Page 17 of 27 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 241 to 255 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #241
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Проблема на електро колите е същия като на конвенционалните... Едните харчат бензин/нафта/газ/и тн а другите ток.
    Едните имат двигател бутален другите електро, едните имат резерв от гориво (петролно) другите електро от акумулаторите...

    Имаме две изправни коли едната на ток другата на бензин (примерно) палим ги и тръгваме... След някакви километри и ДВЕТЕ спират и си чакат зареждането. Значи излиза че са еднакви, спират в един момент...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #242
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Дизелът, при -35, някак може и да се справи, но батерията на електричката може и да не успее да осигури повече от 10 - 20% от нормалния пробег.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #243
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Понякога докато дизела работи на място, а вятъра духа откъм задницата достига пушек до "под чистачките" и вентилаторчето на парното почва да вкарва миризма на КАМАЗ вътре, но натискаш копчето на рециркулацията и тоя проблем е решен.
    Това с клапата доста коли го правят автоматично ако се тръгне назад.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #244
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Fiat Chrysler ще произвежда електрически летящ автомобил от 2023-а

    Money.bg: Fiat Chrysler ще произвежда електрически летящ автомобил от 2023-а.
    https://money.bg/auto/fiat-chrysler-...ot-2023-a.html
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #245

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Fiat Chrysler ще произвежда електрически летящ автомобил от 2023-а

    Money.bg: Fiat Chrysler ще произвежда електрически летящ автомобил от 2023-а.
    https://money.bg/auto/fiat-chrysler-...ot-2023-a.html
    Вече няма Фиат - Крайслер. Може да направят прототип, масово няма да е скоро. В момента не може да вдигнеш дрон без разрешение, а какво би било кола. И най интересното, сега се разминават трудно в две измерения, представи си хаоса в три измерения. Ние сме свикнали да се движим в две измерения, само птиците и рибите се движат в три и някои насекоми.
    Last edited by El Caballero; 14-01-2021 at 19:22.

  6. #246
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Елетричката .. ни много на север ни много на юг -5 до 30 градуса климат .. каквото такова.
    Ако имам избор не бих карал. Предпочитам бензин + LPG.
    И защо отново заключение без доводи? Като гледам и най-северно си ги карат, и до най южните части на света. И като ги запалят на -30, парното идва след 2 секунди с максимална сила. Ти на ЛПГ си карай колкото си искаш и си мръзни още толкова докато чакаш да ти сгрее колата.
    А знаеш ли къде може да заредиш газ, която да може да се изпари при -35?

    И аз съм 99% сигурен, че на -35 с ток няма да имаш никакви проблеми. С дизела също толкова съм убеден, че ще влизаш постоянно в приключения. Значи дизела не става, електричарката става. И аз като теб така да хвърля някакви писания.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #247
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И защо отново заключение без доводи? Като гледам и най-северно си ги карат, и до най южните части на света. И като ги запалят на -30, парното идва след 2 секунди с максимална сила. Ти на ЛПГ си карай колкото си искаш и си мръзни още толкова докато чакаш да ти сгрее колата.
    А знаеш ли къде може да заредиш газ, която да може да се изпари при -35?

    И аз съм 99% сигурен, че на -35 с ток няма да имаш никакви проблеми. С дизела също толкова съм убеден, че ще влизаш постоянно в приключения. Значи дизела не става, електричарката става. И аз като теб така да хвърля някакви писания.
    Само за протокола,на изпарителя за газ работната температура не е околната,а тази на двигателя или много близка до нея и там се изпарява газта,то поради това му викаме изпарител.

  8. #248
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Само за протокола,на изпарителя за газ работната температура не е околната,а тази на двигателя или много близка до нея и там се изпарява газта,то поради това му викаме изпарител.
    Само за протокола - а как ще накараш газта да стигне до изпарителя?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #249
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Задаваш ми изключително труден въпрос,никога не съм я карал да стига до там,тя сама си ходи,може би е самоинициатива някаква или газаджиите са направили магия-нямам си и идея.

  10. #250
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Задаваш ми изключително труден въпрос,никога не съм я карал да стига до там,тя сама си ходи,може би е самоинициатива някаква или газаджиите са направили магия-нямам си и идея.
    Магията не съществува. Има илюзия, често базираща се на оптични, химични и физични закони.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #251
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Очевидно се бъзикате.

    За тези, които не знаят, газта (пропан-бутан), в течна фаза, стига до изпарителя заради налягането в бутилката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #252
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И защо отново заключение без доводи? Като гледам и най-северно си ги карат, и до най южните части на света. И като ги запалят на -30, парното идва след 2 секунди с максимална сила. Ти на ЛПГ си карай колкото си искаш и си мръзни още толкова докато чакаш да ти сгрее колата.
    А знаеш ли къде може да заредиш газ, която да може да се изпари при -35?

    И аз съм 99% сигурен, че на -35 с ток няма да имаш никакви проблеми. С дизела също толкова съм убеден, че ще влизаш постоянно в приключения. Значи дизела не става, електричарката става. И аз като теб така да хвърля някакви писания.
    Без да подценявам капацитета ти. - отговарям.

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само за протокола - а как ще накараш газта да стигне до изпарителя?
    Като подгрея на БЕНЗИН.


    Всеобщо известно е че капацитета на всички ел.коли на студено, батерията губи голяма част от капацитетът си. (допълнително се изразходва и за отопление)
    Да ти качвам линкове на десетките публикации .. има ли смисъл ?

    Хибрид бензин/LPG съм карал в студеното и не съм мръзнал .. не знам това как може да се случи.
    За дизела, попитах .. не съм казал в никакъв случай, че става при -35гр

    Доводите ми за електричките са публикациите .. хайде ще постна нещо, че ще ме изядеш.
    В гоогле, пишеш: "tesla battery drain in cold weather"

    "DETROIT (AP) — Cold temperatures can sap electric car batteries, temporarily reducing their range by more than 40% when interior heaters are used, a new study found. The study of five electric vehicles by AAA also found that high temperatures can cut into battery range, but not nearly as much as the cold."

    https://www.marketwatch.com/story/co...ies-2019-02-07
    "Tesla and other electric car batteries lose 40% of their range in extremely cold weather: AAA"

    Форум на ТЕСЛА: https://forums.tesla.com/discussion/...n-cold-weather
    "coleAK
    Публикувано Март 2019 г.
    Аз съм в Аляска. Чувствам, че „милите“ са безполезни през зимата, така че разглеждам батерията си в%. Най-многото, което някога съм губил, е 5% (така че 15 мили) за 11 часа, седейки навън, а температурата беше около -20F Също така по отношение на потреблението на енергия е двойно повече от това, което правя през лятото. Зареждам от 30% до 80% и го правя на всеки 80 мили. Имате LR AWD."
    Last edited by flipz; 14-01-2021 at 21:30.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #253
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Магията не съществува. Има илюзия, често базираща се на оптични, химични и физични закони.
    Е баш тези закони са магия-твърдо вярвам в това.Но в конкретния случай не става дума за илюзия.
    Мисля да помисля евентуално и за някаква Константа на 546.В допълнение към Ефекта на 546.Еко ще удариш ли едно рамо за математическото извеждане на уравнението.
    Освен това вярвам ,че съществува и математика,но не знам как да го докажа.
    Last edited by 546; 14-01-2021 at 22:02.

  14. #254

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Без да подценявам капацитета ти. - отговарям.


    Като подгрея на БЕНЗИН.


    Всеобщо известно е че капацитета на всички ел.коли на студено, батерията губи голяма част от капацитетът си. (допълнително се изразходва и за отопление)
    Да ти качвам линкове на десетките публикации .. има ли смисъл ?

    Хибрид бензин/LPG съм карал в студеното и не съм мръзнал .. не знам това как може да се случи.
    За дизела, попитах .. не съм казал в никакъв случай, че става при -35гр

    Доводите ми за електричките са публикациите .. хайде ще постна нещо, че ще ме изядеш.
    В гоогле, пишеш: "tesla battery drain in cold weather"

    "DETROIT (AP) — "
    И защо ще подгряваш на бензин. Еко ти каза как стига, налягане . Не знам какво учите в тези технически университети
    Last edited by El Caballero; 14-01-2021 at 21:46.

  15. #255
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Като подгрея на БЕНЗИН.
    Хитро! А сигурен ли си че ще запалиш на бензин?
    Електричката ще тръгне със сигурност. За двг - никак не е сигурно. И киселинните батерии губят капацитет при такива температури, антифризът ти, мерил ли си на колко замръзва? Щото вероятно си го смятал на -20, пък реално на - 15 вече ще е желе, на - 30 - бетон. А маслото?
    Можете да си измисляте всякакви доводи, това няма да промени фактът че батериите ще затрият двг. Както VHS - BetaMax(едно време), SSD - HDD,.......
    Прогресът не може да бъде спрян. Може да се опиташ да се изключиш от него(като амишите), нищо по вече.

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    И защо ще подгряваш на бензин. Еко ти каза как стига, налягане . Не знам какво учите в тези технически университети
    Щото течната газ, както и течният бензин, м/у другото, не гори. Горят парите, тоест трябва да се изпарят.
    Last edited by ivan dimitrov; 14-01-2021 at 22:07.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 17 of 27 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •