Results 1 to 5 of 5

Thread: Светещ чек и грешка P2014.

  1. #1

    Default Светещ чек и грешка P2014.

    Здравейте, колеги! Преди няколко дни, при падането на температурата под нулата, ми светна чека. След като покарах известно време изгасна (след като изгася и запаля отново). Вчера се случи същото - светеше чека при сутрешното палене, а следобяда след каране и повторно палене - вече не светеше. При качване на диагностика ми изписва следното: P2014 грешка - Затварящ поточен клапан - обратна информация - прекъсва.
    Търсих из форума, но не попаднах на нищо. Извинявам се ако темата е излишна и вече е задаван този въпрос, но никъде не открих нищо. Ще съм благодарен ако някой е наясно къде се корени проблема и съответно как да бъде отстранен. Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    Сравнително безобиден проблем, но лош достъп за оправяне(така пишат в алфаоунъра):
    Лоша връзка или прекъсната/почти прекъсна жица :

    https://www.alfaowner.com/threads/p2...l-low.1028562/

    Колега, поне да беше написал двигателя
    Last edited by alfa racer GTA; 19-01-2021 at 11:22.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Извинявам се, моя е грешката - 1,9 JTD 150 к.с. е двигателя. Това го четох, но там става въпрос за 2,4. Някъде другаде четох, че е клапанът който е вързан с турбото (който е в предната част - като отвориш капака и той е точно пред теб, не знам точното му название). Затова искам някой, който се е сблъсквал с проблема или е сигурен къде точно е проблема да се намеси.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin47 View Post
    Извинявам се, моя е грешката - 1,9 JTD 150 к.с. е двигателя. Това го четох, но там става въпрос за 2,4. Някъде другаде четох, че е клапанът който е вързан с турбото (който е в предната част - като отвориш капака и той е точно пред теб, не знам точното му название). Затова искам някой, който се е сблъсквал с проблема или е сигурен къде точно е проблема да се намеси.
    За селеноида, който командва геометрията на турбото ли говориш?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  5. #5

    Default

    Да, точно за него. Пак някъде из alfaowner мисля че четох и споменаваха него при тази грешка. Ставаше въпрос за алфа GT със същия двигател като моя.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •