Page 18 of 27 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #256

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Хитро! А сигурен ли си че ще запалиш на бензин?
    Електричката ще тръгне със сигурност. За двг - никак не е сигурно. И киселинните батерии губят капацитет при такива температури, антифризът ти, мерил ли си на колко замръзва? Щото вероятно си го смятал на -20, пък реално на - 15 вече ще е желе, на - 30 - бетон. А маслото?
    Можете да си измисляте всякакви доводи, това няма да промени фактът че батериите ще затрият двг. Както VHS - BetaMax(едно време), SSD - HDD,.......
    Прогресът не може да бъде спрян. Може да се опиташ да се изключиш от него(като амишите), нищо по вече.


    Щото течната газ, както и течният бензин, м/у другото, не гори. Горят парите, тоест трябва да се изпарят.
    Това го знаят и децата, въпросът беше, как ще стигне газта от бутилката до изпарителя. Там няма какво да подгряваш, особено ако запалиш на бензин.

  2. #257
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Е сега затрудни и Ванчо.

  3. #258
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Е сега затрудни и Ванчо.
    Не съвсем. Колегата зададе въпрос, на който отговорих. А въпросът беше - "Защо ще подгряваш на бензин". Другото беше твърдение, към което нямам отношение.
    Во формулира неправилно въпросът си, което обаче не променя смисъла, от гледна точка на дебатът. Поне за мен.
    Фактите са си факти, или ги приемаме, или не.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #259
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ще излезе прав Еко относно трейдинга.Явно е дошъл момента да започна.

  5. #260
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    ПИЧ:
    * Защото LPG замръзва, преди охладителната течност да загрее изпарителя .. при -10 и още по- ниска температура
    * Защото паленето на БЕНЗИН е по- лесно.
    * Защото колата е хибрид и има тази възможност.

    Само искам да ми посочиш, къде съм написал думата: НАЛЯГАНЕ ?

    ПС. като пиеш ракия вечер не си губи времето с форума за свободни съчинения.

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    И защо ще подгряваш на бензин. Еко ти каза как стига, налягане . Не знам какво учите в тези технически университети
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #261
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ще излезе прав Еко относно трейдинга.Явно е дошъл момента да започна.
    Ами той рядко греши. Ако усещаш необходимост да направиш нещо, което не е незаконно си длъжен да го направиш. Поне според мен. Решението си е твое.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #262
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    При атмосферно налягане бутанът кипи при -2°С, а пропанът при -42°С. Сравнително ниската температура
    на кипене на пропана осигурява използването му и през най-студените зимни дни.
    Това пише в нета.Не съм проверявал за достоверност,но вероятно е така.
    Не можах да открия на колко градуса замръзва.Сори.
    Last edited by 546; 14-01-2021 at 22:51.

  8. #263
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Хитро! А сигурен ли си че ще запалиш на бензин?
    Електричката ще тръгне със сигурност. За двг - никак не е сигурно. И киселинните батерии губят капацитет при такива температури, антифризът ти, мерил ли си на колко замръзва? Щото вероятно си го смятал на -20, пък реално на - 15 вече ще е желе, на - 30 - бетон. А маслото?
    Можете да си измисляте всякакви доводи, това няма да промени фактът че батериите ще затрият двг. Както VHS - BetaMax(едно време), SSD - HDD,.......
    Прогресът не може да бъде спрян. Може да се опиташ да се изключиш от него(като амишите), нищо по вече.


    Щото течната газ, както и течният бензин, м/у другото, не гори. Горят парите, тоест трябва да се изпарят.
    Да сигурен съм че ще запаля на бензин, правил съм го много пъти при -10 и при -20 градуса !
    Абсолютно безпроблемно.
    Антифризът ми е -40гр по книга лято и зима.
    На въпросът, дали го меря .. - правя го всяка късна есен и ако се налага да доливам поради някакъв ремонт.
    За маслото, карам с 5W40 означава до -35 градуса. - аз живея в Бургас и колата ми е в гараж - но дори да не е. - ПОДОБНИ МАЛОУМНИ ВЪПРОСИ СА ИЗЛИШНИ.
    Въпреки, че нямам проблем с акумулаторът и ако бих имал, имам ел. зарядно, което може да бъде включено за поддържане на батерията и 2 месеца
    (служат също за поддържане на батерията на лодки, яхти и тн.)
    За 1-2-3 нощи на акумулаторът нищо няма да му стане .. и на север палят с акумулатор
    HDD SSD .. мъж, жена, педераст ... - големи сравнения за еволюция.
    Last edited by flipz; 14-01-2021 at 22:56.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #264
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ами той рядко греши. Ако усещаш необходимост да направиш нещо, което не е незаконно си длъжен да го направиш. Поне според мен. Решението си е твое.
    Вчера следобед питах шефката на клона на ДСК в Трошево какви са условията да ползвам услугата ДСК Трейдър,оказа се ,че от мен научава за тази услуга.А банката я предлага на сайта.Както и да е,жената ми звънна вечерта да ми каже ,че не е могла и тя да получи информация.Та може би все още не е за мен тая работа.Но като чета из нета все повече и аз си мисля ,че Еко рядко греши.
    Last edited by 546; 14-01-2021 at 22:59.

  10. #265
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Без да подценявам капацитета ти. - отговарям.


    Като подгрея на БЕНЗИН.


    Всеобщо известно е че капацитета на всички ел.коли на студено, батерията губи голяма част от капацитетът си. (допълнително се изразходва и за отопление)
    Да ти качвам линкове на десетките публикации .. има ли смисъл ?

    Хибрид бензин/LPG съм карал в студеното и не съм мръзнал .. не знам това как може да се случи.
    За дизела, попитах .. не съм казал в никакъв случай, че става при -35гр

    Доводите ми за електричките са публикациите .. хайде ще постна нещо, че ще ме изядеш.
    В гоогле, пишеш: "tesla battery drain in cold weather"

    "DETROIT (AP) — Cold temperatures can sap electric car batteries, temporarily reducing their range by more than 40% when interior heaters are used, a new study found. The study of five electric vehicles by AAA also found that high temperatures can cut into battery range, but not nearly as much as the cold."

    https://www.marketwatch.com/story/co...ies-2019-02-07
    "Tesla and other electric car batteries lose 40% of their range in extremely cold weather: AAA"

    Форум на ТЕСЛА: https://forums.tesla.com/discussion/...n-cold-weather
    "coleAK
    Публикувано Март 2019 г.
    Аз съм в Аляска. Чувствам, че „милите“ са безполезни през зимата, така че разглеждам батерията си в%. Най-многото, което някога съм губил, е 5% (така че 15 мили) за 11 часа, седейки навън, а температурата беше около -20F Също така по отношение на потреблението на енергия е двойно повече от това, което правя през лятото. Зареждам от 30% до 80% и го правя на всеки 80 мили. Имате LR AWD."
    Яко.
    Значи карат електрически в Аляска.
    Може ли да ми кажеш тогава колко хора карат на газ в Аляска? Майтап да става.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #266
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Да сигурен съм че ще запаля на бензин, правил съм го много пъти при -10 и при -20 градуса !
    Абсолютно безпроблемно.
    Антифризът ми е -40гр по книга лято и зима.
    На въпросът, дали го меря .. - правя го всяка късна есен и ако се налага да доливам поради някакъв ремонт.
    За маслото, карам с 5W40 означава до -35 градуса. - аз живея в Бургас и колата ми е в гараж - но дори да не е. - ПОДОБНИ МАЛОУМНИ ВЪПРОСИ СА ИЗЛИШНИ.
    Въпреки, че нямам проблем с акумулаторът и ако бих имал, имам ел. зарядно, което може да бъде включено за поддържане на батерията и 2 месеца
    (служат също за поддържане на батерията на лодки, яхти и тн.)
    За 1-2-3 нощи на акумулаторът нищо няма да му стане .. и на север палят с акумулатор
    HDD SSD .. мъж, жена, педераст ... - големи сравнения за еволюция.
    А при минус 30 безпроблемно ли ще запалиш?
    Колко пъти си палил при минус 20 казваш!?
    Антифризът ти е -40 по книга казваш, а въпросът беше мериш ли и какво показва. отговорът че го мериш всяка късна есен, означава че не знаеш днес на колко е.
    Маслото ти че е 5/40 означава съвсем други неща. Зависимоста на техниката от температурата не е линейна, имай го предвид.
    На север ползват северни елени.
    Ако културата ти стига до там, да сравняваш технически сравнения, с малоумни битовизми - далеч няма да стигнеш. Ако не правиш разлика м/у евлюция и прогрес, проблемът си е твой.
    И като гледам какво пишеш за зарядното си за акомулатор, вероятно е от ония, които зареждат с постоянно напрежение, ако е такова, те съветвам да не го ползваш, освен ако не е крайно належащо.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #267
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Някога имал ли си UPS ? на простите хора се обяснява с прости примери !
    До колкото знам съм във форум с различна алдитория.
    Не мисля, че съм на защита или да имам нужда от оценка.
    Палил съм много пъти при -20 градуса. 11 години карах бензин+LPG (и не само аз)
    И за 2-3 месеца колко мислиш, че е концентрацията на охладителната течност от -40 на -30 ?
    Не бъркай култура с интелект !
    Аз работя високо технологична работа ... както и да е .. загуба на време.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #268
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    И сега имам.
    Какво значение има аудиторията?
    Твоите нужди не са ми приоритет. Ако участваш в спор си защитаваш твърденията.Инак това не е спор а коментар.
    2 пъти не е много пъти, попитах колко. Щото в Буграз, даже от Варна по рядко се стига до -15.
    Не аз бъркам култура с интелект. Въпреки че имат не пряка връзка.
    Аз не работя високотехнологична работа и имам много време.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #269
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    По въпроса за споренето ще цитирам по памет М.Твен:
    "Когато спориш с идиот вероятно и той прави същото."
    Сега се питам това мнение на културен или интелигентен човек е?

  15. #270
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Несъмнено интелигентен. За времето си и културен, предполагам.
    Добре че не съм нито интелигентен, нито културен, та не се налага да пиша романи. Щото .... я си представи в си ви то, да ти пише романист.
    п.п. То и народната мъдрост гласи - по умният, винаги отстъпва. Това културна или интелигентна мъдрост е?
    Last edited by ivan dimitrov; 15-01-2021 at 00:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 18 of 27 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •