Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ето какво намерих по темата.
    https://automedia.investor.bg/a/2-no...te-bade-na-tok
    https://www.expert.bg/technology/car...a-1512134.html
    https://autobild.bg/електрически-fia...ото-начало-за/
    https://evpoint.bg/автомобили/fiat-500-e
    https://evpoint.bg/автомобили/fiat
    Общо взето става въпрос за градски коли, ний тръгнахме света да обикаляме.

    В България 69000 лв, в Италия под 20000 евро, всъщност цената там идва от 6000 евро стимул от държавата и 4000 евро ако върнете стара кола.
    https://www.vesti.bg/tehnologii/avto...oparka-6118583 ААП в България засега води задълбочено проучване и преговори с държавната администрация-докато мъдрите се намъдруват и лудите налудуват.Явно администрацията не мое реши колко да заделя в шкафчето.

    И още нещо - като гледам колко Тесли секънд хенд се продават, собствениците им какво са си купили, по новия модел или - бал сам ти и електрокара.
    Относно смяната или рециклирането на батериите -https://www.investor.bg/analizi/447/a/vtoriiat-jivot-na-bateriite-moje-da-dade-dopylnitelen-tlasyk-na-elektromobilite-306906/
    https://www.24chasa.bg/avto/article/8758301 това за варненската фирма е ремонт а не рециклиране-не бих се доверил, едва ли са сертифицирани от Тесла или друг производител.

    Общо взето нещата са още проходилка, някъде на запад нещата са на път да се случат ,в България едва ли този век а най-вероятно когато другите минат на студен синтез,антигравитация и т.н.
    Last edited by dimitar_vd62; 01-01-2021 at 22:17.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Не е до 'колко да заделя в шкафчето' това може да го дрънкоти само онзи Президент, който обръща нова година на политика.

    Та да се върнем на Италия .. ако не знаете, аз ще ви запозная.
    Италия:
    дълг БВП Италия (138,0%)
    (БВП на страната в парично изражение те са надхвърлили сумата от 2.5 трилиона евро. ) 2 512 000 млн
    41 000$ на глава от населението.

    дълг БВП България 20.2%
    6511$ на глава от населението

    Тези държави живеят на гърба на останалите.
    Всеки Българин -35 000$ е разликата в това което дължи на света спрямо Италия.

    Та за това те могат да си позволят да раздават пари за това и онова .. и са го правили.
    За това и стандартът им на живот е по- висок.

    И на нас да ни дават заеми, който да не връщаме, както на Италия и Гърция ... кеф.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не е до шкафчето....Преди време мой близък се възползва от програмата Еразмус.ЕС дава някаква сума на участниците според стандарта на държавата в която отиват без значение от къде са.Това включва пътни такса участие, храна спане и т.н.Не можеш да си присвоиш част от парите за сметка на икономии.Като се върнеш се отчиташ и ти въстановяват сумата, примерно в случая до 2000 евро.Няма значение къде спиш къде се храниш пеша ли ходиш или с кола под наем.На българите - 30 процента, в случая 600 евро.Колкото е таксата за участие в съответната програма.Другото от семейния бюджет.След като запитахме където трябва ЕС отговори че сумите са преведени и за всички са еднакви, да се обърнем към нашето министерство.Та някъде от влизането на сумата в България до участника се губят едни 1400 евра.И така 5 пъти.Толкова участия трябваше да има в чужди университети,Всяко участие е в рамките на една седмица.Сещаш че ако попиташ "къде са ми парите" ще гледаш кариерата си през крив макарон.Та "онзи Президент" тогава не беше президент.Президент беше Р.Плевнелиев а мин.председател, интересно пак Б.Б.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    И реши, че тези пари ги взема Б.Б или Р.П ?
    Това са глупости.
    Аз трябваше да вземам европейска стипендия в ТУ - дори не знаехме, че има такава и ни се полага. Вземахме само за успех - който имахме такъв.
    Разбрах от приятели в БСУ - бургас че има такава ..
    В същото време ректора си купи чисто нов Ситроен Ц5
    Когато завърших бакалавър, започнаха нещо да го разследват.
    След година записах магистратура и вече ни давата степендията

    С такива кокошкарски неща не се занимават подобни хора като министър и президент.
    Ако някой е крал е на много по- ниско ниво. Както видяхте има вече арестувани министри по различни обвинения.
    След като са ви нарушили правата, защо не си ги потърсихте ? имаме съд и прокуратура. - това с кариерата са глупости. първият ми братовчед е проф. по ядрена физика в манчестър унив.
    Все пак и подписвате документи за участие и там има ясно разписани условия, както и за парите.
    *премълчаването на перстъпление е съучастничество !!!

    Да не политизираме нещата, защото има едни други ... който продадоха държавата, приватизираха .. червени куфарчета, а не (манипулации с чекмеджета) и тн.
    Запомни едно: КРАДЕ СЕ ОТ РИМСКО ВРЕМЕ и така ще продължи, който и да е на власт. (посочи ми период или режим когато не е било така)

    Разликата м/у нашият стандарт и останалите големи държави до голяма степен е живот на заем
    Last edited by flipz; 02-01-2021 at 23:41.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има си теми в общи локуми и за политика. Що осрахте хубавата тема?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има си теми в общи локуми и за политика. Що осрахте хубавата тема?
    А няма, няма такива теми...)...аз подсказах в самото начало, но един мой приятел и колега в форума го е формулирал в подписа си:
    "Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница"
    Това е заобикалящата ни среда....та в тоя ред на мисли, ено време никой не можеше да вписва в учебмика или книга след като е издадена, но в интернет може..
    Еко, нали си гледал филма "Специалист по всичко"....е това сме българите....оправия няма..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37

    Default

    "Хубавата тема" няма никаква конкретика досега.И за да има конкретика:Фиат- Крайслер и Пежо ще вложат 200$ за разширяване на завода в Полша в който ще се сглобяват новите SUV и кросоувъри на двете марки които ще са с изцяло електрическо или хибридно задвижване и конкретно Jeep, новите компактни SUV като Тонален(ако изобщо се "даде ход") на Алфа Ромео и тези на Пежо:https://europe.autonews.com/automake...meo-evs-polandА ето и накъде "отива" настоящето на Алфа Ромео:http://europe.autonews.com/automaker...-problem-areasFCA стартира най -големият проект за оптимизиране на зареждането и използването на електрическите автомобили и електричеството в тях;https://gaadiwaadi.com/fca-launches-...pilot-project/Утре ще се решава съдбата на общото Joint venture предприятие Stellantis и кои марки автомобили ще се произвеждат в него:http://europe.autonews.com/automaker...ertain-futures


    П.П.ББ &ГЕРБ са патриоти --> крадат само от ЕС фондовете.Нема-а-а-а а го барате, че ще станем на кълбета ...

    П.П.2 Преди 20-на години един посланник каза "В България корупцията е национален спорт".След 10 години ББ&ГЕРБ управление освен "национален спорт" корупцията стана и "Национална правителствена политика"...
    Last edited by alfa racer GTA; 03-01-2021 at 12:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #38
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ей....сега ще почне едно копи пейс и голямото ровене в интернет...
    На мен, например ми трябва мнение от първи род, единствено число....може би ВО може да сподели нещо, доколкото знам той има хибрид, който се доближава до електричката, ако има друг собственик на ел. автомобил в форума и незнам да заповяда....
    Да почти всеки се е сблъсквал с електричка...как му е направила ластик на светофара и прочее...)
    Имах възможносто да карам един Опел Ампера преди година...е минах някъде към 30 км. и бях впечатлен само от динамиката......аз съм фен на двигателите с вътрешно горене и не ми се нравят електричките....тая есен докато си сменях гумите се заговорих с един колега собственик на BMW I-3....e той ми сподели...дават му пробег 300км.....взел го е като ново и до сега не го е достигал....максимум е достигал пробег 230 км. с най икономично каране......каза ми и нещо много интересно...ако кара на навигация, пробега му спада наполувина.....е това знам за ел. автомобилите в общи линии....
    Да в нета мога да науча доста небивалици...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #39

    Default

    Това което не знаеш е че на средния и високия клас електрички ще им трябват специални гуми - по тежки да от нашите и се износват по-бързо като освен това за скорости за магистрала им трябват и по-здрави гуми.
    В момента Континентал са на финала на тестването на такива гуми като означението което предстои да бъде въведено в ЕС за такива гуми ще е " OE 2XL" или подобно(каквото политиците решат).

    И да не си мечтаете, че ще са по-евтини или на същата цена като гумите за автомобили с ДВГ.

    Норвегия преди 2 години беше на косъм да въведе по-висока пътна такса и данък за електрическите автомобили, тъй като поради теглото им асфалтовото покритие си заминавало по-бързо и трябвало по-често ремонти....

    Бъдещето е в електричките, но след 15-20 години , когато новите видове батерии които сега се тестват влезнат в производството на автомобили и доведат до поне 600-700 км безпроблемен пробег с използване на всички екстри които обикновенно се ползват - климатроник, навигация, отопление, озвучителна система...и каквото друго се сетите...


    П.П.

    А и от политическа гледна точка родния Бай Ганьо- министър председател едва ли ще даде пари за смяна на ДВГ с електричка...
    Last edited by alfa racer GTA; 03-01-2021 at 16:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #40
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    При положение, че и към днешна дата на серийното производство може да се постигне до 100 км/ч средна скорост с електрическа кола, включвайки и зареждането, нещата са си доста добре.
    Коментари, че еди кой си не можел нещо си, или навигацията изсмуквала половината ток, нали...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #41
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    М...да, истината за бъдещето е в автомобилите без душа и сърце, в изнежените създания от мъжки пол с инфо дисплей в ръка и управление с тъч скрин на много неща. като и кола...показва ни го тесла...)..(не съзирам никой от форума..!!!...да не вземе някой да се припознае)......и т.н...
    Ами аз си оставам ретро, далеч от измислената нова екология, която включва и корона вируса....не искам след време да седна в хола, да си сложа некви розови очила с някакво електроно излъчване и те да ми дават представа, че правя секс със съседката или съм на плаж в малдивите....та за мен електрическите автомобили са за онанисти, който не са усетили чужд допир, образно казано....не отиват на добре нещата в тоя свят...
    Last edited by Бобби; 03-01-2021 at 19:22.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Електрическите автомобили, от механична гледна точка, са много по-опростени. Управлението на въртящия момент е далеч по-елегантно и ефективно и като цяло кпд - то им е по-високо. И това е само началото.

    Но наистина нещата не отиват на добре. Всичко онова, което тъпаците не разбират, представлява някаква форма на онанизъм.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Аз съм от ония тъпаци, който разсъждават първично, но ще попитам високообразованите капацитетети..:
    Добре за какво ни е всичко това...?
    Да петрола е на привъешване, а дали е така, кой ще ми каже..?...и преминаваме към електричеството...добре, но дали като гръмне един АЕЦ е по малка Еко катастрофа от колкото преди на дядо ми трабанта, ще кажете ТЕЦ-а вече е на газ и е Еко...добре, ама не баш, защото да се добие и прекара пак не се щади природата, ВЕЦ-а е най Еко, но за да отклоним водата, не нарушаваме ли флората и фауната....да остава ни слънчевата енергия, но за какво ни е тя, след като след време няма да има гора и вода, а пустиня....ебем измислената екология....
    Да истината е в електричките, колкото и да напреднат, е за чипосани андройди, който след време ще търсят зареждачки в пустинята и няма да знаят изобщо как да си направят една чикия, защото няма да имат спомен за жена, а ще карат по картинка и фантазията, която може да се развинти и да се объркат нещата ако ме разбирате, и найстина ще са онанисти с таблети ....
    Но онанистите не са проблем, проблем са нежмите души, иначе казано меките китки......наистина не отиват на добре нещата...)
    Last edited by Бобби; 03-01-2021 at 21:39.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За да живее човекът на тая планета, и не само, му трябва енергия. И понеже той е прогресивен по природа, му трябва все повече и повече енергия.

    Това е условието на задачата.

    Решението и е доста сложно. И няма как, то да не оказва негативно влияние върху околната среда. Това, което може да се направи е да се пести енергията, да се търсят решения, щадящи околната среда и пр.

    Пример за такова решение е подмяната на лампите с нажежаема жичка с LED.

    Електричките, в настоящия им вид, не са най-доброто решение, но все е по-добро от нищото.

    PS:

    Когато говориш за меките китки и за мачовците.......се опитай да се сетиш, че и Айнщайн не е бил, кой знае, колко голям мъжага.

    Изобщо, научи се да съдиш за хората по умствения им багаж, вместо по сексуалната им ориентация.
    Last edited by ecotronic; 03-01-2021 at 23:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ами аз си оставам ретро, далеч от измислената нова екология,
    Защо тогава не караш курназ машина, да вкарваш въглища и вода в котела и да се движиш мъжкарската по улицата, а гейски ми стоиш на топло в колата и си пускаш тайно парното, за да не ти замръзнат нежните топки? Ретро бил. Хехе
    Поздрави от новото хилядолетие с по-авангардно мислене:
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •