Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем със 159 JTD 150 коня

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Проблем със 159 JTD 150 коня

    Здравейте колеги,

    мой приятел има проблем с Алфа 159, 1,9 JTD, 150 коня, 2009-а година.

    Та проблема е, че като цяло има сравнително ниска мощност, тресе/прекъсва в ниските обороти (до 2000), а след това става малко по-добре, но като цяло и тогава се усеща че мощността е доста ниска. Не записва никакви грешки (преди време имаше грешки за дросела, след смяна на дросела вече няма грешки за дросела. Също така, преди месец 1 път изкара грешка P0237, но след изтриване повече не се е появявала)

    Та какво сме правили по колата (не съм майстор, но колата вече е била в няколко сервиза и никой не открива проблема)

    1. Проверени маркучите на вакуумите - здрави са, и държат вакуум. Интересното тук е, че соленоида който управлява актуатора има странен брум. Свалихме от работещ fiat соленоида, но резултата е същия. Интересното е че и неговия започва да бръмчи на алфата (а на неговата кола не го прави)

    2. Сменен дебитомера с чисто нов Бош от магазина - наблюдаваме подобрение на графиката на въздуха, но и предната не беше ужасна. Разлика в поведението на колата и от това няма.

    3. DPF - наблюдава се много честа регенерация на DPFa. Средно на 80 км прави регенерация. Днес направихме тест да караме с откачена генерация и DPF за да изключим проблеми с тях - проблема си е налице дори и така


    4. Гледаме стойностите на турбото. Прилагам графика на въздуха и турбото.

    Наблюдава се забавена реакция на турбината (поне така ми се струва на мен), и пренадуване, но ми се струва, че не е чак толкова зле, че проблема да е там.



    5. Софтуерно гледаме корекциите на дюзите - всички дюзи са в норма, като само на една показателите са на ръба (тези дни ще сложа и стойностите какви са)

    6. ЕГР - сменен ЕГР клапана с чисто нов. Пак без резултат (това даже беше първото което направихме).

    7. MAP сензор почистен (едно от първите неща които сме направили)


    моля дайте идеи каква може да е причината.

    Поздрави,
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails img1.jpg  
    Alfa Romeo 156 Facelift 1,9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •