Results 1 to 13 of 13

Thread: Water in fuel contact грешка и гаснене придружено трудно палене!

  1. #1

    Default Water in fuel contact грешка и гаснене придружено трудно палене!

    Здрасти колеги! Пиша тук понеже ми трябва помощ с този дразнещ проблем които се появи преди месец изписа ми че има вода в горивото и от тогава ти изчезва ту се появява съответно придружено с гаснене в движение и трудно палене! Смених днес горивния филтър НО час след това пак същата работа!!! поръчах бардал за да изчисти горивото но имам съмнения че и тогава няма да помогне! Ще се радвам ако някой то вас се е сблъсквал с това и помогне, колата е сааб 9-3 1.9 с двигателя на фиат. Знам че питането ми не за този форум но колегите от сааб явно не влизат често! Ако въпроса ми бъде изтрит ще разбера админите!

  2. #2
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Здравей колега! Дай малко повече инфо? Как така от тази грешка ще ти гасне колата? Ако е така, с какъв дизел караш? Ако гасне от вода в горивото и ако наистина горивото е такова и то цял месец, то доста неща по горивната система са, за рециклиране или нови. Според мен, се иска диагностика в движение, за да се видят живи данни. Да се види какво се случва с налягането и горивото.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #3

    Default

    Здрасти колега, карам предимно от бензиностанция Петрол! Преди два дни носех дюзите за тест и евентуално рециклиране но уви бяха в добро състояние, за сега само горивния филтър съм сменил относно горивната с-ма!
    Всеки път при появата на тази грешка колата или губи мощност или гасне а някой случай и двете цялото нещо се случва за не повече от минута, става единствено при ниски обороти при скорост по-голяма от 30 км няма абсолютно никакъв проблем. Днес реших да се посъветвам с един монтьор които живее до нас и ми каза да погледна топлообменика...

  4. #4

    Default

    Забравих да допълня не всеки път ми изкача чека че има вода в горивото! Но във всички случаи пали със затруднения.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато нещо е голямо, колкото крава, кафяво, като крава и мучи, като крава, то има голяма вероятност да е крава

    Ако са ти набухали вода с нафтата при някое зареждане, то тя, бидейки по тежка от нафтата, се плацика по дъното на резервоара и отвреме навреме тръгва по горивопровода.
    Вариантите са или сваляне и чистене на резервоара, или добавяне на вещество, което ще способства, водата се изсмуче без да създава описаните проблеми. Би могло и съдържанието на резервоара да се изпомпа посредством помпата в резервоара, като се откачи тръбата от филтъра.
    Last edited by ecotronic; 04-09-2020 at 15:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    @ecotronic, това с помпата не създава ли опасност от засмукване на боклуци от резервоара по горивните пътища. За дизела не знам, но бензина лично съм виждал колко боклуци има.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има цедка на входа на помпата, та ако има боклуци, най-много да я задръстят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Здравейте вчера добавих бардал за справяне с този проблем за сега като че ли има ефект. Ще пиша и утре какво е станало.

  9. #9

    Default

    Колега с двигател на Фиат, моите препоръки са:


    1. Почисти резервоара

    2. Смени горивен филтър и в доза за дезинфекция/унищожаване на гъбички и бактерии -наливаш биоцидната добавка на бардал на бензиностанцията https://www.bardahl.bg/bg/product/a/5897 и доливаш догоре с дизел до капачката почти - това с цел да не остане колонии гъбички бактерии по стените на резервоара.
    Време за действие на препарата -най малко 24 часа за да изтрепе гадините.

    Добавката я има и за 12.50-13 лв в други магазини.
    След това когато изгориш третираното с добавка гориво смяна на горивен филтър с нов .

    3.след това третирай горивото с добавка за прочистване на горивната система, но тази добавка е само да разтваря смолисти и други вещества наслоени от горивото.

    Затова след като имаш "вода във филтъра' има вероятност да имаш и биоцидно замърсяване с гъбички и/или бактерии - тях нито с добавка за почистване на горивната система можеш да изтрепал, нито BDC помага, макар да е универсална с 5-6 действия уж.

    Иска биоцидна добавка.

    Ако искаш стъпка 1 можеш да я пропуснеш, но ако други те стъпки бе помогнат отново ще чистиш резервоар и отново стъпки 2 и 3.

    Принципно на биоцидната добавка си има и дозатор и упътване за дозите за обеззаразяване и за превенция.
    Слагаш за обеззаразяване.

    И махни ги тия от които зареждал - зареждай от. Круиз или от Лукойл.

    Онзи ден познат ми се оплака че с Авидизела му направила същия номер като на теб и той вече не зарежда от там.А е сипвал само Авиодзел.

    П.П.

    На биоцидната добавка пише, че "унищожава без остатък биологичното замърсяване", но според мен е по-добре да се бръкнеш за горивен филтър, отколкото за дюзи.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-09-2020 at 14:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Колега с двигател на Фиат, моите препоръки са:


    1. Почисти резервоара

    2. Смени горивен филтър и в доза за дезинфекция/унищожаване на гъбички и бактерии -наливаш биоцидната добавка на бардал на бензиностанцията https://www.bardahl.bg/bg/product/a/5897 и доливаш догоре с дизел до капачката почти - това с цел да не остане колонии гъбички бактерии по стените на резервоара.
    Време за действие на препарата -най малко 24 часа за да изтрепе гадините.

    Добавката я има и за 12.50-13 лв в други магазини.
    След това когато изгориш третираното с добавка гориво смяна на горивен филтър с нов .

    3.след това третирай горивото с добавка за прочистване на горивната система, но тази добавка е само да разтваря смолисти и други вещества наслоени от горивото.

    Затова след като имаш "вода във филтъра' има вероятност да имаш и биоцидно замърсяване с гъбички и/или бактерии - тях нито с добавка за почистване на горивната система можеш да изтрепал, нито BDC помага, макар да е универсална с 5-6 действия уж.

    Иска биоцидна добавка.

    Ако искаш стъпка 1 можеш да я пропуснеш, но ако други те стъпки бе помогнат отново ще чистиш резервоар и отново стъпки 2 и 3.

    Принципно на биоцидната добавка си има и дозатор и упътване за дозите за обеззаразяване и за превенция.
    Слагаш за обеззаразяване.

    И махни ги тия от които зареждал - зареждай от. Круиз или от Лукойл.

    Онзи ден познат ми се оплака че с Авидизела му направила същия номер като на теб и той вече не зарежда от там.А е сипвал само Авиодзел.

    П.П.

    На биоцидната добавка пише, че "унищожава без остатък биологичното замърсяване", но според мен е по-добре да се бръкнеш за горивен филтър, отколкото за дюзи.
    Здрасти колега, вече смених горивния филтър и добавих добавка на БАРДАЛ за справяне с вода в горивото, но уви днес в кръговото изгасня добре че човека зад мен намали иначе щеше да ме тресне ама това е друга тема...
    Вече не знам какво да слагам, да източвам от тая кола....?!?

  11. #11

    Default

    Цедката на помпата за високо налягане. Ако има такава, малка фина мрежа. Горивото не стига вероятно.

  12. #12

    Default

    Утре я оставям за седмица да търсят от къде се получава това!

  13. #13

    Default

    И така малко развитие по моя казус за нещастие отрицателен, след почти две седмици в сервиза и сменен г. Филтър заедно с клапана за високо налягане и цетката към него нищо. Имаше 3-4 часа щастие след смяната на клапана но уви пак същата песен, след обикаляне моето голямо село по сервизите се оказа че нито една диагностика не може да го закачи и да покаже какво трябва да се направи, сега търся някой с ТЕХ 2 в областта да ида при него да го закача и да намерим проблема!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •