Page 19 of 27 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #271

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ПИЧ:
    * Защото LPG замръзва, преди охладителната течност да загрее изпарителя .. при -10 и още по- ниска температура
    * Защото паленето на БЕНЗИН е по- лесно.
    * Защото колата е хибрид и има тази възможност.

    Само искам да ми посочиш, къде съм написал думата: НАЛЯГАНЕ ?

    ПС. като пиеш ракия вечер не си губи времето с форума за свободни съчинения.
    Никъде не съм писал, че си написал ти налягане, просто чети внимателно. Въпросът пак повтарям беше- как ще докараш газта от бутилката до изпарителя? До изпарителя, не в него не след него, а до. По този път няма изпаряване.
    Повече не смятам да ти обръщам внимание и да благодарим на Бога, че не си лекар, а само инженер, който се занимава с високотехнологична работа. А да и Мъск никога няма да те вземе да работиш за него.
    Last edited by El Caballero; 15-01-2021 at 00:10.

  2. #272
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    В обема над течната фаза има газообразна.Когато нейната температура е над температурата на кипене на веществата съставящи течната фаза ,а също така и температурата на самата течна фаза е такава,поради ограничения обем се създава и налягане което изтиква течната фоза през сондата която е потопена в нея към тръбата и от там в изпарителя.Както виждаш въпроса ти изисква сериозни познания и грамотното описание на процеса е тежка и отговорна работа.Дано съм бил полезен.
    Last edited by 546; 15-01-2021 at 00:13.

  3. #273

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    В обема над течната фаза има газообразна.Когато нейната температура е над температурата на кипене на веществата съставящи течната фаза ,а също така и температурата на самата течна фаза е такава,поради ограничения обем се създава и налягане което изтиква течната фоза през сондата която е потопена в нея към тръбата и от там в изпарителя.Както виждаш въпроса ти изисква сериозни познания и грамотното описание на процеса е тежка и отговорна работа.Дано съм бил полезен.
    Вие явно не четете, въпросът го зададе ВО, а Еко отговори.

  4. #274
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    На въпроса касаещ мъдростта ще питам .

  5. #275
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Вие явно не четете, въпросът го зададе ВО, а Еко отговори.
    Ама се води дебат по темат та рекох да се включа и аз.Може и да не съм разбрал за какво иде реч за което се извинявам.
    П.С.Опс.сега зацепих,трябваше да прочета няколко пъти докат схвана на кой все още не му е ясен казуса...
    Last edited by 546; 15-01-2021 at 00:25.

  6. #276

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ама се води дебат по темат та рекох да се включа и аз.Може и да не съм разбрал за какво иде реч за което се извинявам.
    П.С.Опс.сега зацепих,трябваше да прочета няколко пъти докат схвана на кой все още не му е ясен казуса...
    Вече се бях отчаял.

  7. #277
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Споко.Леко съм бавен.Проблема е в моя телевизор.

  8. #278
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не знам, как е при другите електрички, на за Тесла прочетох доста интересни неща за температурното кондициониране на батерията с оглед постигането на по-голям обхват или по-ефективно зареждане.

    Например - когато, при ниска околна температура, възнамеряваш да заредиш на някоя зарядна станция, системата пресмята времето за което ще стигнеш до нея и работи за да доведе батерията до определена температура, оптимална за процеса на заряд.

    Самата система за подгряване на батерията е доста интересна. Очаквах, това да става с термопомпа, но се оказа, че подходът е съвсем друг. При движение, умишлено се понижава КПД - то на управлението на моторите, заради което статорите им започват да отделят повече топлина, която пък, посредтвом охладителната течност, се отвежда до батерията.

    Накратко - доста е помислено за да се изстиска възможния максимум от иначе ограничения енергиен капацитет на батерията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #279
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Аз пък си мисля за мрежата на Мъск.77% по висока производителност си е почти двойно.1024 битова шина е голям обем.Да приемем ,че конкуренцията ползва 32 битова. Ако 2х32 е трагедия спрямо 64,смятай кво ще става горе.
    Кокото до скоростите.Ще има такива които чакат,но е такива които са бързаци. Според парите.
    Last edited by 546; 15-01-2021 at 02:15.

  10. #280
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За какви X-битови шини говориш? Ако имаш в предвид скорост на трансфер на данни, то държа да напомня, че то става само по серийни интерфейси.

    PS:

    Като стана въпрос за скорости, знаете ли, че скоростта на светлината много пъти е била измервана, но никога по правилния начин?

    https://www.youtube.com/watch?v=pTn6Ewhb27k
    Last edited by ecotronic; 15-01-2021 at 03:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #281
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Ами два кабела с по 6 нишки са в момента.Би следвало нишките във всеки да са с общ сериен интерфейс.Една нишка я оставяме настрани.две на пета е 32.
    За обща употреба на пазара за ширпотреба бол машини с 256 битови шини.На Мъск му е достатъчно 4 пъти по-готини.На сателит по десет-двайсе лазерчета в посока да му присвяткат в синхрон -те ти широка 1000 и кусур шина.
    И нема първи,нема втори.
    Last edited by 546; 15-01-2021 at 07:22.

  12. #282

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При движение, умишлено се понижава КПД - то на управлението на моторите, заради което статорите им започват да отделят повече топлина, която пък, посредтвом охладителната течност, се отвежда до батерията.

    Накратко - доста е помислено за да се изстиска възможния максимум от иначе ограничения енергиен капацитет на батерията.
    Не е "доста".

    При термопомпите решението за подгрева на маслото в компресора при изключена термопомпа е подобно ---> до намотките се пуска ток от 30-35 вата което прави достатъчно съпротивление да загрява намотките и от тях на маслото, но не и да задвижи електромотора.

    Така е решен подгрева на компресорите на термопомпите на тошиба и фуджицу през последните 25 години и дори при изключен климатик достатъчно е да е включен в ел.мрежата и се подава минимален ток който чрез съпротивление генерира топлина, за да може дори при -15 градуса под нулата компресора да стартира нормално и да не се получава хидравличен удар поради сгъстеното масло или изобщо да не може да стартира.

    Останалите марки това го нямаха като защитен патент и до преди 10 години например климатиците Панасоник отказваха да стартират при ниски отрицателни температури.

    По-късно изкупиха климатичния бизнес на Sanyo заедно с технологичните решения и марката и сега вече на средния и високия клас Панасоник климатици този проблем е решен с технологиите защитени с патентите на Sanyo които имат превъзходни решения в тази насока.

    Китайците които не са "кооперирали" с Joint venture предприятията на японците от сектора слагат прости реотани за подгрев на компресора зимата, защото нямат технологично решение за подгрев при отрицателни външни температури или изобщо не слагат нищо.



    Но BO много внимателно посочи - за високия клас електрички, тоест най-скъпите.

    Но и там има 2 проблема:

    1. Първият със зареждането при ниски температури:
    https://fakti.bg/technozone/538248-e...-pri-28c-video

    и

    2.Вторият с отоплението с термопомпа при ниски температури - имаше англоезична статия за масов отказ на отоплението на Тесла което е решено през термопомпа и масови рекламации в Канада и връщане на Теслите до дилърите да си оправят термопомпите, защото колите са неизползваеми в студа без отопление.
    Той явно е чел тази публикация, защото и там внимателно вметна/намекна, че "проблемите били при много ниски температури".

    Ами да - декември 2020г. в Канада - масов дефект и рекламации...

    И това не е случайно - както писах - компресорите на термопомпите поради маслото което се сгъстява отказват да работят или правят хидравличен удар поради сгъстеното масло от студа.
    В термопомпите за отопление на помещения/сгради този въпрос е решен като дори изключени те подават ниско напрежение ток към ел.мотора което генерира топлина.

    В автомобилите на Тесла обаче този въпрос явно не е решен - за да има постоянно ток към ел.мотора на термопомпа та трябва или Теслата да е постоянно включена към мрежата докато е в покой/паркирана и температурите са отрицателни около нея, или такъв ток да се подава постоянно от батерията, което ще води до постоянен спад на заредеността поради активното ползване на електричество от батерията дори в паркирано състояние и покой/не ползване на колата.

    Хубаво, ама какво правим когато отидем с Теслата на зимен курорт в Пампорово, Боровица, Велинград, Аспен и я оставим паркирана навън при -10 -15 градуса под нулата???


    Та не са "мислили много", а за съжаление на клиентите им са пренесли механично решенията от други сектори в технологиите на Тесла, но без да съобразят и решат или поне приспособят решения за съществуващите проблеми на тези технологични решения, които нерешени проблеми сага са проблем на клиентите им.


    Част от обсъжданията те форума им на запознат с проблема им с термопомпите потребител:

    Do the new models, with the heat pump, not have backup resistive heating for when the temps get really cold were heat pumps might come up short? If they do have resistive heating what is the KW rating? and why would the HVAC system not fall back to resistive is something was amiss with the heat-pump?
    TeslaTap.com
    Posted January 4
    @Ron, I'm not sure we know, but I think there is no resistive heat system. Telsa somehow made the heat pump work well below freezing, unlike typical house heat pumps that stop working below freezing. Not sure what the technological breakthrough was. It is different than a traditional heat pump.
    Дори на Sanyo решението изисква предварително затоплена система.
    Ако си платят на Панасоник, Мицубиши Илектрик или LG може да придобият някое от техните технологични решения, които гарантират отопление с термопомпа до - 25/ -30 или - 35 градуса под нулата.


    Ето някои от оплакванията:


    https://youtu.be/FLJ9-GsThz4

    И от форумите им:

    https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...orking.214740/

    https://teslamotorsclub.com/tmc/thre...orking.214740/


    https://forums.tesla.com/discussion/...topped-working


    Статията за масовите рекламации на Тесла за дефект през декември 2020г. си я намерете сами.


    Та и на мен ми се иска ситуацията даже така розова както я описа BO, но не е...Та на него при коментираната от него ситуация има доста голяма вероятност да се случат две неща:

    1. Да си преглътне егото и да помоли някой с "тресящ се дизел" да го приюти на топло.

    2.Да не си преглътне егото и да звъни на 112.Ама като ги знам с каква скорост "се задвижват" ще не ще, ще се принуди отново да премине към възможност 1.

    Толкова за зимното отопление на Тесла и останалите електрички.
    Last edited by alfa racer GTA; 15-01-2021 at 04:57.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #283
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Еко,
    по една нишка на присвяткане прекарваш 1 или 0 тоест 1 число.на това му викаме серийна,нали така?
    по две работещи самостоятелно на присвяткане вече имаш две числа всяко от които е или 0 или 1 тоест само 2 числа.
    при съвместна работа на две нишки и имаш 00,01,10,11 тоест 4 числа.
    при три нишки обаче резултата от мача става 3 на 8.
    и те така.
    Прекарваш числа нищо повече.
    И когато няма жици или нишки само сметалото трябва да е бързо и да може да вкарва и изкарва големи числа и най-вече да си се подсигурил с фенерчетата.
    Да се измисли е 5 минути работа,много акъл не трябва.Но си зор е да се произведе,внедри и да заработи.А да го вдигнеш на високо,дето го пържи радиацията и да работи ще и трудно , и скъпо.
    Ама Мъск си е откачалка и ще го направи,ще видиш.
    Last edited by 546; 15-01-2021 at 07:21.

  14. #284
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Палил съм много пъти при -20 градуса. 11 години карах бензин+LPG (и не само аз)
    Кога за последно запали на -20 в Бургас?
    Защото аз дори в София не съм палил "много" пъти на -20.
    Last edited by BO; 15-01-2021 at 09:50.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #285
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Еко,
    по една нишка на присвяткане прекарваш 1 или 0 тоест 1 число.на това му викаме серийна,нали така?
    по две работещи самостоятелно на присвяткане вече имаш две числа всяко от които е или 0 или 1 тоест само 2 числа.
    при съвместна работа на две нишки и имаш 00,01,10,11 тоест 4 числа.
    при три нишки обаче резултата от мача става 3 на 8.
    и те така.
    Прекарваш числа нищо повече.
    И когато няма жици или нишки само сметалото трябва да е бързо и да може да вкарва и изкарва големи числа и най-вече да си се подсигурил с фенерчетата.
    Да се измисли е 5 минути работа,много акъл не трябва.Но си зор е да се произведе,внедри и да заработи.А да го вдигнеш на високо,дето го пържи радиацията и да работи ще и трудно , и скъпо.
    Ама Мъск си е откачалка и ще го направи,ще видиш.
    Не се ползва предаване по повече от 1 "нишка" на разстояния надвишаващи 100 метра. Това заради неизбежните разлики във времезакъсненията, които се получават по различните нишки (фазови разлики), което води до грешки.
    За да се увеличи трафичния капацитет, могат да се ползват едновременно няколко канала (от по 1 нишка), но тогава по различните канали се предават различни сегменти от информацията а не битове от един и същи сегмент. Примерно - могат да се предават 2 файла или 2 телефонни разговора.

    Поради това, всички викососкоростни комуникационни канали на голямо разстояние работят, като предават отделните битове последователно, вместо паралелно.

    Отделно пък има и чисто икономически съображения. Например телекомите предлагат една услуга, наречена "dark fiber", което, грубо казано представлява 2 оптични влакна между 2 географски точки (по едното се предават данни а по другото, се приемат). Наемът за такова нещо не е много малък. За да се прекара по-голям трафик през такава свързаност, средата (нишката) се уплътнява честотно за да се получат няколко канала.
    Last edited by ecotronic; 15-01-2021 at 10:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 19 of 27 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •