Page 21 of 27 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 301 to 315 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #301
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бе като знам колко често си ремонтирам пералнята или хладилника (може би веднъж на 10г.) и колко често си ремонтирам колите, някак мисля че електричките ще са доста по надеждни и лесни за ремонт от съвременните автомобили с тънки ангренажни вериги, двойни хартиени съединители, алуминиеви блокове с 0.3мм "риза", три водни помпи, четири термостата и два Егр-а...

    Не само новите коли ги "изтъняват" от към ресурс на някои от частите им, това важи и за електрониката (според мен)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #302
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Потреблението е моторът на икономическото развитие. Сега си представете, какво развитие, ако имате вечни перални, хладилници и пр.

    Не, че одобрявам тази постановка, но това е факт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #303

    Default

    То развитие ще има, ама печалба няма да има без консумация.

    В крайна сметка нов двигател се разработва най- малко за 5-6 години, но като гледам в повечето случаи е на 8-10-12 години, та дори на 20 години има някакви по-съществени промени


    Донякъде BO е прав за стартирането при отрицателни температури.
    Преди 13 години течливостта на Селения WR 5w40 беше до -36 градуса, последно когато гледах данните им беше до -33 градуса под нулата.

    Не че е имало последните години такива температури, но освен течливостта има критерии "изпомпване" на маслото който е съществен за смазването на двигателя.

    При лош такъв показател двигателя при студен старт се износва интензивно.


    Ма все още не дошъл моментът за преминаване на изцяло електрически автомобили.


    А аз се питам - щели да въвеждат еко стикери на кой евро еко стандарт отговаря в действителност автомобила ?

    Добре, ако си докарам 159-ката до Евро 5, ще ми го признаят ли при пресмятането и определянето на данъка или ще ми е все у г**за и ще си плащам като за Евро 4 какъвто стандарт е била когато е излязла от завода?

    Силно се съмнявам, ето заради такива несправедливости си отиват цели партии и "шефовете им" барабар с цялата кохорта около тях обслужващи ги главни прокурори, висши съдии и всякакви лакеи и прислуга...
    Last edited by alfa racer GTA; 16-01-2021 at 11:57.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #304
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    То развитие ще има, ама печалба няма да има без консумация.

    Донякъде BO е прав за стартирането при отрицателни температури.
    Преди 13 години течливостта на Селения WR 5w40 беше до -36 градуса, последно когато гледах данните им беше до -33 градуса под нулата.

    Не че е имало последните години такива температури, но освен течливостта има критерии "изпомпване" на маслото който е съществен за смазването на двигателя.

    При лош такъв показател двигателя при студен старт се износва интензивно.
    Принципно по книга за моята кола, маслото е 0-30 .. просто не ми се се случвало да виждам тернометъра под -20 и за това си карам 5-40
    Знаем за северните страни там също си карат колите зимата
    Ще запалиш .. ще загрее колата тогава ще тръгнеш.

    Click image for larger version. 

Name:	sae-motornyh-masel[1].jpg 
Views:	9 
Size:	28.3 KB 
ID:	171966

    Електричката трябва още да се осъвършенства и да се изчистят много бъгове.
    Както и да се подобри безопастността .. запалване на батерия и тн.
    Трябва да се направят и предприятия за утилизиране на батериите ..
    Знаете какъв филм беше с една кола, като се оказа, че в ЕС няма кой да демонтира батерията - че идваха от US
    Сервизните механици, трябва да се квалифицират в ИТ + електроника
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #305

    Default

    Колегата е показал как се прави в северните страни
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...62#post1585662



  6. #306
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Онлайн-гигантът Alibaba представи първия си автомобил.
    https://automedia.investor.bg/a/2-no...a-si-avtomobil
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #307
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    просто не ми се се случвало да виждам тернометъра под -20 и за това си карам 5-40
    А колко лесно беше да отговориш на предишния ми въпрос директно, а не да се правиш на интересен. Поне сега си каза.
    Иначе и моя хибрид има около 5 пъти повече електроника за движението му, ама съм по-сигурен в безпроблемността му от да кажем 159-ка на дизел. И не ме притесняват елементи от по 50 стотинки.
    Last edited by BO; 16-01-2021 at 14:29.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #308
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бе като знам колко често си ремонтирам пералнята или хладилника (може би веднъж на 10г.) и колко често си ремонтирам колите, някак мисля че електричките ще са доста по надеждни и лесни за ремонт от съвременните автомобили с тънки ангренажни вериги, двойни хартиени съединители, алуминиеви блокове с 0.3мм "риза", три водни помпи, четири термостата и два Егр-а...
    А БЕ и Ве леко ти куцат...питай чичо ти Еко да ти обясни....пералнята и хладилника не ги ползуваш на двора и улицата , не са изложени на макс четири климатични сезона ...та сръвнението с издръжливоста на електрониката е малко тъпо....и като знам каква скрънза си виртуално относно ремонтите, ако ти се бъгне някой електронен блок с чичо ти Еко три дни ще търсите студена спойка, прекъсната връзка или изгоряло съпротивление и т.н......защото няма да е евтин......та така и бързите ремонти и разсъждения по нашенски...та в тоя ред на мисли, не си взимай електричка втора ръка...все едно да използуваш употребяван перзарватив....ядовете ще са много повече, отколкото при 2.4 жтд 16 винтила...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #309
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А колко лесно беше да отговориш на предишния ми въпрос директно, а не да се правиш на интересен. Поне сега си каза.
    Иначе и моя хибрид има около 5 пъти повече електроника за движението му, ама съм по-сигурен в безпроблемността му от да кажем 159-ка на дизел. И не ме притесняват елементи от по 50 стотинки.
    Типично изказване на един фиятаджия, визирам, че алфа от 92 г.използува бош, а не минет марели който продължават да се вграждат в фиат и дори в опел.....незнам какво съзираш на 159.....електрониката или друго, като надеждност...?....както и да е.....с твоя травестит, ако е над 300-хиляди километра пробег с ел енергия ще може да я изкараш само от паркинга, а от там на татък си вредител с по висок разход.....а момчетата у нас на тия километри с 159- те тепърва започват да ги туниговат....))
    Last edited by Бобби; 16-01-2021 at 17:02.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #310
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не се хабете, излишно да се притеснявате за електрониката. Добре проектирана и изработена, няма проблем да ви надживее, вас.
    На flipz ще кажа, че животът на един кондензатор, няма много общо с това, колко интензивно е бил използван. Мога да покажа кондензатори, които са фирясали, без никога да бъдат ползвани.
    Относно това, защо са заврели управлението на мотора в двигателния блок, си има своето резонно обяснение. В общи линии - същото, като това, защо са заврели изправителя и регулатора на напрежение в традиционния алтернатор.
    Last edited by ecotronic; 16-01-2021 at 16:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #311
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Преди 13 години течливостта на Селения WR 5w40 беше до -36 градуса, последно когато гледах данните им беше до -33
    Далеч по неприятно е, че това важи за маслото в тубата. В картерът, след примерно 5к км, нещата стават доста по различни.
    Особено при дизелите.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #312
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Далеч по неприятно е, че това важи за маслото в тубата. В картерът, след примерно 5к км, нещата стават доста по различни.
    Особено при дизелите.
    Докато има масло в тубата,страшно нема.
    Обаче при варианта в някакъв момент в далечното бъдеще Руснаците заедно с Американците е тъй,от екологични съображения да наложат ембарго върху търговията с газ , петрол и техните субпродукти ще има да чакаме да поевтинеят електрокарите.Ще има форуми за камили,магарета,северни елени .....отваряш сайта и четеш-години,пробег,с малкия данък,екстри разни толко и толко ,при бартер цената е друга.
    Някой преди двайсе години да си е представял ,че в момента ще четем кой ,къде и от кога ще забранява продажбата на коли с ДВГ.
    Last edited by 546; 16-01-2021 at 22:54.

  13. #313
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Абе представяли са си хората. Има един сборник разкази "Възпявам електрическото тяло" на Бредбъри. Нострадамус - ряпа да яде. Човекът е предположил даже, че в даден момент, ще ни забранят да си ремонтираме техниката. Каквито 'гласчета' вече се чуха.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #314
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сещам се за един филм.Героя нещо изпсува и по уредбата се чува-Толкова и толкова глоба!
    Та ще си замълча.
    Обаче току що открих ползата от склерозата.Тая книжка съм я чел като дете.
    Last edited by 546; 17-01-2021 at 00:22.

  15. #315
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...pa-e-trevozhno

    "Европа ... при най-популярните електрически автомобили техният Model 3 вече е едва четвърти, сочат данни на EV Volumes. Първото място е за Renault Zoe, с малък аванс пред Volkswagen ID.3, а пред Tesla успява да се вмъкне и електрическата версия на Hyundai Kona."

    Теслата на бързо я отвяха големите
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 21 of 27 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •