Results 1 to 13 of 13

Thread: Blue&Me Navigation

  1. #1

    Default Blue&Me Navigation

    Колеги, сигурно звучи маниашки през 2020 с всичките ни gps-и, телефони и т.н., но все пак - някой има ли оригинална картография, дето се пъха в usb слота? Четох по темите, но не видях информация точно за това, може и да съм пропуснал.

    2018 си продадох 159-ката (170 коня) и страдах две години и половина, реших да се излекуваме и си взех същата макар и 150 коня. Тази има NAV, но го няма усб-то с картите

    Мерси!

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by niki_b View Post
    Колеги, сигурно звучи маниашки през 2020 с всичките ни gps-и, телефони и т.н., но все пак - някой има ли оригинална картография, дето се пъха в usb слота? Четох по темите, но не видях информация точно за това, може и да съм пропуснал.

    2018 си продадох 159-ката (170 коня) и страдах две години и половина, реших да се излекуваме и си взех същата макар и 150 коня. Тази има NAV, но го няма усб-то с картите

    Мерси!
    Aко те разбирам правилно в момента нямаш блу енд ми, в такъв случай за навигацията ти трябват карти на дискове. Картите ги има в една от темите и са до 2017 включително. Теглиш, записваш и си готов.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    За кои държави търсиш? Само за БГ? 2014 мисля е картата

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Това: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E3%E0%F6%E8%FF е темата. Последните актуални карти са 2016/2017г. Не са нещо кой знае какво, към днешна дата, но вършат работа. Записваш CD-то, на възможно най-ниска скорост!!!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  5. #5

    Default

    Максимум на х4.
    Най-добре на 2.

    На по-високи скорости или изобщо не чете диска или дава грешки.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Колегата пита за малката навигация, Blue&Me NAV, дето е с пиктограми на малкия дисплей. Но при нея е зор с картите, защото през годините я спират и става ТомТом, аз намерих едни за някаква немска измислена, но използва същия картов формат и все пак 2016 не тръгна, мисля 13/14 бяха последните които работят, имам някакви карти, да каже какво иска, че няма как всичките да му ги пратя

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Колегата пита за малката навигация, Blue&Me NAV, дето е с пиктограми на малкия дисплей. Но при нея е зор с картите, защото през годините я спират и става ТомТом, аз намерих едни за някаква немска измислена, но използва същия картов формат и все пак 2016 не тръгна, мисля 13/14 бяха последните които работят, имам някакви карти, да каже какво иска, че няма как всичките да му ги пратя
    Точно така!! Мерси!!

    Ами кои имаш? Качи ги някъде и ще тегля според нуждите. Засега най-вече Западна Европа, до България с Алфата не знам дали ще ходя, НО не е изключено Благодаря предварително!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Кажи по конкретни държави, утре вечер ще видя какво имам Сев Италия, Австрия, Швейцария и Южна Германия ги имам и оригинални, но са 2008, по-новите не помня кво има, но бяха доста, иначе аз само БГ, Румъния и Гърция съм си качил

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Кажи по конкретни държави, утре вечер ще видя какво имам Сев Италия, Австрия, Швейцария и Южна Германия ги имам и оригинални, но са 2008, по-новите не помня кво има, но бяха доста, иначе аз само БГ, Румъния и Гърция съм си качил
    Така, значи, Германия, Белгия, Франция, Люксембург, Швейцария, Австрия, Италия, Унгария, бивша Югославия, България, Гърция.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    НЯма да мога да ти помогна много, явно съм ги изтрил или загубил, виж тук ако си харесаш нещо https://drive.google.com/drive/folders/1usPuoDqNQFqm2hpRxsfCxSp0BCWLapVm?usp=sharing иначе търси .psf картови файлове за Фалкен навигация. 2013 работят. На флашката правиш папка "MapRegions" и слагаш .psf вътре и това е.... веднъж като ти зареди маршрута, може и Mp3 да слушаш от същата флашка, явно кеша е голям
    Last edited by Travel_Mate; 12-12-2020 at 21:08.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    НЯма да мога да ти помогна много, явно съм ги изтрил или загубил, виж тук ако си харесаш нещо https://drive.google.com/drive/folders/1usPuoDqNQFqm2hpRxsfCxSp0BCWLapVm?usp=sharing иначе търси .psf картови файлове за Фалкен навигация. 2013 работят. На флашката правиш папка "MapRegions" и слагаш .psf вътре и това е.... веднъж като ти зареди маршрута, може и Mp3 да слушаш от същата флашка, явно кеша е голям
    Мерси все пак!! А случайно да знаеш дали по руските сървъри/форуми ги има тези карти? Въобще кои са форумите им? (Руснаците по принцип са страшни пирати)

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    От някъде ги изтеглих, затова ти писах да търсиш за FALKEN (това май е някаква тип ЛИЛД марка, нещо такова навигация) и .psf, не помня от къде. Помня че имаше и 2016, но те не тръгваха, тия 2013/14 тръгнаха. Преди 2 години го играх това упраженение, като взех алфата, от тогава и хард ми горя, нямам наистина никакъв спомен, само помня, че голямо ровене и тестове бяха докато намеря работещи.
    Руски форум, ако не бъркам "4pda" , там може да има инфо наистина, може и там да съм ги намерил, но мисля по немски форуми копах, не помня

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    От някъде ги изтеглих, затова ти писах да търсиш за FALKEN (това май е някаква тип ЛИЛД марка, нещо такова навигация) и .psf, не помня от къде. Помня че имаше и 2016, но те не тръгваха, тия 2013/14 тръгнаха. Преди 2 години го играх това упраженение, като взех алфата, от тогава и хард ми горя, нямам наистина никакъв спомен, само помня, че голямо ровене и тестове бяха докато намеря работещи.
    Руски форум, ако не бъркам "4pda" , там може да има инфо наистина, може и там да съм ги намерил, но мисля по немски форуми копах, не помня
    Ок, мерси ти! Безаварийно и приятно каране!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •