Page 4 of 27 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #46
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Баси шукарията!!!!! Ама музиката трябва да е "6 без 10".
    Това модификация специално за сиганите ли е ?

  2. #47
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    [QUOTE=BO;1585296]Защо тогава не караш курназ машина, да вкарваш въглища и вода в котела и да се движиш мъжкарската по улицата, а гейски ми стоиш на топло в колата и си пускаш тайно парното, за да не ти замръзнат нежните топки? Ретро бил. Хехе
    Поздрави от новото хилядолетие с по-авангардно мислене:



    Да, ама не, коментираш някой виртуално без да го познаваш...жалко.....почти като твоя клип на тесла, ама ретро...)...е тогава нямахме айфони да направим клип, но една снимка е достатъчна да прецениш...
    Твоя клип е като навлизането на техно музиката в дискотеките...много ме впечетли...)
    Найстина това авангардно мислене бая ви изнежи.....като се загледам в днешно време трудно преценявам, кой мъж, кой жена, не само по визията , но най вече по държанието им......
    п.п..бях споменал в предишен пост, че никой не съзирам от форума, но щом се припознавате, избора си е ваш..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image_1283490_128 (2).jpg  
    Last edited by Бобби; 04-01-2021 at 18:56.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #48

    Default

    Пише, че днес окончателно е потвърдено сливането на PSA и FCA. 14 марки, едва ли всичко ще стане електричка веднага.
    Last edited by El Caballero; 04-01-2021 at 19:36.

  4. #49
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Пише, че днес окончателно е потвърдено сливането на PSA и FCA. 14 марки, едва ли всичко ще стане електричка веднага.
    Точно така:
    "днес, след като акционерите на PSA Peugeot-Citroen и FCA Fiat-Chrysler одобриха категорично сливането между двата концерна. Това на практика ще създаде четвъртия най-голям световен производител, по-голям от General Motors, Hyundai-Kia и Ford."

    И ТОВА Е ПОЛИТИКА ! - много се обезличават марките .. аз вече страдах от швабската ск.кутия. (можели много добре да смятат, техниката им била на върха - но през втората св. война) ..

    ** Алфа Ромео не била рядка кола ... до преди няколко дни спорещите за това.

    Марките на Stellantis
    1. Jeep - 860 753
    2. Peugeot - 764 720
    3. Fiat - 760 541
    4. Ram - 526 966
    5. Citroen - 507 800
    6. Opel-Vauxhall - 443 160
    7. Dodge - 237 422
    8. Chrysler - 79 021
    9. Alfa Romeo - 41 116
    10. DS - 32 777
    11. Lancia - 29 393
    12. Maserati - 11 456
    ОБЩО - 4 295 125



    нали не беше тук мястото ...
    "
    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    А и от политическа гледна точка родния Бай Ганьо- министър председател едва ли ще даде пари за смяна на ДВГ с електричка...
    "
    Last edited by flipz; 04-01-2021 at 23:52.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #50

    Default

    Ей го електрическото "бъдеще":

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...tokat-poskapna

    Сега с 1 резервоар зкойто ми струва 119'70 лв изминавам 1120-1200км извънградско.

    С електричката ще ми струва най-малко 540лв.

    Ако приемем че колата например е Тесла с 90квч батерия и с нея изминава с едно зареждане 400км.

    В Германия това вече е факт.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-01-2021 at 23:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2020

    През 2019 та електромобилите са спестили средно по 0,6 млн барела петрол/ден.
    Същевременно CO2 емисиите падат наполовина (без да броим тези за производство и рециклиране на батериите).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Зареждане на електромобил във Валхала - епична борба за енергия


    Лятото на 2022г. ще стартират продажбите на Алфа Ромео Тонале, като твърденията са че разликата с прототипа във външния дизайн ще е само 10%.
    Февруари 2022г. ще е "предпремиерата" на новия модел с няколко хиляди бройки само в Европа.
    Най-мощната версия ще е с 2.0 литров турбобензин с 330 коня + мек хибрид с 48 волтова ел.система и батерия.

    Quadrifoglio версия на Тонале не се предвижда към настоящия момент.

    Същата 2022г. ще пуснат и нов субкомпaктен модел наречен Brenero вероятен наследник на MiTo или Джулиета.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #53
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    За щастие много от тези проблеми реално са решими (реален пример, който се изплаща в пъти по-бързо от строенето на "класически" централи) и всичко е въпрос на инвестиция и желание да се направи нещо.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Сега с 1 резервоар зкойто ми струва 119'70 лв изминавам 1120-1200км извънградско.
    Хубаво е да даваш възможно най-скъпото нещо (дори още без изградена конкуренция) и това да е основата на тезата.
    Като друг пример ще ти дам. Ако аз сега тук си купя електричарка, въпросните 1200 км мога да ги измина с около 23 лв. Пък ти си давай по тези 120 лв. с дизела.
    Last edited by BO; 06-01-2021 at 11:02.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #54
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Хубаво е да даваш възможно най-скъпото нещо (дори още без изградена конкуренция) и това да е основата на тезата.
    Като друг пример ще ти дам. Ако аз сега тук си купя електричарка, въпросните 1200 км мога да ги измина с около 23 лв. Пък ти си давай по тези 120 лв. с дизела.
    На веднъж ли ще ги изминеш ? Ако ти сега си купиш електричка и след 10 дни ще изминеш София- Пловдив и ще спреш да зареждаш .. и ще се молиш да няма катастрофа на пътя .. че трябва да извадиш генератора от багажника и да налееш в него, какво ?? аа как се казваше, петролен продукт
    Ще сменяш 2 пъти по- често гуми от него по 1000лв на 2 години и още толкова за зимни = 1000лв всяка година -че това са си 10 резервоара ... 10х 1000км
    Пази боже да се повреди и да отиде при пишмян майстора да ти я прави 2-3 седмици .. заради един предпазител наврян някъде

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2020

    През 2019 та електромобилите са спестили средно по 0,6 млн барела петрол/ден.
    Същевременно CO2 емисиите падат наполовина (без да броим тези за производство и рециклиране на батериите).
    Еб-ти CO2 хайде да погледнем през една разумна призма за CO2 .. а не да топим само автомобилите.
    1 Самолетите и те ли ще преминат на ток .. танкерите ..
    2 Най- замърсяващата и безполезна промишленост в СВЕТА ! - ВОЕННАТА !
    Днес знаеш ли колко военни самолета ще излетят ? Колко учения ще се проведат с хиляди машини военна техника.
    Мислиш ли че танка ще стане електричка ?
    * колко се замърсява за производството на оръжия, машини, самолетоносачи и тн ...
    "НО КОЛИТЕ ЗАМЪРСЯВАТ !"

    Изсичането на амазония, за да се изнася дървесина в САЩ ? - за това никой не мисли.
    (новият президент на Бразилия го е подкарал през просото .. трябвало да има къде да правят ниви)
    * електромобила не е зелен .. нищо зелено няма в него.
    * могат да се вземат други мерки, като залесяване и намаляне на изсичането на горите.
    И много други !
    В повече станахте зелените ...
    Last edited by flipz; 06-01-2021 at 11:30.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Еб-ти CO2 хайде да погледнем през една разумна призма за CO2 .. а не да топим само автомобилите.....
    Демонстрираш някаква форма на детинска логика, от сорта на "защото стават лекарски грешки и хора умират от тях, да премахнем болниците" или "поради това, че готварските печки консумират най-много ток, няма смисъл да ползваме енергоспестяващо осветление".
    Last edited by ecotronic; 06-01-2021 at 11:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56

    Default

    Целта на публикацията е да се покаже, че когато)докато) електричките станат масови, зареждането им ще се превърне в бизнес, както сега са бензиностанциите.

    Тоест, зареждането по пътя няма да е безплатно. Зареждането у дома може да е на цената на която се купува битовия ток.

    Съгласен съм, че и сега е по-евтино и сигурно е 23-25 лева, НО 1200км с колко зареждания на батерията се минават и колко време "струва" това на собственика?
    Ако пътуването е по работа е абсурдно да чакаш по 2-3 часа на опашка и още 2 часа за пълно зареждане.



    П.П.

    Всъщност не споря, електрически коли са бъдещето, но това бъдеще не е сега, а след 15-на години, когато в колите се внедрят батерии които с едно зареждане изминават 1200-2000км. Такива вече има създадени и са в тестови период, като твърденията, че че при изминати 1.1 млн.км амортизацията им е 20%, тоест имат остатъчен капацитет в сравнение с производствения първоначален от 80% от него.

    И третото е да намали съществено цената на тези батерии, което също е на път да стане ---> има разработена батерия чиято стойност е на 50%-60% намалена в сравнение със сегашната.

    Когато това стане вероятно до 2000км няма да пътувам със самолет, а с автомобил защото също толкова е вероятно по това време автомобила да може да се самоуправлява напълно автономно- тръгвам и докато ми е кеф си шофирам, когато ми се приспи си спя, а автопилота управлява и когато се събудя съм където искам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #57
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Демонстрираш някаква форма на детинска логика, от сорта на "защото стават лекарски грешки и хора умират от тях, да премахнем болниците" или "поради това, че готварските печки консумират най-много ток, няма смисъл да ползваме енергоспестяващо осветление".
    Не ми казвай, какво правя .. обрисувано с битовизми. Това е много ниско ниво на разсъждение .. кой какво прави. Нито знаеш какво правя в момента, нито какво мисля

    Имаме нещо - автомобил 1* = замърсява 5% (1*което е нужно и необходимо, за човечеството, облекчава и подпомага развитието на живота)
    Имаме нещо - военна промишленост 2* = замърсява 60% (2*което е крайно безсмислено ако мислим за световната екология, което се произвежда, за да убива хора)

    Твоята логика каква е? Да не редуцираме това което в най- голяма степен замърсява, служи за убиване. -замърсява безсмислено и не служи за подобряване на живота, а за ликвидиране на такъв. Или не ?
    Да направим недостъпен транспорта за хората, като вкараме едни непосилни и заробващи Безценни автомобили. (50 000лв автомобил - цена за къща в провинцията).
    Last edited by flipz; 06-01-2021 at 12:24.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #58
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моята логика е, че когато нещо малко може да се направи с цел подобряване на нещо по-глобално, то следва да се направи.

    Кое точно не разбра?

    ..........................................

    По темата:

    Като се абстрахираме от всичко останало, можем да направим следната техническа ретроспекция:

    За около 100 г. Електротехниката и електрониката "изживяха" едно относително голямо развитие.
    За разлика от него, ДВГ "изживя" почти никакво развитие, що се касае до един от най-важните критерии, наречен КПД.

    Логичният извод е, че "електрическата платформа" що се касае до автомобилостроенето (и не само) предлага доста по-сериозен потенциал от технически решения, за разлика от механичната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #59
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    На веднъж ли ще ги изминеш ? Ако ти сега си купиш електричка и след 10 дни ще изминеш София- Пловдив и ще спреш да зареждаш .. и ще се молиш да няма катастрофа на пътя .. че трябва да извадиш генератора от багажника и да налееш в него, какво ?? аа как се казваше, петролен продукт
    Ще сменяш 2 пъти по- често гуми от него по 1000лв на 2 години и още толкова за зимни = 1000лв всяка година -че това са си 10 резервоара ... 10х 1000км
    Пази боже да се повреди и да отиде при пишмян майстора да ти я прави 2-3 седмици .. заради един предпазител наврян някъде
    Реално към този момент единствения ти довод против електричарките е само разстоянието, което можеш да изминеш с едно зареждане. Относно катастрофата на пътя, към днешна дата ако реша да пътувам с електричарка до Бургас, ще го направя с едно междинно зареждане. Точно с тази цел да стигна Бургас на сигурно, защото и с едно зареждане бих успял, ама без резерв. И това междинно зареждане ще е доста консервативно така, че ако нещо се случи, то да мога да остана в колата поне за 24 часа с парно или климатик. Ако за 24 часа не могат да оправят пътя от София до Бургас и ме оставят "закъсал", може би последното нещо е ще да мисля да оставам в колата, било тя и на дизел. Иначе конкретно София-Пловдив-София най-вероятно ще го измина без да планувам зареждане, понеже го даде като пример.
    Електричарката, която бих избрал към днешна дата, тежи 1680 кг. Колко тежи една 159-ка с 2.4жтд, автомат? И на нея ли сменяш 2 пъти по-често гуми от по 1000 лв.? Май нещата не изглеждат толкова черни, колкото се опитваш да ги изкараш и сметките ти отиват на кино.

    п.п. И не съм сложил розовите очила и да казвам, че ел. колата е супер. Има си и своите недостатъци. Ако бях търговски представител и всеки ден трябва да пътувам по 1000 км, за да си изкарвам парите, ел. колата въобще няма да ми е опция. Към днешна дата. Ама ако някой ми подари автомобил към днешна дата, то ще искам електричарка. А за по-големите ми пътувания, ако не искам да си правя сметката за зареждане и държа да пътувам наведнъж Видин - Синеморец или Силистра - Сандански, то пак бих избрал електричарката и само от спестените пари от гориво ще мога да си позволявам да си наемам кола за тези пътешествия. Стига желание да имаш и да не търсиш само негативното - варианти много. Живея и работя в един и същ град, с деца, кредити. Демек не пътувам всеки ден или през ден на екскурзия София - Мюнхен, или хайде София - Синеморец, защото имам страшно много свободно време или финанси, които се чудя какво да ги правя. В това положение вярвам, че не са толкова малка част от населението или членовете на този форум. Иначе има и други, които си пътуват със самолети всеки ден и нищо не ги интересува. И за тях електричарката не е опция.
    Last edited by BO; 06-01-2021 at 13:38.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #60
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Моята логика е, че когато нещо малко може да се направи с цел подобряване на нещо по-глобално, то следва да се направи.

    Кое точно не разбра?

    ..........................................

    По темата:

    Като се абстрахираме от всичко останало, можем да направим следната техническа ретроспекция:

    За около 100 г. Електротехниката и електрониката "изживяха" едно относително голямо развитие.
    За разлика от него, ДВГ "изживя" почти никакво развитие, що се касае до един от най-важните критерии, наречен КПД.

    Логичният извод е, че "електрическата платформа" що се касае до автомобилостроенето (и не само) предлага доста по-сериозен потенциал от технически решения, за разлика от механичната.
    Няма как ДВГ-то да стане кой знае колко по-добро просто защото горивото му си е все същото...
    Едно време помня откъсачно за някакъв наш капацитет които беше направил двигател които работеше с нещо, + вода абе нямам спомен ама работеше... Даваха го по канал 1 някъде в началото на 90-те... Някои ако помни да казва...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 4 of 27 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •