Page 6 of 27 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #76
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Има различни абонаменти. За 140 долара имаш 6 смени месечно а само 'наема' на батерията е 12 долара. В момента имат 150 станций и тази година ще изградят още 100. Тея китайци ми харесват повече и от Теслите.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ей го електрическото "бъдеще":

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...tokat-poskapna

    Сега с 1 резервоар зкойто ми струва 119'70 лв изминавам 1120-1200км извънградско.

    С електричката ще ми струва най-малко 540лв.

    Ако приемем че колата например е Тесла с 90квч батерия и с нея изминава с едно зареждане 400км.

    В Германия това вече е факт.
    Като се абстрахираме от пазарно-регулаторните постановки, ето физичната гледна точка:

    1 kWh енергия се добива от 0,085 kg нафта (0,098 л. )

    Средният разход на енергия за Tesla - S е около 21 kWh/100 km.

    Според енергийния еквивалент, ако работеше с нафта, този автомобил трябваше да консумира 21 х 0,098 = 2,06 л./100 km.

    Има ли автомобил от подобен клас с такъв разход?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се абстрахираме от пазарно-регулаторните постановки, ето физичната гледна точка:

    1 kWh енергия се добива от 0,085 kg нафта (0,098 л. )

    Средният разход на енергия за Tesla - S е около 21 kWh/100 km.

    Според енергийния еквивалент, ако работеше с нафта, този автомобил трябваше да консумира 21 х 0,098 = 2,06 л./100 km.

    Има ли автомобил от подобен клас с такъв разход?
    Защо трябва да вярвам на сметките ти и коефицент 0.098 ?

    1 MJ = 0.278 kWh
    3.6 MJ = 1 kWh.
    1 литър дизел 38 MJ или 10.6 kWh енергия
    И какво от това ?

    * теоретичната средна енергия на тесла е 21 kWh/100 km.
    Приравни я към 230км пробег .. и ще намериш някаква сравнително реална през сезон, когато не ползваш климатик и караш .. по магистрала
    * но когато стане под 10 градуса .. колко ще е .. при -5 колко ще е пробегът ?
    * северните страни при -10 ?

    Най- добре хибрид с LPG .. неизчерпаем ресурс .. сравнително с дизел/бензин не замърсява - ЕВТИН ..
    По- евтино е да караш LPG от Електричка и много по- надеждно МПС.
    Last edited by flipz; 07-01-2021 at 12:10.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Защо трябва да вярвам на сметките ти и коефицент 0.098 ?

    1 MJ = 0.278 kWh
    3.6 MJ = 1 kWh.
    1 литър дизел 38 MJ или 10.6 kWh енергия
    И какво от това ?

    * теоретичната средна енергия на тесла е 21 kWh/100 km.
    Приравни я към 230км пробег .. и ще намериш някаква сравнително реална през сезон, когато не ползваш климатик и караш .. по магистрала
    * но когато стане под 10 градуса .. колко ще е .. при -5 колко ще е пробегът ?
    * северните страни при -10 ?

    Най- добре хибрид с LPG .. неизчерпаем ресурс .. сравнително с дизел/бензин не замърсява - ЕВТИН ..
    По- евтино е да караш LPG от Електричка и много по- надеждно МПС.
    Защото ти сам си го написал, само остава да го пресметнеш. Е - ще получиш 0,095 вместо 0,098 но това не променя съществено идеята.

    За другото питай Илон Мъск. Аз само цитирам данните, посочени от производителя:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_...%20the%20front).


    PS:

    Аналогичната сметка за пропан-бутан (50/50) сочи, че еквивалентният разход трябва да е 2,8 л./100 км.

    Аз не знам за такъв разход. А ти?
    Last edited by ecotronic; 07-01-2021 at 12:43.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80

    Default

    Всичко в тази тема започва с "Ще" ...


    В близкото бъдеще - следващите 15-50 години автомобилите с двигател(преобразувател) на енергията от електрична в механична ще са водещите.

    След това водещите ЩЕ СА автомобилите с преобразувател енергията от околната среда която е около нас.
    Никой не е казал, че задължително двигателят "да отделя" по-малко топлина. Може да "отделя" студ използвайки енергията съдържаща се в околната му среда --> въздух, вода, тъмна материя...

    Според мен до 50 години преобразувател който черпи енергия за задвижване от околната среда ще е факт
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #81
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Според мен до 50 години преобразувател който черпи енергия за задвижване от околната среда ще е факт
    Това и сега е възможно, принципно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #82
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    PS:

    Аналогичната сметка за пропан-бутан (50/50) сочи, че еквивалентният разход трябва да е 2,8 л./100 км.

    Аз не знам за такъв разход. А ти?
    По коя логика и защо трябва да е задължително условие, колата ми да гори 2.8л /100км пропан бутан ?
    Какъв е проблемът да гори 7-8/100 ?

    Аз мога да напиша предимството. С една бутилка 40л и заредени 35л LPG мога да измина 450км и ще презаредя за окило 5 минути.

    А електричката със супер тежката батерия ще измине 230км и ще трябва да презареди за колко време, бъди точен ? 40 минути или 2-6 часа ?

    Мина ми през ума и щях да падна от смях ...

    Представям си електричката на състезание: Рали Дакар 8000+км пробег .. ще се скъсащ да пиеш кафе и да зареждаш електрическата 'оса'
    Last edited by flipz; 07-01-2021 at 17:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #83
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ае отново, най тъпият и прост потребител в форума да влезе пак в темата, защото тези който го цитират в един момент спират....
    Според мен няма по надежно и сигурно от простата механика, която се управлява механично от водача.
    Да човешкият фактор е много важен, но с напредване на техниката педарастията е налице....говоря образно, кой ме разбрал, разбрал....останалите нека кършат китки...)
    Да в днешно време си взимаш един смартфон и след втората година той започва дз зацикля, вируси, бъгване на софтуера и т,н..минала му е гаранцията и е аут, а ти му сменяй батерията, ама кел файда... та така и с електричките...)....отваряш вратата и влизаш в една тесла, ебати и епилираният автомобил, всичко гладко, почти няма копче или аналогови уреди по таблото....захващаш се с диспея, ебати и тъч скрина, да управляваш с него автомобила, но при движение с 130-140км/ч по магистралата, ако трябва да промениш нещо като зададеност, като климатик или други настройки, трябва да преодолееш няколко подменюта.... кво прайш...?.''почваш да бъцкаш и се разсейваш....ще кажете при това положение има системи за сигурност, да, ама не....не на всякъде....е ще кажете има гласови команди, хубаво, но ако
    си с деца на баня или в колата, ебем ти гласовите команди...и те зациклят...)
    Та в тоя ред на мисли...
    ecotronic и ВО, ебем ви електрониката, някой ден ще разберете, че чоешкият фактор е от значение, макар, че тя е създадена от него, но не може да се справи както той, би го направил механично в дадена ситуация...
    Поздрави, мачкайте сликона и се възбуждайте от виртуалното изображение на гола жена.....на батко ви Боби още му става от допир до женско дупе,....е по някой път става по добре и със сто грама мастика, ама то си е гориво, а не ел...продължавайте да плъзгате пръсти по клавиатурата и ли по дисплея.
    п.п..инересно е, че тук коментират колеги без да са имали допир с електрически автомобили и пият вода от интернет, и такива като ВО който притежават некакъв си травестит(хибрид) като тоьота приус, който след като измине 150 хил.. километра е голям жмел...)
    Last edited by Бобби; 07-01-2021 at 19:04.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #84
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Докато има нефт всичко ще си е по старо му....
    90-те години още е била измислена електро кола и то не лоша...
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...1%80%D1%81_EV1

    От тук http://kolibka.com/2.html може да се свали и филмчето (интересно е) Who Killed The Electric Car?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За постове 82 и 83 ................

    Пас.

    Единият е опериран от мислене и като така си мисли, че светът е създанен за да го прецаква, пък другият....... не съм му на мачовското ниво.

    Last edited by ecotronic; 07-01-2021 at 18:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Докато има нефт всичко ще си е по старо му....
    90-те години още е била измислена електро кола и то не лоша...
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...1%80%D1%81_EV1

    От тук http://kolibka.com/2.html може да се свали и филмчето (интересно е) Who Killed The Electric Car?
    Петролът е ресурс с крайно количество, електричеството, не е. Поради това, рано или късно.....Няма връщане назад.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #87
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Наистина гаси и сравненията и доводите.
    Следва пример защо и ракетите не са електрически и как към пътя си до луната ще спира да зарежда.
    В този тон и страхотна логика да попитам защо и телефоните ви не са с дизелов двг и да му вибрира на дупето, когато мачото си го сложи в ... задния джоб? Бутате им 200 грама дизел и една седмица не го зареждате, ама отново се мъчите и всеки ден го зареждате за десетки/стотици минути, а не за 10 секунди и не пищите.
    А ако трябва да изминете Париж - Дакар с 1 литър нафта и сте вие.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #88
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За постове 82 и 83 ................

    Пас.

    Единият е опериран от мислене и като така си мисли, че светът е създанен за да го прецаква, пък другият....... не съм му на мачовското ниво.

    ))...ами така е, като си седнал на масата да играеш и няма карти да покажеш, естествено е да си пас...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #89
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Наистина гаси и сравненията и доводите.
    Следва пример защо и ракетите не са електрически и как към пътя си до луната ще спира да зарежда.
    В този тон и страхотна логика да попитам защо и телефоните ви не са с дизелов двг и да му вибрира на дупето, когато мачото си го сложи в ... задния джоб? Бутате им 200 грама дизел и една седмица не го зареждате, ама отново се мъчите и всеки ден го зареждате за десетки/стотици минути, а не за 10 секунди и не пищите.
    А ако трябва да изминете Париж - Дакар с 1 литър нафта и сте вие.
    Вибрациите за себе си запази, когато зимата ти падне напрежението на батерията.....аз използвам нокиа с фенерче и на мира ме остави, не ме занимавай с твойте виждания...Мерси...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #90
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Лично аз съм се отървал от вибрацията доста глобално. Ама явно ти харесва дизела да те клати до безкрай.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 6 of 27 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •