Results 1 to 14 of 14

Thread: Алфа 159 Q4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Алфа 159 Q4

    Здравейте, никъде във форума не видях да се обсъжда системата Q4. Итересуваме, дали е проблемна и какви проблеми има,ако има... Знам,че е троен торсен, като на 156 кроса, но никъде не можах да намеря инфо. Също така се предлага само с 2.4 дизел и 3,2бензин.За дизела има много писана, но за 3,2точно няма. Повечи ми харесва бензина.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Не е с троен Торсен, а само с един централен Торсен дифеленциал тип C или 3 се води. Предния и задния диф са отворени, а електронната система ASR подпомага останалото.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  3. #3

    Default

    Ок, само централния е Торсен.Някой запознат лие,дали Q4 е здрава система. Нещо за поддръжката.Има ли части за нея..

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Зависи. Втора употреба кроссвагони има доста. Но какво е останало от тях е друга тема. Crosswagona има проблем с тампоните на планката, която е на опашката на раздатката. Не се прозивеждат, няма заместители, няма и планки втора употреба. Заминават и тампоните на задния диф, но там се сменят с тампони от носачите на хонда сивик 8 или 9 поколение. Висящ лагер се намира. Иначе самата система е здрава, като цяло. Нямам на идея 159 дали е със същото захващане и дали има същите болежки.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  5. #5

    Default

    За 159 питам. Никъде не намирам инфо за Q4 l 159, за кроса бях чел,тук във форума за болежките по системата, но за 159...нищо няма.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Принципно системата е същата. Но или са излекували детските болести или захващането е друго.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •