Results 1 to 10 of 10

Thread: Въпрос за внезапното включване на климатроника

  1. #1
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default Въпрос за внезапното включване на климатроника

    Колеги, разбрах, че на фейсовите 156-ци можело да се изключва самостоятелното и внезапно включване на климатроника. Често, когато е хладно и влажно той се включва, аз го изключвам....той след няколко минути пак се включва...и това ме дразни. Някой знае ли дали наистина може да се изключи тази опция?
    Last edited by vanboy; 08-12-2020 at 21:23.

  2. #2
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Намерих отговор на въпроса ми тук във форума. За тези, които не знаят (като мен) е пояснено, че тази опция за изключване на автоматичното включване на компресора на климатика не е налична за моделите след 2000г. Така, че често ще си караме тъй-с включен компресор и въртящ вентилатор за охлаждане...

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Забеляза ли, при какви условия се включва? Защото ако е при дъжд или голяма разлика в температурата вътре и извън колата, може да настъпи запотяване на стъклата. Климатиците/климатроника на алфа, работи в режим изсушаване. В ръководството на Алфа 147 изрично пише, че може да включиш климатика, когато работи парното. Целта е да се премахне влагата.

  4. #4
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Ghostface86 Прави ми впечатление, че се включва само, когато е влажно, дъждовно...дори няма големи температурни разлики вън и вътре. Кофтито е, че климатика не се самоизключва и аз го изключвам ръчно, но той е упорит и след няколко мин. пак си се включва....накрая се предавам и го оставям. И това само във влажни дни. Ако е студено-към нулата, не се включва. Това ме навява на мисълта, че е възможно да има датчик за влажност на въздуха...
    Last edited by vanboy; 11-12-2020 at 00:23.

  5. #5
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    При температури около 0 не се включва компресора(климатика), за да се предпази от счупване. При мен компресора не се включва когато си иска. Само ако му включа Auto или подгряването на прозореца отпред с цел да се махне конденза.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #6
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    То при мен проблема е, че "auto" се включва автоматично. Когато изключа климатика, се изключва и "auto", като след няколко минути пак само се включва. Не знам дали има значение това, че моята е TI-нали са с малко повече глезотийки...нямам представа...
    Last edited by vanboy; 13-12-2020 at 11:21.

  7. #7
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Auto има две опции. Когато е на градуси, винаги седи левия диод включен. Ако го натиснеш се включва и десния и вече е напълно Auto според температурата.
    Ако го направиш на High/Low Auto трябва да е изключено. При теб така ли е?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Имаш датчик за изпотяване на предното стъкло. Та той ти вкарва тези духове в системата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Auto има две опции. Когато е на градуси, винаги седи левия диод включен. Ако го натиснеш се включва и десния и вече е напълно Auto според температурата.
    Ако го направиш на High/Low Auto трябва да е изключено. При теб така ли е?
    Да, така е!

  10. #10
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Имаш датчик за изпотяване на предното стъкло. Та той ти вкарва тези духове в системата.
    Има сензор за дъжд, но вероятно и за влага или запотяване на стъклото!
    Last edited by vanboy; 18-12-2020 at 08:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •