Page 8 of 27 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #106
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    alfa racer GTA
    Браво.
    Жалко, че шибаният капитализъм обезличава всичко.
    Обезличава: народност, марка, пол ... и тн.
    Посегнаха и на alfa romeo .. очаквам скоро ламбо да се прави в Shenzen

    "През 2019 г. в световен мащаб бяха използвани почти 4,8 милиона електрически превозни средства с акумулатор. Около 1,5 милиона нови електрически превозни средства с акумулатори бяха добавени към световния автопарк през 2019 г."

    "Към декември 2019 г. Китай разполага с най-големия запас от електически леки пътнически автомобили 3,4 милиона броя, 47% от използвания глобален автопарк."

    Електроника да смята .. колко са по останаталата част на света.
    Last edited by flipz; 09-01-2021 at 14:43.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #107
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    .... шибаният капитализъм обезличава всичко.
    Обезличава: народност, марка, пол ... и тн.....
    Цветущият социализъм + всичко останало.

    Само дето това, ти, няма как да го знаеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #108
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Електричките са голяма работа.
    Тесла вече има пазарна капитализация,която е толкова голяма,че Мъск ,ако реши да продаде половината от това което има в Тесла,с получените парички спокойно ще може да стане мажоритар в останалите хамерикански автомобилни гиганти.И, ако реши да стане Шеф и там ,така резко ще отлети нагоре,че ще изкупи контролните пакети и на останалите производители от автомобилния сектор в световен мащаб.
    Пича определено е способен да го постигне.Пък може и вече да си върви процеса ,щот до Марс , ей тъй само за слава ,да се ходи голяма файда няма.... а ние тук си чоплим семки на трибуните и все още дискутираме ще ли ги бъде или не електрокарите
    Те това е капитализма,готин е за способните,но е много шибан за останалите.При соца е точно обратното.
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 00:00.

  4. #109

    Default

    АбЦелюТно --->> затова КапиТъЛизЪмЪт върви напред, а цоциализъмът се чуди "как де препише" от него ...

    И затова ЦоЦиализЪмът мърмори " Крадат мозъци!!!".

    Нищо не крадат, привличат ги с оферти които не могат да откажат...

    То затова и ще си кретаме на опашката...

    Ей ги плановете на конКУРенцията:

    Audi ще премахне двигателя с вътрешно горене след 15 години



    Моето мнение е че бъдещето е на двигателя/преобразувателя взимаш енергия от околната среда.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #110
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Сега доста се приказва и в много от случаите, просто блъфират. На мен лично, не ми звучи реалистично, една супер компания да премахне ДВГ на 100% за такъв срок от време, освен, ако регулациите не го наложат, но в крайна сметка всичко опира до пазар и до сметки.
    А той-пазарът не е готов да мине на 100% електрички толкова скоро.

    Освен това, на ел. енергетиката също и трябва повече време за да поеме енергийните потребности, които сега фосилните горива обезпечават.
    Last edited by ecotronic; 09-01-2021 at 18:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #111

    Default

    Най- малкото трябват още няколко далекопровода и усилване на ел.мрежата ниско напрежение, която ще поеме "зареждачките", защото иначе всичко ще "гърми" по 3 пъти на ден...
    Като инсталират 100 зареждачки по 90квч в един 80 000- 100 000 град/квартал ей ги 90000квч...От де такъв капацитет за пренос, дори да имаме 3 АЕЦ и 3000 ВЕИ...

    Медта ще стане доста скъпа...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #112
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Медта ще стане доста скъпа...
    Аха,и алуминия също,ще поскъпнат както когато китайците си електрифицираха държавата неотдавна.

  8. #113
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Човек .. стига ми казва какво знам и какво не знам.
    Гледай себе си и престани да даваш определения за хората.
    Не съм социалист не съм и капиталист, точка.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Цветущият социализъм + всичко останало.

    Само дето това, ти, няма как да го знаеш.


    Ток внасяме и сега, зимните месеци .. като затворим и въглищните централи, положението ще бъде още по- трагично.
    Дори да ги преоборудваме на газ, също няма да е достатъчно
    Нямаме ток за 3млн електрокара.
    Нито Руминия има за 8-9млн електрокари, ното гърция за 6 милиона ..
    Т.е. няма от къде да внесем ток, защото никой няма толкова, че да задоволи собствените си нужди.

    За това и цените на електричеството се покачват.

    "Зареждане от станция с променлив ток (АС) вече ще струва 49 цента (досега беше 44 цента), а от такава с постоянен ток - 69 цента (досега 64 цента).
    Това все още изглежда приемливо, но използването на бързите зарядни на Ionity с мощност до 350 кВт ще струва 1,09 евро на кВт/ч (досега беше 84 цента)"

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    .

    Хайде сметни ми колко струва едно зареждане на елетрокар:
    до 350 кВт ще струва 1,09 евро на кВт/ч (досега беше 84 цента)

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...tokat-poskapna

    https://www.plugsurfing.com/drivers/pricing
    Това означава, че имаме една цена за зареждане с променлив ток и една цена за зареждане с постоянен ток - цял ден, всеки ден.
    Фиксирани ставки за Германия: 0,44 € / kWh
    Ionity: (AC), 0,54 € / kWh (DC) и 0,84 € / kWh
    Last edited by flipz; 09-01-2021 at 20:11.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #114
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Темата се измества лекичко, но....бъдещето(близкото) е в локалните доставчици, с допълване на липсите от глобални. Който иска - да смята загубите от пренос от евентуална Белене, до Варна (примерно).
    Това което касае електричките е съвсем различно нещо. Щото соларните панели също се развиват, доста. Принципно, промяната на магнитното поле по време на движение, може да генерира ЕДН. Въпросът е - какво може да пълни резервоарът на автомобил с ДВГ по време на движение? Няма бай мангау, който може да бяга с 90/км/ч. Гепардите са котки и дори да ги научите, пак времето от под минута не стига, за да допълни резервоарът. Та....допираме до асоциациите с меките китки, в крайна сметка. По логиката на тия, които не приемат неизбежният прогрес, от гледната точка на пещерните хора(какъвто съм аз), всичките сте хомосексуалисти. Друго си е да ръфаш суров кокал в пещерата и да бягаш от огънят, като го видиш.
    И нека се върнем към същноста на темата - Алфа попада в група на марки, която съвсем навреме се ориентира. Може би, в друга реалност щеше да е и по добре.
    Някъде по назад, някой се зачуди за спортната ориентация - Е, Формула Е. По добро ускорение заради по добрата крива на въртящият момент, по добра стабилност и управляемост заради по доброто разпределение на масите..... Проблемът е пробегът с едно зареждане.....за момента, Не за дълго......

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Човек .. стига ми казва какво знам и какво не знам.
    Гледай себе си и престани да даваш определения за хората.
    Когато общувате във свободен форум, ТРЯБВА да сте в състояние да понесете и резултатът от това
    Когато видимо не сте запознат с нещо за което пишете, е най нормално някой да ВИ информира за това. Ако Еко се откаже, понеже го прикамвате - аз няма.
    Last edited by ivan dimitrov; 09-01-2021 at 20:09.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #115
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Когато общувате във свободен форум, ТРЯБВА да сте в състояние да понесете и резултатът от това
    Когато видимо не сте запознат с нещо за което пишете, е най нормално някой да ВИ информира за това. Ако Еко се откаже, понеже го прикамвате - аз няма.
    Нов екземпляр, започна да дава наставления.
    Ти ли ще ми кажеш дали съм запознат с нещо или не съм ?
    Last edited by flipz; 09-01-2021 at 20:26.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #116
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Ти ли ще ми кажеш дали съм запознат с нещо или не съм ?
    Да! И аз.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #117
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се абстрахираме от пазарно-регулаторните постановки, ето физичната гледна точка:

    1 kWh енергия се добива от 0,085 kg нафта (0,098 л. )

    Средният разход на енергия за Tesla - S е около 21 kWh/100 km.

    Според енергийния еквивалент, ако работеше с нафта, този автомобил трябваше да консумира 21 х 0,098 = 2,06 л./100 km.

    Има ли автомобил от подобен клас с такъв разход?
    https://www.plugsurfing.com/drivers/pricing
    Това означава, че имаме една цена за зареждане с променлив ток и една цена за зареждане с постоянен ток - цял ден, всеки ден.
    Фиксирани ставки за Германия: 0,44 € / kWh
    Ionity: (AC), 0,54 € / kWh (DC) и 0,84 € / kWh

    21kWh * 0.84eur = 17eur / 100km
    21kWh * 0.54eur = 11eur / 100km
    21kWh * 0.44eur = 9.2eur / 100km -от къщи в контакта / без зареждане на станция.

    Германия: Дизел ~2,336 лв (1,194 ) = 7eur/100km
    Мисля, че ако заредя дизел .. ще ми излезе по- евтино. LPG още по- евтино.
    Last edited by flipz; 09-01-2021 at 20:31.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #118

    Default

    Общо взето разсъжденията се въртят около Европа и ЕС. Аз не вярвам в Африка, Южна Америка или далече на север да минат скоро на електрички. ДВГ ще се правят още дълго въпреки лозунгите.

  14. #119
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Мда,продължавате да се чудите ще ли ги бъде електрокарите или не.

    Ако има кой да инвестира в производството на електрокари-ще ги бъде според мен.
    Що мисля така ,ами ...

    Като гледам цените на компании които са в този сегмент започвам да си мисля ,че тия с кинтите са полудели,акциите на куцо и сакато дет се пъне да прави електрокари са ракети носители дето май не до Марс,а поне до Юпитер ще стигнат.
    Следователно има инвеститорски интерес.
    Остава да има кой да купува.
    И тук ще се избият тия с кинтите.За тези ел.кошове се чака.За Теслите в началото имаше олигофрени които даваха пари напред преди да е излезнал и един автомобил серийно производство.
    Все едно да кихнеш пари за Лада която е още само на чертеж.Докато има такъв интерес мисля проблем с продажбите не се очертава.

    Следователно, докато на тия с кинтите им е О.К. да я играят тази игра като ,че перспективите за електрокарите са повече от отлични.

    Производителите на конвенционални МПС с ДВГ най-накрая стоплиха и сега щат ,нещат ще трябва и те да инвестират за да им вървят продажбите.А дали ще имат печалба от тях самите си зависи.
    А това колко е на делавера да караш на ток, аз поне имам усещането ,че този въпрос интересува само тия без кинти,които и нова малолитражка на Газ не могат да си позволят.

    Преди време ми попадна едно интервю с шефа на РолсРойс. Човека каза ,че не им е проблем да правят и коли на ток,и без това колите им почти винаги се ползвали за пробег под 50-60 км. на ден,много рядко за по-големи растояния, и че всъщност техните клиенти още по-рядко се интересували от такива маловажни детайли.
    Реално карането на ел.кола ще стане първо модерно и скъпо,а после постепенно ще се наложи и масово.

    Не виждам какво повече може да се напише по темата,освен ,че най-развалящите се ел.коли вероятно ще са традиционно от нашата любима марка.И ще са единствените които ще харчат масло!За това съм готов да се хвана на бас
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 00:07.

  15. #120
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Въпросните дестинации ще запазят настоящото си производство и в близкото бъдеше вероятно.
    Ако си въобразявате че концерните, конкуриращи се за масовият пазар, ще произвеждат антики, само за да задоволят неплатежоспособният далеч не голям пазар - вижда ми се малко вероятно.
    Никой от гигантите не произвежда Москвич360 за България, по обясними причини.

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    .А дали ще имат печалба от тях самите си зависи.
    За момента зависи от производителите на батерии. 1-2 ел мотора са несравнимо по евтини от четиритактов двг, от технологична гледна точка.
    Last edited by ivan dimitrov; 09-01-2021 at 20:52.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 8 of 27 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •