобо.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #35
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    За диагностиката при Бобо ми е ясно... Но в момента имам изпити и няма как да дойда с колата...Карането извънградско ми е 90-100...Дори по магистралата карам с 110долу горе(май срамя само 2.0литровия звяр )...

    Смятам да видя какво ще се промени като сменя маслото и свещите... Проблема е, че съм и малко болен и сега ще дам много пари за изследвания и лекарства смяната на масло може да се наложи и да изчака ...

    Имам и леки съмнения дали стрелката не отчита правилно Защото като сложа 25литра и повече, резервоара неще да побере-чувал съм от форума, че е възможен някакъв вакум и за това да не иска....А може и просто да има много бензин и тая лампа да ме лъже и аз постоянно да доливам...Защото вечер слагам по 10-15лв. и лампата огасва,но после пак светва и виждам как се мести след нощното каране... А пък иначе като сложа 25литра отива на средата, обаче както казах не хваща повече


    A на КОЛКО градуса трябва да ми се вкл. перката за охлаждането...Откакто я карам до сега не ми се е вкл...Наистина може да не съм я карал много време на ръчка ама ми е странно..>Ситроена ми дори ида не го ръчках много си вкл. след дълго каране градско... Та на колко се вкл??

    Ейййй много е красива направо не мога да спра да я снимам













    Ето целия албум :P
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... 1&photo=25
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    За диагностиката при Бобо ми е ясно... Но в момента имам изпити и няма как да дойда с колата...Карането извънградско ми е 90-100...Дори по магистралата карам с 110долу горе(май срамя само 2.0литровия звяр )...

    Смятам да видя какво ще се промени като сменя маслото и свещите... Проблема е, че съм и малко болен и сега ще дам много пари за изследвания и лекарства смяната на масло може да се наложи и да изчака ...

    Имам и леки съмнения дали стрелката не отчита правилно Защото като сложа 25литра и повече, резервоара неще да побере-чувал съм от форума, че е възможен някакъв вакум и за това да не иска....А може и просто да има много бензин и тая лампа да ме лъже и аз постоянно да доливам...Защото вечер слагам по 10-15лв. и лампата огасва,но после пак светва и виждам как се мести след нощното каране... А пък иначе като сложа 25литра отива на средата, обаче както казах не хваща повече


    A на КОЛКО градуса трябва да ми се вкл. перката за охлаждането...Откакто я карам до сега не ми се е вкл...Наистина може да не съм я карал много време на ръчка ама ми е странно..>Ситроена ми дори ида не го ръчках много си вкл. след дълго каране градско... Та на колко се вкл??

    Ейййй много е красива направо не мога да спра да я снимам













    Ето целия албум :P
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... 1&photo=25
    Като за начало НЕ СИПВАЙ ОТ ЛУКОЙЛ БЕНЗИН ! На един приятел голф 2 1.6 карбуратор с омв е стрела и дава 7 в града,а с лукойлския е мъка и дава 9-10 Съветвам те да сипваш само на омв,провери датчиците за температурата и ако има катализатор го махай,минал му е живота 100% И нашата алфа прави същите магарии,необяснимо висок разход и вече не върви като преди,но 90% съм сигурен,че е катализатор,защото като се запали студена се получава нещо като прекъсване и забавяне при форсиране (връща газове май),ама дъртия нещо не му се занимава да отиде да му го махнат,а и аз нямам време
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  7. #37
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Колата си върви перфектно Не гасне! Не играят обороти дори когато не е палена си запалва и работи отлично...Дори и да тръгна като е студена...катализатора не съм проверявал още, но или ще го махна като се прибера или ще накарам баща ми да го избуши...

    А за бензина...Аз живея в СЕВЛИЕВО а там няма голям избор на бензиностанции...има 10 бензиностанции..и всяка се надпреварва за възможно НАЙ-скапания бензин

    А термостата??!?!
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    А термостата??!?!
    Задължително.
    Аз на Купето усетих осезаема разлика след смяната му.Сега е 85-90 най-много в задръствания
    '99 156 1.9 JTD SP3

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Колата си върви перфектно Не гасне! Не играят обороти дори когато не е палена си запалва и работи отлично...Дори и да тръгна като е студена...катализатора не съм проверявал още, но или ще го махна като се прибера или ще накарам баща ми да го избуши...

    А за бензина...Аз живея в СЕВЛИЕВО а там няма голям избор на бензиностанции...има 10 бензиностанции..и всяка се надпреварва за възможно НАЙ-скапания бензин

    А термостата??!?!
    Не го избушвай а го махни и сложи резонатор или права тръба (зависи дали си фен на якото обезшумяване или малко по шумна работа на мотора),пробвай на друга бензиностанция само да не е гадния лукойл,мисля,че ще видиш сам разликата Ако имате омв най добре
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  10. #40
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Да за катализатора имам опит Обичам колата ми да бучи, но само над 3 000об До тогава искам да е тихичка, както е и в момента....

    Добре а колата в момента не ми е качвала над 85-90градуса и то дори след няколко ръчки...НО перка за охлаждане не се е пускала
    Някой да каже кога трябва да се пусне и т.н.. Иначе нормално си работи на 70...това е чертичката веднага след 60.... А вече ако я ръчкам или карам "задръствания" качва на 85-90
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #41
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Ми остави я да работи на място,отвори и капачката на разширителния съд и ако перката се вкючва преди да излезе вода(антифриз) от казанчето значи всичко е ОК

    PS:От къде е колата,защото и това има значение

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  12. #42
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Ми остави я да работи на място,отвори и капачката на разширителния съд и ако перката се вкючва преди да излезе вода(антифриз) от казанчето значи всичко е ОК

    PS:От къде е колата,защото и това има значение
    Както казах в началото на темата, колата е нов внос от Германия..Има прегледи и ТУВ

    Това за термостата ще го пробвам в най-скоро време...И все пак някой да ми каже кога се вкл перката?
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Ми остави я да работи на място,отвори и капачката на разширителния съд и ако перката се вкючва преди да излезе вода(антифриз) от казанчето значи всичко е ОК

    PS:От къде е колата,защото и това има значение
    Както казах в началото на темата, колата е нов внос от Германия..Има прегледи и ТУВ

    Това за термостата ще го пробвам в най-скоро време...И все пак някой да ми каже кога се вкл перката?
    По добре на по ниски градуси,за да няма вероятност от прегряване
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  14. #44
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Да ти е честита колега. Xубава кола е 155 . ..
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  15. #45
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Айде време е за смени :P :P

    Трябва да си купя:
    Маслен филтър
    Въздушен филтър

    Свещи 8 броя -Денсо Иридиум Q22P-U - със сигурност ли да си взема такива свещи? Чуха се много мнения и все хубави...И все пак говорим за моя двигател 8V а в каталога са май за 16В..>Takива ли да взема??
    Датчик за налягането на маслото(еднакъв ли е или трябва да е някакъв точен)
    Масло(Селения пише в книгата)-6литра мисля, че е


    НЯкой може ли да ми каже къде в Сф мога да си купя това всичкото НАКУП И дали някъде могат да се направят някакви отстъпки защото са доста неща Или пък някой колега с членска карта ако може да помогне, ще го черпя :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •