Page 9 of 27 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 394

Thread: Аlfа Rоmео нa FСА щe бъдaт пpoизвeдeни c изцялo eлeĸтpичecĸo зaдвижвaнe ЗА и ПРОТИВ

  1. #121
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Въпросните дестинации ще запазят настоящото си производство и в близкото бъдеше вероятно.
    Ако си въобразявате че концерните, конкуриращи се за масовият пазар, ще произвеждат антики, само за да задоволят неплатежоспособният далеч не голям пазар - вижда ми се малко вероятно.
    Никой от гигантите не произвежда Москвич360 за България, по обясними причини.



    За момента зависи от производителите на батерии. 1-2 ел мотора са несравнимо по евтини от четиритактов двг, от технологична гледна точка.
    Абе ти откога ми четеш мислите бе,Марсиянец Зелен Такъв?

  2. #122
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    1-2 ел мотора са несравнимо по евтини от четиритактов двг, от технологична гледна точка.
    И са практически - вечни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #123
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе ти откога ми четеш мислите бе,Марсиянец Зелен Такъв?
    И да си сложиш шлем от станиол(алуминиево фолио) - все тая. Причинно-следствената връзка не прощава никому. Можех да напиша че великите умове мислят еднакво, но понеже егото ми отдавна е смачкано, ще отдадем всичко на антенките.
    Ти що мислиш че имам антенки, а?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #124
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Аз ,ако можех да мисля щях да съм ипотекирал всичко което притежавам за да си купя акции от TSLA докато бяха евтини,после щях да съм се заселил в някой щат в САЩ с ниски или никакви данъци върху доходите на физическите лица като Тексас например и сега когато TSLA излетяха в Космоса, да излизам от позицията лека-полека на яка делавера.
    А ти ме питаш:
    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ти що мислиш че имам антенки, а?
    Някак си не усещаш ли ,че се депресирам от подобни въпроси, касаещи неспособността ми да мисля?
    Турците имат една поговорка:
    Де да имах акъла на българите,ама тоя, дето им идва отпосле.
    Last edited by 546; 09-01-2021 at 23:00.

  5. #125
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Аз ,ако можех да мисля щях да съм ипотекирал всичко което притежавам за да си купя акции от TSLA докато бяха евтини,после щях да съм се заселил в някой щат в САЩ с ниски или никакви данъци върху доходите на физическите лица като Тексас например и сега когато TSLA излетяха в Космоса, да излизам от позицията лека-полека на яка делавера.
    А ти ме питаш:

    Някак си не усещаш ли ,че се депресирам от подобни въпроси, касаещи неспособността ми да мисля?
    Турците имат една поговорка:
    Де да имах акъла на българите,ама тоя, дето им идва отпосле.
    Не се заяждам, но точно Турция да цитираш, като някакъв високо образован народ е просто смешно.
    Валутата им се срина .. теглят здраво назад. Възхода се дължеше на много заеми, който сега трябва да се връщат.
    Последните години 20 се развиват, но назад във времето са диваци. - силно необразовани.
    В момента, предимно европейската част са малко по- добре.

    Що се отнася до ТЕСЛА .. това също не е правдоподобно .. на фондовите пазари, винаги можеш да потънеш.

    "19.05.2019 12:45Automedia.bg
    Илон Мъск: Tesla ще фалира до 10 месеца, ако не се съкратят съществено разходите"

    "
    # forbes
    21 август 2019 г.,10:38 ч. EDT| 38 344 мнения
    Тесла се провали масово като публична компания
    https://www.forbes.com/sites/jimcoll...h=134635e81dc2

    Доказателството, разбира се, е в цената на акциите. Акциите на Tesla приключиха търговията на 20 август 2014 г. на 255,71 долара. Акциите на Tesla затвориха снощи (21 август 2019) на $ 225,86.
    За разлика от това Nasdaq 100 затвори при 4040,71 на 20 август 2014 г. и при 7664,47 вчера.

    "
    Last edited by flipz; 10-01-2021 at 11:22.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #126
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #127
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Пак от горния сайт...

    https://www.investor.bg/novini/444/a...mpaign=tag_box
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #128
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Акциите на една компания, никога не са 100% ориентир за състоянието и, и са по-скоро показател за лакомията на инвеститорите.

    За справка - Майкъл Капустин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #129
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не се заяждам, но точно Турция да цитираш, като някакъв високо образован народ е просто смешно.
    Валутата им се срина .. теглят здраво назад. Възхода се дължеше на много заеми, който сега трябва да се връщат.
    Последните години 20 се развиват, но назад във времето са диваци. - силно необразовани.
    В момента, предимно европейската част са малко по- добре.

    Що се отнася до ТЕСЛА .. това също не е правдоподобно .. на фондовите пазари, винаги можеш да потънеш.

    "19.05.2019 12:45Automedia.bg
    Илон Мъск: Tesla ще фалира до 10 месеца, ако не се съкратят съществено разходите"

    "
    # forbes
    21 август 2019 г.,10:38 ч. EDT| 38 344 мнения
    Тесла се провали масово като публична компания
    https://www.forbes.com/sites/jimcoll...h=134635e81dc2

    Доказателството, разбира се, е в цената на акциите. Акциите на Tesla приключиха търговията на 20 август 2014 г. на 255,71 долара. Акциите на Tesla затвориха снощи (21 август 2019) на $ 225,86.
    За разлика от това Nasdaq 100 затвори при 4040,71 на 20 август 2014 г. и при 7664,47 вчера.

    "
    Имам приятели от какви ли не етноси- евреи,арменци,руснаци,поляци ,цигани,германци,всякакви с една дума.Кой какъв се е родил за мен не е от значение.
    Както и да е, поговорката я знам от български турчин с който съм работил навремето и от който съм понаучил това-онова.Редовно я ползваше ,естествено на шега.

    Колкото до TSLA -винаги си има риск от фалит,досега не са стигали дъното,но са били на ръба няколко пъти.Факта ,че от от 41$ на 15.01.2016 са поскъпнали към петък 08.01.2021г. на 880$ е малко труден за оспорване.
    поне на насдак са толкова https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/tsla
    Tesla, Inc. (TSLA)
    NasdaqGS - NasdaqGS Real Time Price. Currency in USD
    880.02+63.98 (+7.84%)
    At close: January 8 4:00PM EST
    Разбира се това е компания цената на която се формира въз основа на борсова търговия и утре може да е наполовина,но предполагам ще се съгласиш ,че това е най-справедливата цена .



    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Акциите на една компания, никога не са 100% ориентир за състоянието и, и са по-скоро показател за лакомията на инвеститорите.

    За справка - Майкъл Капустин.
    Абсолютно,и тези които са наясно със силите които движат пазара припечелват понякога и от човешката лакомия и алчност.
    Мъск си е подходящ пример,а дали ще стане както с Капустин ще видим.Риска си го има винаги.Я си представи утре някой открие антигравитационния двигател,работещ с отпадъчни продукти след консумацията на боб и като се започне едно производство на фърчащи превозни средства кво ще стане с Теслата.
    Last edited by 546; 10-01-2021 at 15:20.

  10. #130
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    ....Мъск си е подходящ пример,а дали ще стане както с Капустин ще видим.....
    И дума не може да става за сравнение между двамата. Мъск си е мозък и вече го доказа. Искрено се надявам да продължава в същия дух.


    Онзи е пладнешки бандит и също го доказа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #131

    Default

    Сега продължи и за Тръмп и кажи какъв е
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #132
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По въпросите за Тръмп, питай някой от видните русофилии на форума. Ако не друго, то поне да обясни, що сите те, му се явяват фенове

    http://www.nationallibrary.bg/wp/?p=64301


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #133
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мъск има мозък за предприемач, иначе "Приносът му към създаването на технологичното поле, в което работи, е също толкова голям, колкото приносът на руснаците за "създаването" на суровата зима, благодарение на която побеждават Наполеон."/много ми харесва/.https://webcafe.bg/future/813505216-...hchoveka.html..Добре че е държавното финасиране, украинците дето му дадоха двигатели и руснаците възела за скачване.Идеята за товарни и пасажерски кораби се използва от руснаците много отдавна.С други думи ако Мъск беше руснак щеше да го обвиниш че е откраднал западни технологии и т.н.По въпроса за Тръмп, истерията с неолибералния глобализъм и световната мъжка любов ще отмине, ама поличките ще останат завинаги.
    Last edited by dimitar_vd62; 10-01-2021 at 18:41.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #134
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мъск е основно предприемач с добър технически нюх. Подобно на Едисън. За техническите детайли си има добри инженери, каквито той успява да привлече.

    От паралела, който се опитваш да правиш с "великите" руски технологии, разбирам, че си дочул това онова, но всъщност разбираш от проектите на Мъск, колкото свиня от военна музика


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #135
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Пак от горния сайт...

    https://www.investor.bg/novini/444/a...mpaign=tag_box
    Това не е показвателно за Европа Те са купили най- много .. тяхна си работа.
    Има си статистика, можеш да провериш.
    Всяка жаба си знае гьолът .. това че някой е решил да похарчи малко пари си е негова работа.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Акциите на една компания, никога не са 100% ориентир за състоянието и, и са по-скоро показател за лакомията на инвеститорите.

    За справка - Майкъл Капустин.
    Вярно. В момента е така. Следя журнала по отношение за тесла и малко по- рано бях споделил цитат.
    Никой не знае, дали това което обещават и рекламират от Тесла ще се случи.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 9 of 27 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •