Results 1 to 15 of 15

Thread: Някой имал ли е подобен проблем с изворсирване на двигателя

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Някой имал ли е подобен проблем с изворсирване на двигателя

    Когато колата е загряла нормално при рязко подаване на газ на празен ход двигателя леко се зачудва преди да се изфорсира, при движение няма забивания и заглъхвания върви нормално . А при изфорсиране от 1500 оборота на празен ход това зачудване изчезва. Моля ако някой колега е имал подобен проблем и го е отстранил нека сподели.
    Колата е ходила на диагностика няма грешки. Нова сонда бош , нови свещи NGK чистен дебитомер, нов въздущен филтър, няма пропуски по всмукателната система. Колата е от подписа,
    Давам тази информация с цел предотвратяване на спама в темата. Благодаря предварително на тези който ще се отзоват с адекватни отговори
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default sorry

    Извинявам че немога да дам отговор,но ме интересува как си почистил дебитомера.благодаря предварително,че моята се чуди постоянно докато е студена, а после изчезва.
    156 2,4jtd

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Дебитомера се чисти със спрей за почистване на карбуратори или контакт спрей ВАЖНО е спрей да се изпарява без остатък и да се чисти само със спрей без никаква механична намеса. Иначе вадиш патрончето на дебитомера което е на две болчета и чистиш малката напречна пластинка в долния край от налепите по нея тов а едано се оправи с почистване
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default debitomer

    Благодаря за инфото ще пробвам
    156 2,4jtd

  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Дебитомера не се чисти Дебитомера е консуматив и се сменя
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: debitomer

    Quote Originally Posted by Boriio
    Благодаря за инфото ще пробвам
    Ако все пак си решил да чистиш Използвай бензин
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  7. #7
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    чисти се ... с нов.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомера се чисти със спрей за почистване на карбуратори или контакт спрей ВАЖНО е спрей да се изпарява без остатък и да се чисти само със спрей без никаква механична намеса. Иначе вадиш патрончето на дебитомера което е на две болчета и чистиш малката напречна пластинка в долния край от налепите по нея тов а едано се оправи с почистване
    Колега само ша та замоля да си напръскаш подметките с карбуратор клиинър изчакай 15 минути и после ми кажи дали ще напръскаш каквото и да е с него А контакт спрей се ползва за метални контакти по принцип а не за супер специални повърхностти реагиращи на топлина като полуграфитното покритие на дебитомера (казвам полу щот другата част от смеската не я знам изобщо точно кво е, а и бош силно си пазят тайните ) Та успех ти желая с чистенето после може и изобщо да нямаш кола а не само да се замисля
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    по въпроса за дебитомера,вчера видях в Практикер един спреи за почистване на ел.платки.дали ще свърши работа.пише че не остват никакви следи от него и че се изпарява!!!! просто колата полудява като е студена, и като сигне 60 градуса всичко е тип-топ.
    156 2,4jtd

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомера се чисти със спрей за почистване на карбуратори или контакт спрей ВАЖНО е спрей да се изпарява без остатък и да се чисти само със спрей без никаква механична намеса. Иначе вадиш патрончето на дебитомера което е на две болчета и чистиш малката напречна пластинка в долния край от налепите по нея тов а едано се оправи с почистване
    Колега само ша та замоля да си напръскаш подметките с карбуратор клиинър изчакай 15 минумнти и после ми кажи дали ще напръскаш каквото и да е с него А контакт спрей се ползва за метални контакти по принцип а не за супер специални повърхностти реагиращи на топлина като полуграфитното покритие на дебитомера (казвам полу щот другата част от смеската не я знам изобщо точно кво е, а и бош силно си пазят тайните ) Та успех ти желая с чистенето после може и изобщо да нямаш кола а не само да се замисля
    Щом разяжда подметките значи разтваря органични съединения а ако се изпарява без остатък заначи ще свърши работа пластинките на дебитомера не са изработени от органични съединения. Съветите за почистването на дебитомера ми ги даде човек който повече от 15г се занимава със запалителни и инжекционни системи на бензинови двигатели ни има сервиз на който не му е никак лоша славата освен това е завършил МЕИ Варна ДВГ и в момента преподава там а и притежава много добри познания и в елекртониката е не ми се вярва да ме подведе. Методът на почистване на дебитомери е изпитан многократно и при гояма част от случаите има разултат. И все пак най добри резултати ще се получат при поставянето на нов дебитомер
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Съветите за почистването на дебитомера ми ги даде човек който повече от 15г се занимава със запалителни и инжекционни системи на бензинови двигатели ни има сервиз на който не му е никак лоша славата освен това е завършил МЕИ Варна ДВГ и в момента преподава там а и притежава много добри познания и в елекртониката е не ми се вярва да ме подведе. Методът на почистване на дебитомери е изпитан многократно и при гояма част от случаите има разултат. И все пак най добри резултати ще се получат при поставянето на нов дебитомер

    Как му е името на този преподавател? Отговора може и на ЛС.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомера се чисти със спрей за почистване на карбуратори или контакт спрей ВАЖНО е спрей да се изпарява без остатък и да се чисти само със спрей без никаква механична намеса. Иначе вадиш патрончето на дебитомера което е на две болчета и чистиш малката напречна пластинка в долния край от налепите по нея тов а едано се оправи с почистване
    Колега само ша та замоля да си напръскаш подметките с карбуратор клиинър изчакай 15 минумнти и после ми кажи дали ще напръскаш каквото и да е с него А контакт спрей се ползва за метални контакти по принцип а не за супер специални повърхностти реагиращи на топлина като полуграфитното покритие на дебитомера (казвам полу щот другата част от смеската не я знам изобщо точно кво е, а и бош силно си пазят тайните ) Та успех ти желая с чистенето после може и изобщо да нямаш кола а не само да се замисля
    Щом разяжда подметките значи разтваря органични съединения а ако се изпарява без остатък заначи ще свърши работа пластинките на дебитомера не са изработени от органични съединения. Съветите за почистването на дебитомера ми ги даде човек който повече от 15г се занимава със запалителни и инжекционни системи на бензинови двигатели ни има сервиз на който не му е никак лоша славата освен това е завършил МЕИ Варна ДВГ и в момента преподава там а и притежава много добри познания и в елекртониката е не ми се вярва да ме подведе. Методът на почистване на дебитомери е изпитан многократно и при гояма част от случаите има разултат. И все пак най добри резултати ще се получат при поставянето на нов дебитомер
    Само немога да разбера като разполагаш с такъв гуру що пишеш във форума че колата ти има проблем Ходи там да ти го отстрани и готово После светни нас незнаещите как си го оправил и така всички доволни А извинявай незнаех че носиш органични подметки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Що се карате на човека. Нали аз преди година питах също за почистването на дебитомера и отговора на форума беше, че може да се чисти, ако ти стиска. Даже и линк към сайт на английски ми дадохте, че да го видя с картинки как става. Е, аз моя го изчистих с карб клийнър преди година и засега нямам проблеми.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомера се чисти със спрей за почистване на карбуратори или контакт спрей ВАЖНО е спрей да се изпарява без остатък и да се чисти само със спрей без никаква механична намеса. Иначе вадиш патрончето на дебитомера което е на две болчета и чистиш малката напречна пластинка в долния край от налепите по нея тов а едано се оправи с почистване
    Колега само ша та замоля да си напръскаш подметките с карбуратор клиинър изчакай 15 минумнти и после ми кажи дали ще напръскаш каквото и да е с него А контакт спрей се ползва за метални контакти по принцип а не за супер специални повърхностти реагиращи на топлина като полуграфитното покритие на дебитомера (казвам полу щот другата част от смеската не я знам изобщо точно кво е, а и бош силно си пазят тайните ) Та успех ти желая с чистенето после може и изобщо да нямаш кола а не само да се замисля
    Щом разяжда подметките значи разтваря органични съединения а ако се изпарява без остатък заначи ще свърши работа пластинките на дебитомера не са изработени от органични съединения. Съветите за почистването на дебитомера ми ги даде човек който повече от 15г се занимава със запалителни и инжекционни системи на бензинови двигатели ни има сервиз на който не му е никак лоша славата освен това е завършил МЕИ Варна ДВГ и в момента преподава там а и притежава много добри познания и в елекртониката е не ми се вярва да ме подведе. Методът на почистване на дебитомери е изпитан многократно и при гояма част от случаите има разултат. И все пак най добри резултати ще се получат при поставянето на нов дебитомер
    Само немога да разбера като разполагаш с такъв гуру що пишеш във форума че колата ти има проблем Ходи там да ти го отстрани и готово После светни нас незнаещите как си го оправил и така всички доволни А извинявай незнаех че носиш органични подметки
    Защото няма софтуер за италиански коли и ми е на 260 км от Бургас а иначе като имам път и проблем си уговарям час и това е.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Ето ви едно ръководство как се чисти дебитомер. Пръска се с Isoproply Alcohol. Страницата е http://www.alfa156.net/fr_index.html?/tech/MAFguide/
    привет от Бургас - 156 1.9jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •