Results 1 to 4 of 4

Thread: Бушон до акумулатора IGN 30A

  1. #1

    Default Бушон до акумулатора IGN 30A

    Здравейте, колеги имам питане към вас, тъй като стана лека авария. Колата е алфа 156 2.0ТС и преди малко махах кората в багажника и забелязах, че буксата която е за осветлението за багажника на вдигащия се капак грее! Взех да я бутам и тя взе леко да пуши и изведнъж забелязах, че по колата нищо не свети защото я бях оставил на контакт. Върнах контакта и проверих бушоните, видях, че е изгорял един от големите бушони който се намира до акумулатора. Гнездото на бушона е IGN 30A В момента нямам такъв бушон, но някой знае ли за какво е? Надявам се като то сменя утре и да си светне всичко.



  2. #2

    Default

    Колеги установих, че проблема е в буксата която се намира в багажника и е за задните светлини за задна скорост и светлините за мъгла само! Когато включа въпросната букса и започна да се стопява бушона който се намира под волана в общата кутия, та този бушон се намира по схема на 3-ти ред хоризонтално и 3-ти вертикално и е наименуван Servizi Services (10A)....и в същото време големият бушон който е до акумулатора IGN 30A гори. Веднъж се случи и веднага изключих буксата която е в багажника и сложих нов бушон 30А и малък под волана и като дам на контакт всичко нормално, бушоните не греят и много ми е интересно каква връзка има тази букса със светлините на задния багажник и този бушон в купето!? Като върна лентата назад и се сещам, че преди 1 седмица ми изгоря точно този бушон Servizi Services (10A) и сложих нов и тръгна, преди също се е случвало и най-вероятно тогава още е правело на късо и за това е горял.
    Last edited by grenlould; 25-11-2021 at 23:11.



  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За да гори бушонът, някъде има частично или пълно късо съединение. В случая - най-вероятно в снопа кабели между купето и вратата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За да гори бушонът, някъде има частично или пълно късо съединение. В случая - най-вероятно в снопа кабели между купето и вратата.
    Проблема изглежда е в снопа за кабели който се намира в багажника който е за светлините за задна скорост и задните светлини за мъгла. След като изключих буксата за въпросните светлини и спря да гори бушона. Интересното е, че включа ли буксата и започва да окъсява макар да не съм пускал светлините за мъгла от копчето и без да съм дал задна за да светят задните светлини... Това ми е интересното... И в момента карам с изключена букса и всичко е нормално, утре ще видя точно какъв е проблема в този сноп.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •