Page 23 of 27 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast
Results 331 to 345 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #331
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Тръгва серийното производство на товарни електромобили до Пловдив
    https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...-mlnlv-1042796
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #332
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Всеки има наблюдения и заключения ...

    Един от братовчедите ми е учител и преди години ходихме да му търсим кола.
    Напълно случайно намерихме една KAPPA 2.4 136кс 2001-ва година на 8 години.
    От всякъде екстра .. направо като излязла от магазина.
    Купи си Пежото и я остави на баща си .. още се кара.
    Само обслужване и окачване.
    И двамата не са хора, който поддържат автомобилите си .. да спазват сервизни интервали и тн.
    Ланчия няма чупене .. повярвайте ми
    Пежото отиде за части, но тя е в движение

    Ауди само ако акциите се повишат както миналата година 500% ще има за ремонти ..
    Не се чупят често, но частите им са доста скъпи -повече от на 159 .. имам роднина с А6

    За Капа-та не съм съвсен съгласен, че няма чупене. Да не говорим, че някои елементи от окачването се намират с 300 зора, а качеството е под всякаква критика. А ако случайно сервото сдаде багажа, смяната е голямо забавление. Това от опит над 200 хил.км. И още има за разказване. Така че аз не вярвам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  3. #333
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    504

    Default

    Значи с опит от 200000 км твърдиш , че Капата е чуплива. Много интересно. Дали, ако беше толкова чуплива щеше да направиш тези колометри?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  4. #334
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    От всичките ми познати, тези който притежават Пежо съм останал с впечатление, че са най- трошливи.
    Все едно във форум за отслабване да се присмиваш, че някой бил дебел.
    Last edited by BO; 22-01-2021 at 19:20.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #335
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Значи с опит от 200000 км твърдиш , че Капата е чуплива. Много интересно. Дали, ако беше толкова чуплива щеше да направиш тези колометри?
    Да, твърдя, че не е особено здрава. Много време ще ми отнеме да опиша колко пъти е сменяно окачването и какво още е правено по колата.
    Не искам да бъда погрешно разбран. Не казвам, че е най-чупливата кола, но за да мине тези километри доста пари са вложени в ремонти. От друга страна вози доста комфортно.
    Колкото до това защо са направени толкова километри - защото е удобна за целта, за която се ползва, засега.
    Last edited by nblagoev; 22-01-2021 at 19:22.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  6. #336
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    За Капа-та не съм съвсен съгласен, че няма чупене. Да не говорим, че някои елементи от окачването се намират с 300 зора, а качеството е под всякаква критика. А ако случайно сервото сдаде багажа, смяната е голямо забавление. Това от опит над 200 хил.км. И още има за разказване. Така че аз не вярвам.
    Такъв ти бил късмета ..
    Колата се кара всекидневно.
    На някой коли се чупи сервото на други не ... да му мисли механика - за това си взема парите. - може да има и по- лесен начин .. не знам какво си правил
    Да не викам дявола .. аз подобен ремонт не съм правил за 14 години шофиране.
    Това са ми наблюденията.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #337

    Default

    Според Stellantis и стратегията им за позициониране всички брандове ще формират 6 различни пазарни ниши, в това число и премиум, в която ще са Алфа Ромео , DS Automobiles и Ланча . Няма да е много евтина и масова.

  8. #338

    Default

    Все пак Тесла си има своите предимства:
    https://automedia.investor.bg/a/2-no...lniya-usloviya

    П.П.

    DS -a са пълна пръдня. --> ситроен под прикритието на "луксозен бранд"...

    Опитват се да продават на цена 60 000-€77000€ мелези между Лексус, Мазда и Ауди и се надяват някой да си хвърли парите по тези пластмасарници - имитатори--> нито дизайн(вътрешен/външен), нито ергономия, нито мощност...

    Единственото "зрънце" което си струва в тези коли са хибридните и електро технологиите за задвижване на автомобила...
    Направо се чудя "На какво чудо се надяват", за да продават DS...!?!
    Last edited by alfa racer GTA; 25-01-2021 at 23:13.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #339

    Default

    Споко пичове, никога няма да има Алфа Ромео с електрическо задвижване.
    Former Alfa owner.

  10. #340
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    DS -a са пълна пръдня. --> ситроен под прикритието на "луксозен бранд"...

    Опитват се да продават на цена 60 000-€77000€ мелези между Лексус, Мазда и Ауди и се надяват някой да си хвърли парите по тези пластмасарници - имитатори--> нито дизайн(вътрешен/външен), нито ергономия, нито мощност...
    Не съм съгласен.
    Същото можеш да го кажеш и за Лексъс, Ауди, Инфинити, ... Алфа Ромео ако искаш. Разликата между Фиат и Алфа е по-малка от колкото между Цитроен и ДС, реално.
    А до сега никой, който седне в една 159-ка не е ахкал така по дизайна, както като седнеш в един ДС5 от приблизително това време. Разликата е брутална. Точно за дизайн няма как да ги барнеш, особено на интериора. Все едно сядаш в 2-3 поколения по-нов автомобил, с авангардни и доста футуристични идеи.
    Не обсъждаме дали на теб и мен ти харесва.

    Случайност или не:
    Alfa Romeo е от големите губещи през 2020 - докато преди три години компанията се доближаваше до 100-те хиляди продажби в Европа, сега е по-малка от френската DS и дори от Lancia, която се продава само в Италия и има само един модел
    Last edited by BO; 26-01-2021 at 17:17.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #341
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #342

    Default

    При цена на графена от няколкостотин долара за грам, работата е ясна. Излиза, че това е НЕПРИЛОЖИМО за масовият потребител. Със сигурност след време ще се появи статия, в която ще пише за батерии, които ще се зареждат на 100% за 4,5 минути, като някъде в края на статията ще се спомене, че моделът е прототип, а изработката на батериите е погълнала колосалната сума от 850000 долара. До момента едно е ясно - нито има изградена мрежа от зарядни станции, нито на хората електроинсталациите в гаражите им могат да понесат заряден процес от 80-100 киловата и нагоре, когато някой си е строил къщата не му е минавало през ума, че един ден ще се нуждае от десетки киловати. Спомням си, че навремето в техникума 10-ина струга консумираха около 100 киловата, а сега тази мощност ще се консумира от електромобил. И коя е тази електрическа мрежа, която ще издържи 20, 30 че и повече едновременни зареждания (да, представям си в Младост, Люлин, Надежда, Обеля, Свобода, Хаджи Димитър как на улицата се зареждат едновременно множество електромобили)? А от къде ще "дойде" всичкият този ток, а? От къде? Никой не казва, но всички са пълни с идеи кое и как. Били екологични колите на ток, да-да... При 100 киловата мощност на зарядната станция не ми се мисли колко въглища се изразходват за един заряден процес и какъв ще е въглеродният отпечатък. Всичко е пълен фейк, за да не употребя по-силна дума.
    Former Alfa owner.

  13. #343

    Default

    Е, не е само графена който се разработва има и други разработки на батерии.

    Що се отнася до мрежата и електричеството, то мога да кажа че корпорацията Тошиба още през 2012г. представи напълно работещ мини атомен реактор с размер на стая цяла система и мощност от 60 до 350мв в зависимост от изпълнението.Дори имаше "тошиба реактор за 1 до 4 домакинства/къщи.
    Сега статията на английски не ми се търси.

    Реакторът не беше одобрен за потребителско ползване поради една единствена причина - въпросът е какво се случва ако такъв реактор бъде завладян/похитен от терористи - няма ли така да се поставят стотици и дори хиляди потенциални мини атомни бомби в ръцете на терористи.
    Основният въпрос беше, че на практика не може да се осигури сигурността на такъв вид многобройни редактори на практика .

    В същото време в САЩ доразвиха идеята на Тошиба като там вече се строи първата модулна ядрена централа състояща се само от мини ядрени реактори :https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...BD-325341.html

    И
    https://nauka.offnews.bg/news/Novini...en_135914.html

    така се решава както въпросът с капацитета на мрежата, така и изобщо необходимостта от такава мрежа - не пречи да се направят паркинг-зареждачки и на 20-30 до 100 метра от тях или под тях в земята да има такава мини централа.

    Та това че ние с нашите умствени възможности не виждаме решение на проблемите не означава, че вече някой друг не го е намерил...


    И аз не казвам, че ще стане веднага, но след 15 -на години вероятно възможните решения ще са факт.

    Иначе и аз съм на мнението на Валтер Рьол.
    Last edited by alfa racer GTA; 24-02-2021 at 21:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #344
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разбира се, че ще има много проблеми за решаване. Нима не е имало такива в зората на ДВГ? Но пък ще си струва, поради това, че енергията ще се оползотворява с порядъци по-ефективно а добивът и няма да е за сметка на един ограничен ресурс, който пък, е жизнено важен за химическата индустрия.
    Last edited by ecotronic; 25-02-2021 at 09:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #345

    Default

    Към момента, когато външната температура е -10 по Целзий, всички натоварват енергийната система с печки и климатици, за да се отопляват. Енергийната система в такъв момент е на ръба, в много населени места има претоварване на преносната мрежа, напрежението не е 220V +- 10% (по БДС) а 160-170V, горят битови електроуреди, неведнъж са показвани такива случаи по ТВ. Истината е една - електроенергийната система в БГ не е разчетена за масовото навлизане на електромобилите. В София в центъра е пълно с кабели от Царско време.
    Former Alfa owner.

Page 23 of 27 FirstFirst ... 132122232425 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •