Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа ромео 156sw 1.8 ts 140 к.с. 2001 година

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default Алфа ромео 156sw 1.8 ts 140 к.с. 2001 година

    Здравейте, сигурно не успях да изчета всичко но не намерих конкретен отговор на моя проблем. Описанието ще е малко дълго.Колата излезе от ремонт след прецакана гарнитура на главата , за щастие само беше помадула системата без да прецака нищо фатално (мерено , снимано и т.н.) оказа се че им е мн трудно правилното зацепване на ангренажа, та след около 2-3 хил километра изби свещ, смених свещи кабели бубини. И хоп сега нова драма палейки колата студена оборотите НЕ клатят, но ако реша да потегля веднага заглъхва и все едно губи цилиндър почва едно тресене на около 400 оборота по стрелка и ужас. За щастие това трае не повече от половин минута след което колата си забива на нормални обороти и върви пушка. След това на топла кола такава драма няма. Вс което изчетох обвързва проблема с клатене на обороти при мен го няма.Дросела работи стъпковия мотор също, показания на дебитомер и ламбди в норми. Единствената подсказка е грешка която се появява от време на време и чезне за проблем със сместа p1177/78 та ще бъда благодарен за мнения съвети и т.н. p.s. колата е на 172 к км с газ и е напълно обслужена включая ремонтите преди около 3к км

  2. #2

    Default

    Покарай една седмица САМО на бензин, поне 100тина км общо и кажи после дали продължаваш да го имаш този проблем.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Пробвано е ефекта е същия

  4. #4

    Default

    При мен се случваше нещо подобно, смених един о-пръстен и се оправи. Смучеше въздух от там. Имах тема някъде. Та виж да не смуче въздух от някъде.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Ще пробвам, гледам вече всичко

  6. #6
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Виж дебитомера. Ако трябва пробвай с друг. Почисти дросела и пусни една едаптация. Ако не помогне виж и температурният датчик.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    И това пробвах, или съм най-големия карък или не знма вече

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    503

    Default

    Пишеш, че много трудно им е било зацепването. Това означава, че най-вероятно са я зацепвали без пети. Помисли върху този вариант.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Зацепването е супер лесно, когато се прави по утвърдената от производителя процедура - с пети и индикаторен часовник.

    Не поверявайте ремонтите на колите си на хора, които твърдят обратното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Мисля че съм се изразил неправилно.Историята е следната дойде време за масълце за смяна и аз викам хайде вс накуп, смених ролки ремъци филтри помпи задни стаб. щанги, датчик колянов вал и датчик разпределителен вал, хидравлична течност, спирачна накладки и т.н. Естествено зададох въпроса имате ли пети защото са капризни. Да ест имаме всякакъв инструмент. Та след две седмици колата излезе от сервиза минах и хиляда киломентра и се попнаха драмите(това е сервиз който реших да пробвам близо до вкъщи с мн добри отзиви, моя майстор дето я гледа откакто е кола е на др край на града, та след тези 1000 км, наду системата и отиде при моя си майстор който разглоби показа ми нагледно всичко и после ми я даде работеща в изправност с уговорката че този проблем ще тр да го хледа след месец два защото няма да работи известно време по лични причини, та не ми се чака

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Идеята ми беше че се оказа , че са я зацепили неправилно сиреч не са се справили

  12. #12
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Значи все още колата е неправилно зацепена? Така ли? А ако е неправилно зацепена как така симптомите не са се появили веднага?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Нееее, колата я презацепиха като я закарах при моя си майстор хахаха ще се разберем все някога

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •