Page 15 of 27 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #211
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Днес бях на преглед, на колата.До 12 юли трябва да въведат еко стикери и като има замърсяване не можеш да влезеш примерно в централната част защото колите ни са стари и няма да покрият еко нормите за зелен стикер.И какво следва ако искам да заведа внуците на разходка в Морската градина.Количка за близнаци пеша ли да я бутам в рейс ли да я кача или да си купя нова кола или електрическа.Мм?Ама тогава тука ще приказвате колко е екологично но всъщност ще псувате.Ще псувате и когато всички минат на електричикчи и приказката свършиии.Щото държавата се издържа от данъци и разните безплатни паркирания данъчни облекчения и прочие отпаднат и почнат да дерат колко е тежка колата колко е мощна батерията и т.н.Ми я сега да си с Тесла в капан на Петрохан.От вредните емисии се покачвали температурите...Е ся тия студове в Испания от -35 градуса от какво са от вредните емисии ли, озоновата дупка над Антарктида от какво се затвори.Всичко е и икономически интереси,като се ослушаш после и почват да излизат едни пари едни схеми по зелени проекти и т.н а ний-тука са джафкаме.Когато му дойде времето след 100-200 години ще стане когато имаме източник на зелена енергия в изобилие, пари и акъл. https://fakti.bg/imoti/543472-stroat...nia-grad-video
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #212
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ванка, не си прав за термоядрения синтез и замърсяването. Когато той стане факт, това наистина ще бъде най-чистият енергиен източник.

    В никакъв случай не трябва да се прави някаква аналогия с настоящите ядрени източници. При настоящите ядрени мощности реакцията се управлява, като управлението я забавя или спира. И когато сгъне управлението, се получава Чернобил.
    При термоядрения синтез е обратното - реакцията на синтез се подържа от управлението. И ако управлението сгъне, спира реакцията и няма как да стане катаклизъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #213
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Митре, като замърсяването мине нормите, силно ти препоръчвам да не водиш внуците в Морската на разходка. Палиш колата - Аспарухов мост и я Черноморец, я Шкорпиловци, я Бяла....
    Абе навсякъде извън градът. Като отивам на работа, в някой дни отгоре се вижда че и над морето е отврат. Поне на 2км навътре.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ванка, не си прав за термоядрения синтез и замърсяването. Когато той стане факт, това наистина ще бъде най-чистият енергиен източник.

    В никакъв случай не трябва да се прави някаква аналогия с настоящите ядрени източници. При настоящите ядрени мощности реакцията се управлява, като управлението я забавя или спира. И когато сгъне управлението, се получава Чернобил.
    При термоядрения синтез е обратното - реакцията на синтез се подържа от управлението. И ако управлението сгъне, спира реакцията и няма как да стане катаклизъм.
    Имаш предвид студеният синтез вероятно.
    За съжаление, законът за запазване на енергията не позволява да добиваме наистина чиста енергия. Аз не визирах евентуална авария някъде, а отпадните продукти на ядрените централи. И фактът че всяко преобразуване на един, в друг вид енергия има странични ефекти. А те не са "екологични", в смисъл - променят средата.
    Last edited by ivan dimitrov; 13-01-2021 at 01:07.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #214
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това ли значи!? Имаш ли идея, кои години омразните капиталисти имаха хиперзвуков изтребител? Отказаха се от него, щото е неуправляем.
    Като не им трябва да правят нещо, дето могат да си купят, що тогава произвеждат пародия на това нещо? Русия колко население има? А територия? А природни ресурси?
    Явно още не можеш да проумееш, че от както съществуват хората, свободният пазар е двигател на развитието. И като така - вътрешният ни пазар е колко - 4-5 милиона? С кого искаш да се сравняваш? С Москва(само), с Берлин(само), с Истанбул(само).....
    С кого!?
    От много време ми е интересно - я вземи си сподели "ценностите". Щото разправяш че някой ти навирал неговите в лицето, а на практика ти вреш, неизвестните твои където не трябва.
    Ти готин, джендър ли си? Щото сигурно поне веднъж си ходил на родителска среща. Не на бащинска/майчинска, на родителска. Ако си ходил на майчинска, значи си трансджендър, за информация.
    Престани с простотиите си.
    Бе ти на луд ли се правиш.По майчинска е ходила жена ми, доволен ли си.Значи и досега сме си били джендъри така ли.И като попитам някой познат как са децата това означава ли че не признавам биологичния им пол.На такъв човек как да обяснявам ценностите си.Какъв свободен пазар бе човек.В свободния пазар няма санкции всеки може да си купи каквото иска.Става въпрос за здравенто и живота ни, имам право да избирам ама друг път каквото ми натресе икономическия фашизъм.Като има свободен пазар защо не мога да си купя руска ваксина.Като се спре с нелоялната конкуренция срещу Русия може и да направят коли.Дотогава ще си правят ракети.Ма пък като усетиха дебелия склониха да преговарят за руска ваксина.

    ПОСТАРАЙ СЕ, ДА НЕ ОСПОРВАШ БИОЛОГИЧНИЯ ПОЛ В СЕМЕЙСТВОТО МИ И НАЙ-ВЕЧЕ ТОВА НА ВНУКА И ВНУЧКАТА МИ.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #215
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ....Като се спре с нелоялната конкуренция срещу Русия може и да направят коли......
    Откак се помня съм се наслушал на всякакви вицове по въпроса, но този беше добър

    Що така, нелоялната конкуренция, само на "могъщата" Русия и пречи, бре?
    Last edited by ecotronic; 13-01-2021 at 01:16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #216
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    .И като попитам някой познат как са децата това означава ли че не признавам биологичния им пол.
    Ти ми кажи. В типично твой стил, отново сам оспорваш твърденията си.
    Провери що е то джендър, и що е то трансджендър. Според твоята вяра трябва да питаш познатият - как е момченцето, или как е момиченцето поотделно.
    Кой, къде, кога и как те е карал да не признаваш биологичен пол?
    Цялата концепция в конвенцията, е основана на идеята че половете са равни, с равни права. От там, в някой страни, стигнаха до заключение че може да има брак м/у еднополови, в други - не. По интересното е обаче, че в някой страни е направо невъзможно майка да получи права над детето си, при раздвод, в други обратно. И това без оглед на всякакви други обстоятелства. У нас, все още бият и убиват жените си, децата си, и като отиде полиция - битов скандал и... точка. Обаче ти си имаш "ценности".....
    Те ти позволяват да джендеросваш наляво надясно, пък да искаш аз да се въздържам.

    Ба! Я - кой ти е забранил да си купиш руска ваксина!?
    Last edited by ivan dimitrov; 13-01-2021 at 02:04.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #217
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Откак се помня съм се наслушал на всякакви вицове по въпроса, но този беше добър

    Що така, нелоялната конкуренция, само на "могъщата" Русия и пречи, бре?
    Е то не се знае дали нямат участие в Тесла.С тия санкции дето спират бизнеса им с газ и на Мадуро с петрол ,би следвало братушките са от първите дето са стоплили ,че на места елекричките ще са силна алтернатива на колите задвижвани с бензин,дизел или газ.
    Арабите пък са решили яко да набиват в соларните технологии.Даже заявяват открито,че имат големи надежди да са със сериозно участие .
    Пясък,слънце и пари си имат,та може да се окаже ,че най-на делавера ще е да се кара електрокар по техните земи.
    Last edited by 546; 13-01-2021 at 02:05.

  8. #218
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В САЩ започвала гражданска война, пък пред Кремъл всичко било спокойно.....
    И путофилът от това умозаключава, че САЩ затъват, пък Русия цъфти.

    Промитият му мозък,не може да вдене, че всъщност е точно обратното.

    Показател за слаб народ не е гражданската война а примиряването с един и същи властелин в продължение на няколко десетилетия.
    Last edited by ecotronic; 13-01-2021 at 02:32.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #219
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Всичко е наред в Русията.Когато му дойде времето и ако се налага и гражданска война може да има.
    Засега всичко върви по план.Какъв план ще попитат някои недовиждащи?
    Това е скрит план на ленинистите да предизвикат втора революция.Как може да допуснеш ,че руския народ е слаб или изостанал.
    Путин само временно командва ,докато здравите сили не застанат начело на народа и да възстановят диктатурата на пролетарията с подкрепата на безимотните селяни.

    И тогава да видиш как ще ни освободят от капиталистите-фашисти които ни пречат да се ваксинираме с руски ваксини.

    Еко ,все си мислех ,че аз и Боби сме пияниците на форума и кат вкараме едно-две почваме да дращим като леко малоумни,ама то друго ще излезне.
    Last edited by 546; 13-01-2021 at 09:18.

  10. #220

    Default

    ...
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  11. #221

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В САЩ започвала гражданска война, пък пред Кремъл всичко било спокойно.....
    И путофилът от това умозаключава, че САЩ затъват, пък Русия цъфти.

    Промитият му мозък,не може да вдене, че всъщност е точно обратното.

    Показател за слаб народ не е гражданската война а примиряването с един и същи властелин в продължение на няколко десетилетия.
    Увеличаването на правителствения дълг на САЩ с 6 трилиона по време на управлението на Тръмп "цъвтеж" ли се нарича?

    https://www.vesti.bg/sviat/dylgyt-na...dolara-6110807

    Изводите си ги прави сам.
    Last edited by dansguardian; 13-01-2021 at 10:02.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  12. #222
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Фиатните пари дават възможност да се емитиира дълг неограничено от правителствата.Няма революции.Който държи кеш -гори.Фед е голям филм-спор няма.Но и варианта да кризите да траят по 15-20 години не е решение.За справка-нашата мила Родина.
    Last edited by 546; 13-01-2021 at 19:30.

  13. #223
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми я сега да си с Тесла в капан на Петрохан.
    Понеже това е в тон с тази тема, за това само това хващам. Другото са тотални глупости.
    А като съм на Петрохан какво ще стане като съм с Теслата?
    Аз ще ти кажа - за да висиш на -15 градуса ще ти трябват около 4.5 кВ отоплителна мощност, за да може да поддържаш в купето около 21 градуса.
    С дизела на място ще може да произвеждаш не повече от 2 кВ топлина. Нали се сещаш на къде отиваш?
    Аз в Тесличката ще си стоя на топло, на тихо и няма да ме тресе 10 часа тресачката под предния капак. Отделно няма да се надявам да не станат неблагоприятни условията, които да ми направят газова камера от колата. Прочети по принцип защо не е препоръчано да се топлиш с ДВГ зимата, когато си закъсал и ще схванеш и/или научиш още нещо.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #224

    Default

    Има доста измрели хора по колите докато стоят на място зимата и се топлят, но е достатъчно да отвориш прозорец два пръста и няма да имаш газова камера. а пък всички гледаме как се оцелява по някои предавания по телевизията, колко му е да потъркаш две дръвчета и да си запалиш огън с тапицерията примерно.

  15. #225

    Default

    Проблемът не е отвореният прозорец, а това че колата е в "дупка", тоест на ниско място на което се събира CO и изгорелите газове и самата климатична система ги вкарва вътре...


    Зимата такова отравяне на пътя е почти изключено особено при посочените условия.

    Почти винаги има вятър, а ако прохода има и по-ниско --> река, и CO ще се "стече " там.

    Активния въглен не пречиства CO - за това има специални филтри.

    Съмнявам се, че ще ти стигне батерията да се отопляваш или ако стигнеш ще трябва да буташ Теслата до най-близкия "щепсел".

    Не ме разбирай погрешно, харесвам електричките, но все още не са практични за извън града на 150+ км разстояния в едната посока.

    А дизела веднъж загрял спокойно ще си държи температурата без проблем - когато трябва затваря "големия кръг" и много бързо ще вдигне температурата до 90 градуса, макар че не е необходимо --> парното на 50+ започва да духа вентилатора на максимална степен.

    Нелогично е написаното за отоплението.

    Да не говорим, че пълен резервоар е за 1150-1200км извънградско, а ако ще и - 30 градуса да е при загрят работещ двигател никакъв проблем няма да е.За 20 минути я оставих със загасен двигател при 0 градуса и температурата на двигателя спадна с 15-17 градуса, но след това за 25 минути на работещ двигател стигна 90 градуса.

    Онзи ден при 0 градуса околна температура една камара народ беше включил двигателите и се топлеше на парното на един паркинг в София.Но беше леко ветровито, а и паркинга беше леко на високо- тоест имаше нещо канал от едната ми страна по протежение на паркинга.
    Last edited by alfa racer GTA; 13-01-2021 at 13:59.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 15 of 27 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •