Results 1 to 9 of 9

Thread: Реостат за педала на газта

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Exclamation Реостат за педала на газта

    Здравейте колеги, излиза ново питане във връзка със алфата от подписа.
    Преди три дни както карах из града на един светофар колата при опит да потегля загасна. Реших че аз съм проблема, запалих и подадох газ но тя не се форсира а почна да се дави при опит пак да загасне. Дадох рязко докрай газ и потеглих за да се измъкна от сфетофара. И в този момент светна чека на двигателя, след секунда изгасна и колата се оправи. На следващия светофар имах едно на ум и подадох повече газ но в един момент тя почна да придърпва, при което чека отново светна и угасна не и броих ама поне 3-4 пъти. Измъкнах се на спокойна отсечка спрях и загасих, обадих се на познат за диагностика. След това запалих потеглих и отидох на диагностика, през времето на движение придърпа още 2-3 пъти , но друго нямаше. На диагностиката излезна грешка : реостат на педала на газта( перефразирам не е цитат, защото не го запомних точно). Изчистихме грешката, повъртях няколко преки и нямаше никакви проблеми, закачихме я пак и показа същата грешка. Между другото до момента колата си върви както преди без проблеми - форсира , набира стабилно работи на тихи. Та на въпроса намерих този реостат от морга, прилагам и снимки на него, но няма майстор който да го смени. Един вика че трябва да махне цялото табло и сметката почва от 150лв нагоре. Друг иска 50лв и ще свали цялата конзола на педалите да го смени. В общия случай съм запознат, че е наврян на кучето в гъза, но въпроса е някой сменял ли е такава джаджа и каква е последователността на действие, че нямам намерение да ми разпердушинят колата за некой и друг лев повече.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20200911_111305.jpg   20200911_111209.jpg   20200911_111425.jpg  

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #2

    Default

    Ами преди да го сменяш пооправи (стегни) буксите на твоя и може да се оправи

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, излизат ми грешки P0608 и P0120.
    Слагам и снимка от диагностика с Делфи. За два дена се появяват два пъти все тия грешки.
    Колата придърпва най вече в ниски обороти и ниски предавки. При подаване на повечко газ се оправя
    но записва тези грешки. Грешките се трият и след известно време като придърпа пак се появяват.
    Някой Ще каже ли какъв е проблема. Благодаря предварително.
    Click image for larger version. 

Name:	20201105_161836.jpg 
Views:	35 
Size:	21.4 KB 
ID:	171851

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Явно няма разбиращи щом никой не знае какво означават две грешки. Нямам предвид да прочетеш какво пише след грешката а по скоро от къде произтичат тези грешки.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За втората грешка, според това описание, вероятно проблемът е в машинката на дросела и по-конкретно в потенциометъра, който регистрира положението му.

    Описанието на първата грешка е доста по-неясно и може да се касае и за проблем в ABS - а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Благодаря Ecotronic, Явно е свързано с ABS централата . Ми ще карам така докато не си проличи какво е или докато не намеря централа и я сменя.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, да продължа темата. Смених цялата централа - механична и електрическа част - комплект. Лампите за ABS и спирачка изгаснаха. Но VDC и ASR бутона продължават да светят, при нормално подаване на контакт. Обаче когато дам 2-3 пъти бързо контакт, тогава чека минава и всичко изгасва. Пробвах системата и ABS сработва - има характерното скърцане и удар по педала. Два пъти на заледен участък видях, че лампата на VDC примигва, което ме навежда на мисълта че и тя сработва. Но като я закача на диагностика DELFI показва С1355 - страничен сензор за ускорение. Трия грешката и след нова проверка отново се показва.

    Та питането е има ли начин да се провери какво се случва та не минава чека от първи път и защо излиза постоянно тази грешка на диагностиката.

    п.п Сменях датчика под задната седалка - но със другия показва друга грешка ( С1360 Датчик за обръщанена автомобила около вертикалната ос) и чека не минава дори със неколкократен контакт.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Така смених и Сензор 1 педал на газта. Проблема не беше от него, но го оправихме за момента. Наистина се сменя почти невъзможно, но момчето което го направи беше търпеливо и няколко часа вися със глава под таблото. След смяната направих един тест и в началото беше добре но след няколко километра почна пак да прекъсва и придърпва. Излезна и грешка Р0703 включвател за стопове -прекъсва, и грешка Р0704 - ключ за съединителя - налично. Оказа се че стоп машинката се е прецакала, а сензора на педала на съединителя се е изместил и не контактува. Смених стоп машинката и наместих другата - чрез майстора разбира се - не лично аз. Нещата за сега са перфектни - няма придърпване и прекъсване, колата набира много добре.

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Колеги, излизат ми грешки P0608 и P0120.
    Слагам и снимка от диагностика с Делфи. За два дена се появяват два пъти все тия грешки.
    Колата придърпва най вече в ниски обороти и ниски предавки. При подаване на повечко газ се оправя
    но записва тези грешки. Грешките се трият и след известно време като придърпа пак се появяват.
    Някой Ще каже ли какъв е проблема. Благодаря предварително.
    Click image for larger version. 

Name:	20201105_161836.jpg 
Views:	35 
Size:	21.4 KB 
ID:	171851

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравейте колеги,
    никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем като моя, че няма отзиви на питането ми.
    Е благодаря и за малкото отзиви на отделни колеги.
    Дано поне със моите писаници съумея да помогна на някой от форума в бъдеще.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •