Results 1 to 11 of 11

Thread: Давене в ниски обороти

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default Давене в ниски обороти

    Alfa 145 1.8 TS
    Близък приятел има тази кола.
    След смяна на акумулатор (няма особенна логика) колата започва да се дави в ниски обороти.
    След като разкачи клемата на акумулатора (+), известно време върви добре (10км или някакво време) и след това отново в ниските се дави.
    Забелязъл е че часовника му се занулява сам. -може би проблем с токовете ..
    На диагностиката с ФЕС излезе грешка на ламбдата, но след изтриване не се появява отново .. може да е следствие на друго.
    Пали .. на празен ход няма проблеми .. като подаде 'газ' се дави.

    Някой да е отстранявал подобни проблеми. (ламбдата е оригинална сменяна преди 10к и не е в нея проблема) (имам дебитомер- работещ .. тестван) мисля да пробвам с него.
    Проблемът е при потегляне в ниски обороти.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Проблемът е решен ..
    НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ АКУМУЛАТОР ОТ НЯКАКВА НЕИЗВЕСТНА ИЛИ БЕЗ МАРКА.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Проблемът е решен ..
    НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ АКУМУЛАТОР ОТ НЯКАКВА НЕИЗВЕСТНА ИЛИ БЕЗ МАРКА.
    Хубаво, но се обоснови.

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Купувай си
    Нещо се случи .. нямам намерение да правя изследвания.
    Поставяш нов акумулатор .. някакъв безмарков, пали .. подаваш газ и давене .. буботене .. и тн.
    Поставяш друг стар акумулатор на Гигават - беше примерно .. не че е кой знае какво и палиш.
    Колата си работи както преди това с МагнетиМерели .. и така.
    ФЕС нищо не показа .. щяхме дебитомера да сменяме .. но не се стигна до там.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Купувай си
    Нещо се случи .. нямам намерение да правя изследвания.
    Поставяш нов акумулатор .. някакъв безмарков, пали .. подаваш газ и давене .. буботене .. и тн.
    Поставяш друг стар акумулатор на Гигават - беше примерно .. не че е кой знае какво и палиш.
    Колата си работи както преди това с МагнетиМерели .. и така.
    ФЕС нищо не показа .. щяхме дебитомера да сменяме .. но не се стигна до там.
    Правиш генерални изводи на базата на една трошка и два акумулатора, несериозно, дори идея нямаш защо мислиш така. Ще си купя.

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Имам идея в конкретният случай .. не ми се занимава с безсмислени разговори.
    Не знам какво се има предвид под трошка .. колата е технически изправна и върви без проблеми.
    Нямам 5 акумулатора да си правя изводи.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Имам идея в конкретният случай .. не ми се занимава с безсмислени разговори.
    Не знам какво се има предвид под трошка .. колата е технически изправна и върви без проблеми.
    Нямам 5 акумулатора да си правя изводи.
    И на мен не ми се занимава с такива разговори, но ако имаше идея щеше да се похвалиш. Не си купувайте евтини акумулатори, защото колата се дави- Чудо. Тая кола алтернатор няма ли? Доколкото съм чувал той върши повечето работа след като запалиш.

  8. #8
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    И на мен не ми се занимава с такива разговори, но ако имаше идея щеше да се похвалиш. Не си купувайте евтини акумулатори, защото колата се дави- Чудо. Тая кола алтернатор няма ли? Доколкото съм чувал той върши повечето работа след като запалиш.
    Нали се сещаш, че алтернатора е един и същ с единият и другият акумулатор ? Може да се сетиш и след като е закачена на ФЕС, че сме проверили и тези стойности.
    И не съм написал, че не пали със КИТ-акумулатора .. а че колата прекъсва.
    Замениха го .. установиха, че е дефектен. От време на време от вибрациите се губи едната клетка .. защо не знам.

    Кажи от къде да си захраня видео регистратора, като изключим огледалото .. и как да прекарам кабела
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #9

    Default

    Проблема го имам и със моята 145. Смяната на барерията не е повлияла , повлияло е повторното запалване на двигателя . При мен се оправя като изгася колата и пак я запаля. Не мога да определя защо се получава това давене и как изчезва напълно проблема след като изгася и запалване отново , но е факт .
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by killuminati View Post
    Проблема го имам и със моята 145. Смяната на барерията не е повлияла , повлияло е повторното запалване на двигателя . При мен се оправя като изгася колата и пак я запаля. Не мога да определя защо се получава това давене и как изчезва напълно проблема след като изгася и запалване отново , но е факт .
    В болшиството от случаите е от падане на налягането в бензиновата рейка. Пикаеща дюза или дефектен регулатор на налягането. Рови там!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    В болшиството от случаите е от падане на налягането в бензиновата рейка. Пикаеща дюза или дефектен регулатор на налягането. Рови там!
    Преди време, нещо направиха с бензина или на определени бензиностанции - миришеше на ацетон. Може би това добавиха.
    Тефлоновата цедка на помпата се втвърдяваше и чупеше при което и целият боклук отиваше в дюзите.
    Горивният филтър, почти нищо не спира.
    Взех една батерия от UPS вързах 2 проводника към букса за дюза и копче - бутон.
    Един флакон WD и направих преход към входа на дюзата.
    Държа под налягане DW към дюзата и от копчето само цъках, доста бързо.
    При което дюзите от чуркащи или прокапващи само .. се изчистиха.
    От тогава вече 6 години колата си върви с тях. - но мисля, че имам и някакви резервни от megaparts поръчах ги за 20лв 4те и не намерих смисъл да плащам пътни да ги връщам.
    Ако на някой му трябват мога да поровя да ги намеря.

    А Датчика за налягане може да прави такива проблеми. Хубаво е да се провери или директно смени.
    При мен като се повреди напълни цилиндрите с бензин .. Както си карах колата омаля .. омаля .. постепенно за 500м и изгасна.
    6-7 пъти пробвах да запаля, но не се получи и в сервиза установиха, че е яко задавена. Извадиха горивото през свещите и с въздух под налягане остатъка
    Трябва по спомен да е 3 бара. Може да се замери с манометър за налягане, работещ и с течности, прави се един преход и се свързва към рейката.

    *криво ляво, това е по спомен от преди 6-7 години.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •