Results 1 to 14 of 14

Thread: Алфа 159 Q4

  1. #1

    Default Алфа 159 Q4

    Здравейте, никъде във форума не видях да се обсъжда системата Q4. Итересуваме, дали е проблемна и какви проблеми има,ако има... Знам,че е троен торсен, като на 156 кроса, но никъде не можах да намеря инфо. Също така се предлага само с 2.4 дизел и 3,2бензин.За дизела има много писана, но за 3,2точно няма. Повечи ми харесва бензина.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Не е с троен Торсен, а само с един централен Торсен дифеленциал тип C или 3 се води. Предния и задния диф са отворени, а електронната система ASR подпомага останалото.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  3. #3

    Default

    Ок, само централния е Торсен.Някой запознат лие,дали Q4 е здрава система. Нещо за поддръжката.Има ли части за нея..

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Зависи. Втора употреба кроссвагони има доста. Но какво е останало от тях е друга тема. Crosswagona има проблем с тампоните на планката, която е на опашката на раздатката. Не се прозивеждат, няма заместители, няма и планки втора употреба. Заминават и тампоните на задния диф, но там се сменят с тампони от носачите на хонда сивик 8 или 9 поколение. Висящ лагер се намира. Иначе самата система е здрава, като цяло. Нямам на идея 159 дали е със същото захващане и дали има същите болежки.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  5. #5

    Default

    За 159 питам. Никъде не намирам инфо за Q4 l 159, за кроса бях чел,тук във форума за болежките по системата, но за 159...нищо няма.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Принципно системата е същата. Но или са излекували детските болести или захващането е друго.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  7. #7
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    На тези години и километри при Q4, бъди готов да преглътнеш вибрация от кардан на пълна газ, плюс удар при твърде бързо превключване на предавка.
    Ако не си готов да преглътнеш това, се насочи към друга марка автомобил с пълно задвижване.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Странно, защо на моята ги няма тези симптоми???
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  9. #9

    Default

    """"На тези години и километри при Q4, бъди готов да преглътнеш вибрация от кардан на пълна газ, плюс удар при твърде бързо превключване на предавка.
    Ако не си готов да преглътнеш това, се насочи към друга марка автомобил с пълно задвижване." Тия проблеми не могат ли да се оправят????

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by shotokanarai View Post
    Странно, защо на моята ги няма тези симптоми???
    Твойта алафа 159 Q4 ??С какъв двигател е??

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Аз съм с Crosswagon. Значи основният проблем е че няма свестни майстори. Вибрацията се получава от небалансиран кардан, а ударът ако имаш разбити тампони на задния диф.
    Last edited by shotokanarai; 10-02-2021 at 20:05.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by shotokanarai View Post
    Аз съм с Crosswagon. Значи основният проблем е че няма свестни майстори. Вибрацията се получава от небалансиран кардан, а ударът ако имаш разбити тампони на задния диф.
    То това го има при всички 4х4 коли. Няма ли кой да го ремонтира това???Незнам дали 159 Q4 e същото, но не мисля,че е нещо непоправимо.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    На тези години и километри при Q4, бъди готов да преглътнеш вибрация от кардан на пълна газ, плюс удар при твърде бързо превключване на предавка.
    Ако не си готов да преглътнеш това, се насочи към друга марка автомобил с пълно задвижване.
    Добре де, това нямали кой до го управя??

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    Има, защо да няма.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •