Results 1 to 11 of 11

Thread: Парното не държи зададената температура в купето, когато моторът загрее - 2.4 jtd 20V

  1. #1

    Default Парното не държи зададената температура в купето, когато моторът загрее - 2.4 jtd 20V

    Имам следният проблем - ако някой може да обясни или даде насока: Паля, външна темп около 13 градуса - пускам парното ( без компресор, да духа на 19 ) след 3-4 минути всичко е точно. Купето е затоплено, всичко работи както трябва. В момента когато моторът достигне около 80 градуса, обаче почва да подухва хладен въздух без да съм променял нищо по настройките. Поставям 24 градуса и веднага почва да духа топло. Връщам на 19 след минута и пак духа хладен въздух. Какво може да е това? Серво мотор на вентилатора , клапи, вътрешен датчик на температурата ? Нямам течове по охладителната система - термостат и водна помпа на 4 хил км Колата държи нормална работна темеператутра в градско и на дълъг път. Колата е 156 2.4 jtd 20V FL

  2. #2
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Според мен проблем няма. Просто е достигнала зададената температура. Също като при домашните климатици - притварят пластината и въртят само въздуха, докато не се понижи температурата до зададената такава за повторно включване.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #3

    Default

    Топлото в колата няма нищо общо с климатика. Това не е домашен климатик. Климатика в колата духа само студено не знам защо при зададени 19 градуса очакваш да духа топло. Направи си правилни настройки, климатик за топло време и парно за студено време.
    Last edited by El Caballero; 02-10-2020 at 08:42.

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Топлото в колата няма нищо общо с климатика. Това не е домашен климатик. Климатика в колата духа само студено не знам защо при зададени 19 градуса очакваш да духа топло. Направи си правилни настройки, климатик за топло време и парно за студено време.
    Климатроника като го настроиш и трябва да поддържа температурата. Тоест на 19 като го пуснеш, ще духа топло докато ги достигне, след това само ще поддържа. Поне с такова впечатление съм останал с моята кола. Аз имам друг въпрос - на всички 156 ли са толкова шумни тия вентилаторчета, които дърпат въздух, за да отчитат температурата вътре(дупките между копчетата за климатика). Моите работят и без да е пуснат да духа.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Климатроника като го настроиш и трябва да поддържа температурата. Тоест на 19 като го пуснеш, ще духа топло докато ги достигне, след това само ще поддържа. Поне с такова впечатление съм останал с моята кола. Аз имам друг въпрос - на всички 156 ли са толкова шумни тия вентилаторчета, които дърпат въздух, за да отчитат температурата вътре(дупките между копчетата за климатика). Моите работят и без да е пуснат да духа.
    Да ти духа 19 си е студено. Топлото идва единствено от двигателя. Студеното от вън(ако е студено) и от климатика. Аз имам само едно вентилаторче, скоро го свалих и беше пълно с мъхове. Не го чувам когато върти.

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Ако пуснеш Auto и температурата в купето е по-ниска от зададената, то започва да духа топло, а не студено, дори и на 19 градуса. Иначе моите вентилаторчета са 2(само предполагам, защото има 2 дупки). Трябва ли много да се разглобява модула на климатика, за да се свалят и почистят?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Ако пуснеш Auto и температурата в купето е по-ниска от зададената, то започва да духа топло, а не студено, дори и на 19 градуса. Иначе моите вентилаторчета са 2(само предполагам, защото има 2 дупки). Трябва ли много да се разглобява модула на климатика, за да се свалят и почистят?
    Усещането за 19 градуса е хладно. Сваляш панела, лесно е и то е боднато до копчетата, само го измъкваш.

  8. #8
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Топлото в колата няма нищо общо с климатика. Това не е домашен климатик. Климатика в колата духа само студено не знам защо при зададени 19 градуса очакваш да духа топло. Направи си правилни настройки, климатик за топло време и парно за студено време.
    Това никой не го отрича, нито оспорва! При зададени 19, посредством клапите ще регулира и държи темпратурата на зададената. Домашният климатик беше пример за това какво се случва, когато се достигне зададена температура, защото там е очевадно.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #9

    Default

    Е ми не знам, моя домашен нищо не притваря, или забавя турбината или я спира. Не разбирам много, моят в колата е на 24 градуса и така си стои. И зиме и лете. Само трябва да му кажа дали искам 24 зиме или 24 лете

  10. #10

    Default

    И да държиш включен компресора зимата - няма лошо. Изсушава въздуха и не ти се потят стъклата, стига външната температура да позволява да се включи.



  11. #11
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Е ми не знам, моя домашен нищо не притваря, или забавя турбината или я спира. Не разбирам много, моят в колата е на 24 градуса и така си стои. И зиме и лете. Само трябва да му кажа дали искам 24 зиме или 24 лете
    Моя седи на 22, понякога го слагам на 24 заради децата независимо дали е лято или зима. Не му казвам какъв е сезона. А относно домашният климатик притваря пластината като достигне температурата независимо на топло или студено без значение инвертор ли е или не. Щом датчиците кажат, че е въможно да изключи мотора го прави. Но да съгласем съм, че в повечето случаи инвеертора само намаля оборотите на мотора. Когато превиши зададената температура тогава спира. Може би в предния пост не се изразих правилно.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •