Results 1 to 6 of 6

Thread: Alfa 156 2.4 mJet нищо по таблото не работи !

  1. #1

    Default Alfa 156 2.4 mJet нищо по таблото не работи !

    Здравейте! След като се наложи да сменя релето на мигачите, приваденето на волана прецаках лентовият кабел .. лентовият кабел малко се разглоби след опит да го навия и да монтирам волана всичко изглеждаже добре но с запален мотор и опит да навия волана до краи малко скъсах нентовият кабел това при работеща кола.. Всичко изгасна по таблото нито борд компютъра свяети нито дисплейчетата на климатика нито километраж,обортомер осветлението на уредите.. предните ел стъкла не работят, темпомата също отказа.. Дали е някакъв модул или бушон общ не знам.. Сега съм сложил друг кабел 1 към 1 с оригиналния и няма промяна ! Моля ви за помощ !

    Kолата е 156 2,4 mjet 175 коня 2005 година Ti версията ако е от значение (бяла перла - от завода) за да се изфукам !

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Бушоните провери ли? Освен тези в таблото под волана, има едни на един по-малък блок с бушони над основното табло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Да всички са здравеи .. размърдани.. нещо модул ако има някаде да е изгорял при късането на лентовият кабел на волана, предполагам има връзка тъй като съм с мултиволан и от там е окъсило и засяга и останалите уреди по таблото .. .. Ще трябва да е или някакъв общ предпазител или модул не знам вече..

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Значи е дошло време да мериш с мултицет. В таблото с бушоните под волана на най-долния ред - втория отляво надясно - мери дали има +12V (винаги) и на третия (когато си дал контакт).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Значи е дошло време да мериш с мултицет. В таблото с бушоните под волана на най-долния ред - втория отляво надясно - мери дали има +12V (винаги) и на третия (когато си дал контакт).

    Колега благодаря за адекватната намеса ! Било е бушон просто е бил хлабав .. евтин сложих читав и си светна без проблем! Работи всичко и темата е за коша ! Интересно как при толкова много шаване и мърдане на тия бушони как един път не се е разместил да светне поне за малко.. Но благодаря отново и приятна вечер!

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Тоя бушон очаквай да почне да прави пак проблеми по някое време. На мен ми правеше същия филм и не ми работеше централното, предни стъкла и доста други неща. Накрая смених цялата бушониера и се оправиха нещата.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •