Page 16 of 27 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #226
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тъй като отоплението за електричките си е относително енергоемко, би могло, някои ги предлагат с допълнителен отоплител, работещ с конвенционално гориво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #227

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Проблемът не е отвореният прозорец, а това че колата е в "дупка", тоест на ниско място на което се събира CO и изгорелите газове и самата климатична система ги вкарва вътре...


    Зимата такова отравяне на пътя е почти изключено особено при посочените условия.

    Почти винаги има вятър, а ако прохода има и по-ниско --> река, и CO ще се "стече " там.

    Активния въглен не пречиства CO - за това има специални филтри.

    Съмнявам се, че ще ти стигне батерията да се отопляваш или ако стигнеш ще трябва да буташ Теслата до най-близкия "щепсел".

    Не ме разбирай погрешно, харесвам електричките, но все още не са практични за извън града на 150+ км разстояния в едната посока.

    А дизела веднъж загрял спокойно ще си държи температурата без проблем - когато трябва затваря "големия кръг" и много
    Чета, какво пишеш, често с мъка, често се забавлявам на написаното и на най-специалната ти кола с най-оригиналните части и си мисля, че и ти си бягал от училище или не осмисляш нещата докрай. Та накратко - ако ти е отворен прозореца никога няма да се задушиш, дори да се намираш в долината на смъртта или в друга по твой избор. Освен, ако не си в гараж.

  3. #228

    Default

    Понякога докато дизела работи на място, а вятъра духа откъм задницата достига пушек до "под чистачките" и вентилаторчето на парното почва да вкарва миризма на КАМАЗ вътре, но натискаш копчето на рециркулацията и тоя проблем е решен.

  4. #229

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Чета, какво пишеш, често с мъка, често се забавлявам на написаното и на най-специалната ти кола с най-оригиналните части и си мисля, че и ти си бягал от училище или не осмисляш нещата докрай. Та накратко - ако ти е отворен прозореца никога няма да се задушиш, дори да се намираш в долината на смъртта или в друга по твой избор. Освен, ако не си в гараж.
    И аз се забавлявам с проявленията на Ефектът Дънинг-Крюгер в този форум, но най ми е мъка за България, защото доста с този ефект я управляват, а мисловните полюции ме отегчават:

    https://m.24chasa.bg/novini/article/8510060

    Автомобилът им беше до язовир Студена в трева висока до 60см която е спомогнала за задържането на газовете около автомобила, но най - много е допринесло мястото - най- ниската точка в радиус 10 метра около тях.

    https://novinivarna.com/novini/2419/...istrala-khemus



    https://fakti.bg/avto/229540-dvoika-...ingovan-auspuh

    И трите случая все на открито и все на места и при условия спомогнали за концентрирането на CO около автомобила...

    Същият принцип на "задушаване на пламъка/огъня" се използва при пожарогасителите с CO2 да се гасят на открито запалени автомобили....



    В Африка има едно село до един язовир - там от задушаване с CO за 30 минути умират над 3200 човека...

    Има случаи на задушени и от печки на твърдо гориво:

    https://pik.bg/%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0...ews599201.html


    Не е само за дизеловите автомобили - хора са се задушавали от газове на бензинови автомобили и от газовете на двигател работещ на LPG .И в трите случая има горене и CO.


    И нищо не е решено - копчето на "рециркулацуята не генерира кислород, нито обезврежда/ разгражда CO на безопасно за дишане съединение.

    За разлика от някои в този форум съм служил и са ми били зачислени 3 различни противогаза - обикновения общовойскови за пехотинците(слонски както е известен), той има обикновената приставка до която води маркуч и е в чанта на кръста.Той не пази от задушаване с CO.
    Втори противогаз "маймунка" който е на въоръжение в специални части, десантни части и парашутисти, танкисти и специалните полицейски подразделения.Той също не пази от задушаване с CO.
    И трети противогаз който се използва под вода само от танкисти - той на практика генерира кислород и е напълно затворен цикъл, като превръща CO и C02 в кислород със специален патрон осигуряващ 90 минути пълна автономност, а когато се изчерпа има и по 3 алки пиропатрона всеки от който осигурява по 15 минути кислород за дишане.


    И с трите съм минал обучение и трите съм ги носел на учения, включително подводни учения с единият от тях.


    П.П.

    Едно съм разбрал - тези с Дънинг Крюгер не се учат и дори и да искаш не можеш да им помогнеш ... И са като магаретата - докато не си покажат магарията пред всички не мирясват...
    А някои от тях държат "да се покажат" поне по няколко пъти...
    Last edited by alfa racer GTA; 14-01-2021 at 01:59.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #230

    Default

    Е как ти се пише толкова по тези форуми не знам. Нямам нерви да го прочета дори до края. Утре ако скучая ще чета. Хубаво е че си чул за Крюгер, от укипедия знам, че се образоваш. В случая ти пишеш много за коли, масла, акумулатори, зарядни и резервни части, но не вярвам да имаш квалификация в тези области. Това Крюгер ли е или не?. А мен ако питаш е хубаво да се ходи на сафари в Крюгер
    А това направо ме повали- ''И трети противогаз който се използва под вода само от танкисти - той на практика генерира кислород и е напълно затворен цикъл, като превръща CO и C02 в кислород със специален патрон осигуряващ 90 минути пълна автономност, а когато се изчерпа има и по 3 алки пиропатрона всеки от който осигурява по 15 минути кислород за дишане.
    Те танкисти ли са или подводничари? И от къде под водата идват СО и СО2? Танка пълен ли е с вода или не е? Или си мислиш, че танка върви един час под вода, херметичен е и вътре е сухо и те си дишат с патроните. Аз в казарма не съм ходил, но няма такъв танк.
    И тези линкове дето си ги сложил, само потвърждават това, което ти казвам, ако си бяха отворили прозорците, нямаше да се задушат. Но ти не може да го проумееш. Умрели са защото са били със затворени прозорци, мястото е без значение, освен ако не е гараж. И на Черни връх да се качиш, ако си със затворени прозорци може да се задушиш. Правиш ли разлика между СО и СО2 и от къде идват?
    Продължавай да пишеш, защото иначе е голяма скука. Щото обикновено като не ти изнася се покриваш.

    И за твоя безопасност запомни- Стоиш ли по-дълго на място и двигателят работи, без значение от сезона и мястото на пътя, винаги си отваряй малко прозореца и ще оцелееш.
    Last edited by El Caballero; 14-01-2021 at 08:49.

  6. #231

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И нищо не е решено - копчето на "рециркулацуята не генерира кислород, нито обезврежда/ разгражда CO на безопасно за дишане съединение.
    A какво прави това копче и как, можеш ли да обясниш без да ползваш търсачки?

  7. #232
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Е как ти се пише толкова по тези форуми не знам. Нямам нерви да го прочета дори до края. Утре ако скучая ще чета. Хубаво е че си чул за Крюгер, от укипедия знам, че се образоваш. В случая ти пишеш много за коли, масла, акумулатори, зарядни и резервни части, но не вярвам да имаш квалификация в тези области. Това Крюгер ли е или не?. А мен ако питаш е хубаво да се ходи на сафари в Крюгер
    А това направо ме повали- ''И трети противогаз който се използва под вода само от танкисти - той на практика генерира кислород и е напълно затворен цикъл, като превръща CO и C02 в кислород със специален патрон осигуряващ 90 минути пълна автономност, а когато се изчерпа има и по 3 алки пиропатрона всеки от който осигурява по 15 минути кислород за дишане.
    Те танкисти ли са или подводничари? И от къде под водата идват СО и СО2? Танка пълен ли е с вода или не е? Или си мислиш, че танка върви един час под вода, херметичен е и вътре е сухо и те си дишат с патроните. Аз в казарма не съм ходил, но няма такъв танк.
    И тези линкове дето си ги сложил, само потвърждават това, което ти казвам, ако си бяха отворили прозорците, нямаше да се задушат. Но ти не може да го проумееш. Умрели са защото са били със затворени прозорци, мястото е без значение, освен ако не е гараж. И на Черни връх да се качиш, ако си със затворени прозорци може да се задушиш. Правиш ли разлика между СО и СО2 и от къде идват?
    Продължавай да пишеш, защото иначе е голяма скука. Щото обикновено като не ти изнася се покриваш.

    И за твоя безопасност запомни- Стоиш ли по-дълго на място и двигателят работи, без значение от сезона и мястото на пътя, винаги си отваряй малко прозореца и ще оцелееш.
    Има такъв противогаз (ИП-5) … В нета пише за какво е и как работи.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #233
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Чета, какво пишеш, често с мъка, често се забавлявам на написаното .
    Е нали за това е форума.
    Но съм забелязал ,че броя на "бисерите" на всеки един юзър по форумите е право пропорционален на броя на постовете и обратно пропорционален на броя на темите в които са.
    Важи за всякакви форуми и за всякакви юзъри.

    И моя милост не прави изключение.Затова ще го нарека:
    Ефект на 546 .
    Дал да не го кача това в Уикпедия?

    Моля да не се приема като аксиома.Тук сме да се забавляваме и да научим по нещо.
    Last edited by 546; 14-01-2021 at 13:39.

  9. #234

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Има такъв противогаз (ИП-5) … В нета пише за какво е и как работи.
    Аз не твърдя, че няма. Въпроса е как си мисли, че се ползва под вода.

  10. #235
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тъй като отоплението за електричките си е относително енергоемко, би могло, някои ги предлагат с допълнителен отоплител, работещ с конвенционално гориво.
    Това да не е Зазка.
    На по-хубавите и скъпи електричарки отоплението си е с термопомпа. При едно 10 часа висене на място при -20 и по-ниско, тестове показват, че изразходват средно около 2.5 кВ. При -10 слизат под киловат на час.
    Или ако аз имам готина електричарка, такава, джендърска, заредя си я в София и на Петрохан ме хване "задръстването", на практика мога да си изкарам 3 денонощия и да се върна в София отново. Ако някой има план да виси повече, лошо няма. Дизела отново е за него.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #236
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Аз не твърдя, че няма. Въпроса е как си мисли, че се ползва под вода.
    Как се ползва, еи така се ползва https://www.youtube.com/watch?v=Cowj...ature=emb_logo
    (обяснено е и как работи ,интересно е)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #237

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Как се ползва, еи така се ползва https://www.youtube.com/watch?v=Cowj...ature=emb_logo
    (обяснено е и как работи ,интересно е)
    Това е ясно, представи си танк пълен с вода как се кара и с това на главата. едва ли ги карат много танковете под вода. Едва ли някой от нас ще види такова на живо, въпроса е да не умреш в колата от глупост.

  13. #238
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това да не е Зазка.
    На по-хубавите и скъпи електричарки отоплението си е с термопомпа. При едно 10 часа висене на място при -20 и по-ниско, тестове показват, че изразходват средно около 2.5 кВ. При -10 слизат под киловат на час.
    Или ако аз имам готина електричарка, такава, джендърска, заредя си я в София и на Петрохан ме хване "задръстването", на практика мога да си изкарам 3 денонощия и да се върна в София отново. Ако някой има план да виси повече, лошо няма. Дизела отново е за него.

    Да си припомним това, че печката е най-хубавото нещо в ЗАЗ - ката

    Термопомпата е закономерното съвременно решение, но аз силно се съмнявам, че крайният ефект от него би могъл да бъде по-добър от този на печката при особено ниски температури и при нервни и изнежени пасажери.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #239
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Няма да оспорваме печката на Зазката. Тя и на -60 ще работи. Тестовете на помпата показват, че до около -25 сега си се справя. Може при -30 да сгъне и до там, кой знае. Ама аз лично до сега в България не съм карал на -30 и не ми е толкова проблем. При кътчета, където това е често явление и дизела няма да е много опция. Та може да си се върнем на стария бензин, защото няма алтернатива. Ама всеки да си мисли кое за неговите нужди му върши работа. А не да се дават като примери, че в космоса няма как да се зареди и за това електричарката не става, директно становище с тази опорна точка като доказателство.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #240
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма да оспорваме печката на Зазката. Тя и на -60 ще работи. Тестовете на помпата показват, че до около -25 сега си се справя. Може при -30 да сгъне и до там, кой знае. Ама аз лично до сега в България не съм карал на -30 и не ми е толкова проблем. При кътчета, където това е често явление и дизела няма да е много опция. Та може да си се върнем на стария бензин, защото няма алтернатива. Ама всеки да си мисли кое за неговите нужди му върши работа. А не да се дават като примери, че в космоса няма как да се зареди и за това електричарката не става, директно становище с тази опорна точка като доказателство.
    Само да напомня, че в Северна Испания имаше температури от -35 градуса.
    Имало е и в някой части на БГ подобни температури през зимата.
    Не знам дали кола на дизел в движение при температура -35 дали ще замръзне дизела .. - някой който знае да сподели. (принципно без добавки и загасен двигател би трябвало)

    Елетричката .. ни много на север ни много на юг -5 до 30 градуса климат .. каквото такова.
    Ако имам избор не бих карал. Предпочитам бензин + LPG.
    Last edited by flipz; 14-01-2021 at 17:43.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 16 of 27 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •