Page 7 of 27 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #91
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Лично аз съм се отървал от вибрацията доста глобално. Ама явно ти харесва дизела да те клати до безкрай.
    Сорри братле, ама в момента се возя на порше...и няма нужда да ми чешаш топките виртуално..

    п.п..ако не вярваш, заповядай в другиден пред пицария дон вито в кв. Павлово на бул, Пушкин 36 да се обедиш...а не като dnt да ме чакаш на околовръстното на шел, след като не прие да дойде на място...форума си има история и дъртите кучета ме знаят...то преди време имаше и едни готини момчета от Търговище дето висяха на аварини мигачи за кофти отношение, но тук съм съвсем прям....Заповядай....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #92
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За постове 82 и 83 ................

    Пас.

    Единият е опериран от мислене и като така си мисли, че светът е създанен за да го прецаква, пък другият....... не съм му на мачовското ниво.

    Психолога, отново започна да си говори и вярва сам.
    Злоупотребяваш ли с някакви опиати ?
    Много започна да анализираш хората без да ги познаваш и да даваш определения.
    Само малоумници общуват по подобен начин .. с обиди и клвафикации към напълно непознати. - очевидно културата ти липсва.
    Кога си купи Тесла или друг електромобил, колко години го кара, че ми философстваш ?
    Не ти ли направи впечатление за собственици, който са крайно недоволни и такива, който са опитали или са върнали ТЕСЛИТЕ .. и други марки.
    В ютуб можеш да гледаш много видеа, който са критични към подобни автомобили.
    Те са били едни такива опианени от батериите и вярващи като теб в спекулации ..
    В момента, дори инвеститорите на компании като Тесла не са сигурни дали изобщо ще се случи нещо толкова обещаващо, като батериите:

    " Tesla като нейната превъзходна технология, батерии, технология за автономно шофиране, фактът, че е много повече от производител на автомобили и др. Акциите вече са силно спекулативни, защото всъщност никой не гарантира, че някое от гореспоменатите неща ще се случи."
    Last edited by flipz; 07-01-2021 at 22:43.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #93
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    ....
    Last edited by Бобби; 08-01-2021 at 01:04.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #94
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Психолога не е психолог а наставник на форума.Чудя се как още не е споменал Русия и Ония 45 години.Вероятно в САЩ като приемат закона за заменяне на на майка и баща с родител и дъщеря и син с дете, ще почне да ни поучава колко е правилно.Представям си ако изборите в САЩ и последствията от тях се случваха в Русия каква помия щеше да се излее, ма важно е да се ослущаме за посоката на вятъра.
    Съвсем набързо да ви спомена с линкове че неам време и нерви да споря за глупости. - https://ec.europa.eu/clima/change/causes_bg От тази отправна точка, като потърсим информация за животновъдството - https://fakti.bg/technozone/513968-k...t-avtomobilite
    https://www.bgfermer.bg/Article/6643553 .Туй само за добитъка дето отглеждаме, не се взема пред вид многомилионните стада зебри ,кафърски биволи, гнута , камили, елени и прочие.В добавка Грета Тунберг е навършила 18 години и са зарекла повече да не си купува нови дрехи щото и там некъф проблем има с екологията, абе работата отива направо на нудизъм.Очертава се да ходим голи и да рупаме марули.В добавака пък некви твърдят че растенията изпитвали чувства и трябвало да им пеем и говорим не да ги късаме на салата.За плоската земя няма да споменавам.Айде лека ви че трябва ставам с изгрева щото съм от тия дет се хранят със слънчева светлина.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #95
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Невероятна тема!
    Електричките имат един недостатък, и той е че все още не са масови. Но скоро ще станат. И край на проблемите с малката автономност. И сега има модели които зареждат безжично. А
    и батериите се развиват с огромна скорост.
    Сигурно някой ще заяви че за да се произведе една батерия, отива толкова енергия, колкото изразходва един автомобил с ДВГ за целият си живот(ако вече не е станало по назад в темата). Разбира се няма да спомене - колко енергия отива, за да се произведе един ДВГ. Поразително е как въобще не помним историята. И парната машина и двг са "минали по тоя път'.
    Днешната фантастика е утрешната реалност. Неизбежно е.
    Любопитно ми е да разбера - коя е тая марка автомобил, която е "минала" без недоволни собственици? Връзката със сексуалната ориентация, тотално ми убягва.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #96
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не ти ли направи впечатление за собственици, който са крайно недоволни и такива, който са опитали или са върнали ТЕСЛИТЕ .. и други марки.
    В ютуб можеш да гледаш много видеа, който са критични към подобни автомобили.
    Те са били едни такива опианени от батериите и вярващи като теб в спекулации ..
    В момента, дори инвеститорите на компании като Тесла не са сигурни дали изобщо ще се случи нещо толкова обещаващо, като батериите:
    Отново безпочвени твърдения.
    1. Както вече ти се спомена, дай една марка масов автомобил, при който няма да намериш недоволни. Сигурно 159-ката е такава (ако я броим за масова, че вече има повече Тесли от Алфи ), щом я караш и за теб това е важно.
    2. Ето ти и анкета към текущи собственици какво мислят.
    Или да го преведа накратко - Проучване сред шофьорите на електрически автомобили установи, че мнозинството не биха искали да се върнат към бензинов или дизелов автомобил - само един процент са заявили, че искат да се върнат обратно.
    Масово проучванията сочат, че човек, който е минал на електричарка, никога няма да се върне отново на автомобил с конвенционален двигател. Просто удовлетворението от използването е несравнимо. Всичко останало е в твоята глава, изкривено до безкрайност.Може би влизаш в този 1%, лошо няма. Но първо пробвай и след това сподели. Да не се окажеш и ти рязко в останалите 99%.
    Или като на колегата, каращ поршета (с малко п), че и детето ми кара порше, подарено от Дядо Коледа. Да се надяваме, че като порасне няма да се радва като някой му даде истинско Порше да го откара на автомивка и да приканва аудитория да го аплодира.
    3. Ако инвеститорите не бяха сигурни в успеха на Тесла, те щяха да започнат да се оттеглят. А нещата са точно обратното - в момента все повече инвеститори продължават да вярват и инвестициите продължават да са в положителна посока. Направи си труда да видиш колко инвеститори са влезли и колко са излезли от Тесла.
    Last edited by BO; 08-01-2021 at 10:59.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #97
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Твърденията на ВО и неговите анкети ми звучат като оният виц, където двама приятели имали голям сексуален успех с жените, но към края на житейският си път пробвали един с друг и възкликнали - "пропилян живот"...Иване е тук може да направиш връзка със сексуалната ориентация...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #98
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    3. Ако инвеститорите не бяха сигурни в успеха на Тесла, те щяха да започнат да се оттеглят. А нещата са точно обратното - в момента все повече инвеститори продължават да вярват и инвестициите .
    Вчера публикувах официален цитат от spx500
    Има ръст конкретно на тесла, но това може да е поредният балон
    В момента всичко расте, защото се възстановява от март.
    Аз имам акции и наблюдение в последните 2 години.
    Статистиката ти от трети страни

    https://www.theguardian.com/environm...f-uk-consumers
    заглавие:
    "По-високата цена на електрическите автомобили е проблем за повече от половината потребители в Обединеното кралство"
    За Българите ще са по мярка на бюджета
    Оказва се че въпреки .. подпомагането за ел.кола в УК им се вижда скъпо.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #99
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Демек какво пак каза сега? Щом е скъпо за някой, значи не става. Да, чудна логика.
    И аз искам Порше, което да го давам на други да го водят до автомивка и да се снимат и хвалят с него, ама ми е скъпо. Това означава ли че не става? Риторичен въпрос.

    п.п. Акциите са се възстановили още юли-август месец. Конкретно на Тесла възстановяването мина юни още. А след възстановяването до сега са се увеличили над 350%. За какво възстановяване говориш там отново не те знам. А дали може да е балон - може. Ама може и да не е. Което отново не пречи електричарките да стават за нещо.
    И аз имам инвестиции. И защото вярвам в този тип алтернативни енергии, че ще просперират, не малко съм вложил там. Примерно това вярване само за вчера и днес ми носи 50% увеличение на инвестицията.
    Last edited by BO; 08-01-2021 at 18:28.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #100
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    На мен ще ми е интересно да видя и сравня Алфа хибрид срещу подобни автомобили. Интересно ще е дали ще успеят да запазят спортният характер след такава промяна. Изцяло електрически автомобил да носи скудето, не мога да си представя.... Но пък и пицари с поршета не можех
    Last edited by italfen; 08-01-2021 at 18:32.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #101
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тя Алфа още преди време като мина под шапката на Фиат, не е баш Алфа...фенче още много неща не би си представил в тоя живот, ама те се случват.... ВО ако иска да се повози на порше, да мине утре да го закара на автомивка...))....е пак съм го написал с малка буква, ебати...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #102
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Ами то-о-о...... и лимузините висок и среден клас с двг, са им скъпи на по вече от половината потребители, във вече не съвсем обединеното кралство. Като вземат да си зглобяват сами електрички среден и нисък клас, всичко ще се "намести'.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #103
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Рано или късно всички ще минем на електрички, ако не ние - децата или по-скоро внуците ни!
    В кръга на шегата....качвал съм се доста пъти съм на тролей... ами залепя си те за седалката!

    Гледайте филма "Ченге под наем" (Stuber) - https://www.youtube.com/watch?v=TBDPCsPr4cc , макар да не е Алфа, Нисана ако ме изкарва толкова за 5лв./ден веднага хвърлям лаптопа заедно със софтуера на фобос и събирам пари за електричка.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #104
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Докато има нефт всичко ще си е по старо му....
    90-те години още е била измислена електро кола и то не лоша...
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...1%80%D1%81_EV1

    От тук http://kolibka.com/2.html може да се свали и филмчето (интересно е) Who Killed The Electric Car?
    Така като гледам от клипа, китайците са ни гепили формулата....))....малко като легенда ми се струва, щом няма развитие...

    https://fakti.bg/mnenia/283236-kak-s...cializma-video
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #105

    Default

    Първите електромобили се появяват преди около 120 години.

    https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...omobil-6092587

    А сега кажете кой кум кой сват и кой ЖенДър е на булката брат?

    И тогава американците са били водещи и сега са водещи в тази област.
    Защо ли така ?


    Не е сигурно обаче дали тогава са съществували жендЪри, след като всички мъже(та и жени) са се бръснали с бръснач, а не с женскородната самобръсначка...

    Ще минат обаче 15-20 години, докато жендърясат автомобилите и собствениците им.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-01-2021 at 14:08.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 7 of 27 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •