Page 10 of 27 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #136
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Даже и свинята разбра че проекта на Мъск за свободен интернет е проект на Пентагона за следене в реално време.60000 спътника трудно се свалят.

    Не всичко е такова каквото изглежда - https://auto.blitz.bg/novini/prevozv...mrezhata-video

    Мисля чи най-подходящо относно електричките е първо да заменят обществения транспорт и такситата.
    Last edited by dimitar_vd62; 10-01-2021 at 19:26.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #137
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Имам приятели от какви ли не етноси- евреи,арменци,руснаци,поляци ,цигани,германци,всякакви с една дума.Кой какъв се е родил за мен не е от значение.
    Както и да е, поговорката я знам от български турчин с който съм работил навремето и от който съм понаучил това-онова.Редовно я ползваше ,естествено на шега.
    Българите са едни от най- умните хора в ЕС. Братовчед ми е професор в Manchester University по ядрена физика с доктурантура от Московският университет.
    Аз съм инж. с 2 магистратури и отказах покана за доктурантура. Работя повече от 12г в частният сектор.
    Друг мой първи братовчед е учител около 20 години .. и тн.
    Българите не са глупави и не са мързеливи.
    Такава е ситуацията в момента в страната, всеки няма възможност за изява.

    Друг пример, като говорим за тесла .. висикотехнологична компания и тн.

    Трима българи са част от екипа, работил за успешното изстрелване на ракетата на SpaceX
    https://nova.bg/news/view/2020/05/31/289523/
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #138
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Даже и свинята разбра че проекта на Мъск за свободен интернет е проект на Пентагона за следене в реално време.60000 спътника трудно се свалят.
    Нещо не разбирам защо на тия от Пентагона им е толкова важно да ме следят в реално време.Нещо делавера ли има в това къде ходя или се интересуват къде возя пияниците по-нощите с таксито? Абе да не ме нападнат в тъмното с крилати ракети и да гепят оборота?


    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мисля чи най-подходящо относно електричките е първо да заменят обществения транспорт и такситата.
    Подкрепям напълно!.
    Като за целта в ЕП следва да подготвят и финансиране на общините за това ,а не да се ослушват.На мястото на всяко едно замърсяващо градската среда такси трябва да има Тесла. Всичкото това дачии,кии,шевролетчета,фолквагенчета и всякакви други замърсители да отиват за скрап.
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 20:02.

  4. #139
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Даже и свинята разбра че проекта на Мъск за свободен интернет е проект на Пентагона за следене в реално време.60000 спътника трудно се свалят......
    За пореден път си много, ама наистина много далеч от истината. Не си технически инвалид и ако положиш малко усилия, че разбереш, каква е тя. Но преди всичко трябва да се отърсиш от конспиративното мислене.

    Ще ти дам един жокер.

    Изобщо не иде реч за свободен интернет, изграден за да бъде подслушван.
    Да си чувал нещо за TOR, TripleDES, Darknet и пр? Знаеш ли, защо пентагон, фбр, цру, кгб и пр. истерясват само като чуят за такива неща?

    Мисли в посока на това, с каква скорост се разпространява светлината по оптичен кабел и с каква във вакуум.
    И накрая си спомни за старото капиталистическо правило "времето е пари".

    Чак тогава имаш някакъв шанс да вденеш, за какво иде реч.
    Last edited by ecotronic; 10-01-2021 at 20:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #140
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път си много, ама наистина много далеч от истината. Не си технически инвалид и ако положиш малко усилия, че разбереш, каква е тя. Но преди всичко трябва да се отърсиш от конспиративното мислене.

    Ще ти дам един жокер.

    Изобщо не иде реч за свободен интернет.
    Мисли в посока на това, с каква скорост се разпространява светлината по оптичен кабел и с каква във вакуум.
    ЪЪЪЪ толкова ли бавно се разпространява светлината по оптичните кабели ,че да има значение?
    Че да пуснат ток по жица тогава,той май ,че догонва светлината във вакуум ?

  6. #141
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    ЪЪЪЪ толкова ли бавно се разпространява светлината по оптичните кабели ,че да има значение?
    Че да пуснат ток по жица тогава,той май ,че догонва светлината във вакуум ?
    Точно така.

    https://www.youtube.com/watch?v=giQ8xEWjnBs

    интересното е след 5:00

    PS:

    По жица хептем не става. Жиците са крайно неудачни за високочестотно предаване. Много по-неудачни от оптичните влакна.

    Има едно старо правило - Кабелната линия става толкова "по-дълъга", колкото честотата на сигнала е по-висока. Затихването и количеството от насаламени необходими усилватели, дори няма да ги споменаваме.
    Last edited by ecotronic; 10-01-2021 at 20:50.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #142
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Досега не бях се интересувал кви ги прави Мъск извън автомобилния бранш.Мерси за линка.
    Не вярвам да е за някакви милисекунди цялата работа.Това просто си е клетъчна мрежа за комуникация.Наистина нещо уникално ще е.Досега не съм се интересувал от космически проекти ,но това си е мащабна операция.Едва ли ще е голяма делавера,но гъдела на егото на Мъск ще е сериозен.
    Всъщност ,евентуалните му конкуренти ще трябва да имат свои евтини ракети за да могат да докарат конкурентна цена на изграждане на такава мрежа,ако ги нямат ,Мъск ще си ги чарджи и СпейсХ -четата ще си имат бая работа.
    Значи пак ще утепа коча с лопатата.
    Тоз път мож да гризне дръвцето,автоиндустрията го оставиха жив,ама тия с клетъчните мрежи са изроди.Вярно трябва да си върже гащите с Пентагона за да има шанс да оцелее.
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 21:05.

  8. #143
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някаквите милисекунди, които споменаваш, всъщност представляват 77 % по-висока скорост. И ако това за теб и мен не е от значение за да си дращим из форумите, за едни хора се равнява на бая парички.

    Обърни внимание, че в тоя проект нещата са навързани по начин такъв, че да се постигне максимално високата скорост.

    Това означава спътници в ниска орбита, което пък означава голям брой спътници със сложни алгоритми за маршрутизиране на данните помежду им.

    Ако не беше целта скоростта, Мъск щеше да си напуска далеч по-малък брой спътници на геостационарна орбита, както го правят останалите комуникатори, но така никога нямаше да постигне високата скорост.
    Last edited by ecotronic; 10-01-2021 at 21:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #144
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Еко,само тъпаците се опитват да печелят от трейдинг. Делаверата с борсите е съвсем друга. Я си спомни как паднаха акциите на Тесла от един пост на Мъск в Туитър.Еле пък като говори Шефа на ФЕД смятай!Ако знаеш кво ще каже предварително не ти трябват милисекунди.
    Нали не си мислиш ,че на ДИ$ДЖЕЙ"Д"$-$СОЛ му дреме кво става с форекс,морекс ,борси и секви такива-Човека си пуска музика и върти трилионите на банката като си наглася пазара както му трябва само с телефонни разговори с колегите.Даже и такива като Мъск ,когато пускат, я актив ,я някъв друг инструмент да се търгува първо на Него и Немуподобните звънкат.

    Викам да ви черпя едно парче от неговите,което ми е от любимите
    https://www.youtube.com/watch?v=zt7p...BigBeatRecords
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 21:24.

  10. #145
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Както се казва - ние сме тръгнали натам, откъдето другите се връщат.
    Освен да ги определяме, като тъпаци, друго, много, май, не ни е останало


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #146

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нещо не разбирам защо на тия от Пентагона им е толкова важно да ме следят в реално време.Нещо делавера ли има в това къде ходя или се интересуват къде возя пияниците по-нощите с таксито? Абе да не ме нападнат в тъмното с крилати ракети и да гепят оборота?
    Ами да знаят къде ходиш и кога по-голяма нужда, в кой кенеф какви ги вършиш, имаш ли немаш ли лИбовница/лИбовник..
    Ха представи си че утре те изберат за мин.пред. на наш'та мила Мамковина!?!

    Друго си е да знаят колко бенки имаш на голия гъз ...

    Тофлър е казал - "Бъдещето е на информационните общества".

    Който има(контролира)информацията има и бъдещето.

    А Оруел :


    Който контролира миналото, контролира бъдещето. Който контролира настоящето, контролира миналото.





    Информацията и знанието както и техният контрол водят до "проектиране на бъдещето" --- само обществата навлезли в информационната ера и превърнали се в общества на информацията и знанието ще проектират своето и бъдещето на другите не информационни общества...

    "Третата вълна":

    The_Third_Wave_(Toffler_book)


    Боя се че управленците на Източна Европа и Русия са доста далече от това, за да разбират какво точно им се случва...Нямат капацитета за това разбиране...и нямат съзнанието че не знаят и им трябва помощ от хора които знаят какво се случва...
    Вместо това "действат по старомодния начин" - на това което са ги научили, но пък тези методи са обречени на провал по начало, защото другите използват многократно по-нови у ефикасни новосъздадени методи...

    Общо взето "Ефектът на Дънинг-Крюгер" но пренесен върху народите и държавите--> тъпи хора на власт с голямо самочувствие вземат решения за живота на милиони, без да имат капацитет да решат проблемите им, нито пък да черпят познания от хора които ги имат, защото самочувствието и егото им пречат да мислят...

    За обезценката на екектрокарчетата:

    https://www.investor.bg/novini/444/a...bilite-319564/

    Поне тук е реална, защото не важно за колко/каква цена се продава една кола, а на каква цена се случват сделките на пазара...
    Last edited by alfa racer GTA; 10-01-2021 at 21:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #147

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Българите са едни от най- умните хора в ЕС. Братовчед ми е професор в Manchester University по ядрена физика с доктурантура от Московският университет.
    Аз съм инж. с 2 магистратури и отказах покана за доктурантура. Работя повече от 12г в частният сектор.
    Друг мой първи братовчед е учител около 20 години .. и тн.
    Българите не са глупави и не са мързеливи.
    Такава е ситуацията в момента в страната, всеки няма възможност за изява.

    Друг пример, като говорим за тесла .. висикотехнологична компания и тн.

    Трима българи са част от екипа, работил за успешното изстрелване на ракетата на SpaceX
    https://nova.bg/news/view/2020/05/31/289523/
    Образованието не те прави по-умен. Това е генетика и пет магистратури и докторантури да имаш, по-умен няма да станеш. Това по принцип. Ако си умен Мъск ще те вземе и без да си инженер. Защото самият той е умен.

  13. #148
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Както се казва - ние сме тръгнали натам, откъдето другите се връщат.
    Освен да ги определяме, като тъпаци, друго, много, май, не ни е останало
    Ако му видиш някое интервю на диджея ще разбереш какво имам в предвид.
    Той е много забавен и директен.
    Точно като Бъфет-На него много му се изкефих когато в деня преди да паднат Борсите в Щатите заяви ,че наличието на корона вирус в САЩ не е причина да се продават акции,в него момент човека държи небивал кеш,предупреждава тъпаците да не правят глупости и те въпреки всичко му продадоха на 20% надолу.Евала.

  14. #149
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно така.

    https://www.youtube.com/watch?v=giQ8xEWjnBs

    интересното е след 5:00

    PS:

    По жица хептем не става. Жиците са крайно неудачни за високочестотно предаване. Много по-неудачни от оптичните влакна.

    Има едно старо правило - Кабелната линия става толкова "по-дълъга", колкото честотата на сигнала е по-висока. Затихването и количеството от насаламени необходими усилватели, дори няма да ги споменаваме.
    Сайтът на американското правителство.

    https://www.usa.gov/
    52.84.112.8 United States Washington Seattle
    ping -t www.usa.gov

    Pinging d1rt4thgsoin5q.cloudfront.net [52.84.112.8] with 32 bytes of data:
    Reply from 52.84.112.8: bytes=32 time=9ms TTL=245
    Reply from 52.84.112.8: bytes=32 time=9ms TTL=245

    Ping statistics for 52.84.112.8:
    Packets: Sent = 2, Received = 2, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 9ms, Maximum = 9ms, Average = 9ms

    Във видеото на SpaceX се твърди за теоретични 62ms -76ms ... за данни.
    Може би за акционерите
    Всеки сам може да провери.

    https://youtu.be/giQ8xEWjnBs?t=381

    Другият по- бавен е клоуда на правителството, може би в Пентагона

    ping -t www.usa.gov

    ping -t www.usa.gov

    Pinging d1rt4thgsoin5q.cloudfront.net [52.222.141.62] with 32 bytes of data:
    Reply from 52.222.141.62: bytes=32 time=40ms TTL=245
    Reply from 52.222.141.62: bytes=32 time=40ms TTL=245
    Reply from 52.222.141.62: bytes=32 time=41ms TTL=245

    Ping statistics for 52.222.141.62:
    Packets: Sent = 3, Received = 3, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 40ms, Maximum = 41ms, Average = 40ms

    * латенцията на спътниковият интернет, винаги до сега е била много висока ... и много зависеща от атмосферата.
    ще поживеем ще видим ..
    Потребители на тестовият интернет на МЪСК се оплакаха от същото ..
    Така, че това е за широката публика ... и online обучените ученици.


    Starlink:
    Повечето от обратната връзка, споделена от PC Mag, потвърждават, че потребителите обикновено получават скорост на изтегляне между 50Mbps и 150Mbps и скорости на качване между 10Mbps и 40Mbps

    https://www.pandasecurity.com/en/med...musk-starlink/

    Kогато станат повече сателитите .. ще видим. На този етап .. още са обещания.
    Аз имам 1Г трафик в къщи. Мисля, че и цената е важна !
    Last edited by flipz; 10-01-2021 at 21:55.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #150
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Даже и свинята разбра че проекта на Мъск за свободен интернет е проект на Пентагона за следене в реално време.
    Митре, ти мобилен телефон имаш ли? А носиш ли го със себе си?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 10 of 27 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •