Results 1 to 15 of 29

Thread: Поведение на 2.4 автоматична кутия

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Поведение на 2.4 автоматична кутия

    Здравейте, след близка среща между старата 156-ца и глиган съм в търсене на 159 2.4 автомат. Единственият ми опит с автомати е с Hyunday Santa fe 2.2, неговият автомат при връщане на газта оборотите падат все едно съединителя освобождава и колата продължава по инерция. Забелязах че 159-ката която гледах се държа по като ръчна кутия и при връщане на газта спира с двигателя. Та въпроса ми е, нормално ли е това поведения или може да е някакъв проблем с кутията?

  2. #2

    Default

    Зависи с каква скорост си или с какви обороти. Примерно, ако караш лежерно лекичко, на 3та и отнемеш газта понеже ще спираш или кръстовище, оборотите ще паднат доста, почти до 1000-1100. Но това е само при каране на ниски обороти и бавно, да речем до 1800. Виж ако караш на по-високи обороти над 2000 и отнемеш газта, няма да паднат бързо. Ще бъде точно по начина по който си забелязал.
    Не е от най-умните кутии, но като ѝ свикнеш и разбереш възможностите ѝ ще си караш спокойно и с кеф.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Ами правеше го и при каране с 20-30км/ч на много ниски обороти, което за мен беше най-странното.

  4. #4

    Default

    До 30-35 км/ч, ако върнеш газта, оборотите падат и автомата изключва от скорост. Над тази скорост не би трябвало да падат оборотите дори и да пуснеш газта, а ползва мотора за спирачка.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    До 30-35 км/ч, ако върнеш газта, оборотите падат и автомата изключва от скорост. Над тази скорост не би трябвало да падат оборотите дори и да пуснеш газта, а ползва мотора за спирачка.
    Само едно доуточнение. Този автомат не изключва от скорост, а откача торка. Реално на заден фон скоростите са включени, а торка превърта. Даже ако си падаш по усещането на колата при падането на скоростта пак трябва да усетиш дауншифт, който прави кутията да кажем от 3-та на 2-ра, въпреки, че оборотомера е почти в "нулево" положение постоянно. Това се усеща като едно допълнително леко дозабавяне на автомобила, защото кутията започва да "бута" колата с различна сила.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6

    Default

    Да точно така се усеща и само да пипнеш газта съвсем леко и оборотомера скача на норманите за скоростта обороти.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bubbleweed View Post
    Ами правеше го и при каране с 20-30км/ч на много ниски обороти, което за мен беше най-странното.
    Именно, бил си с ниска скорост, на ниски обороти... Нормално е.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •