Пробвах търсачката, но в доста от темите видях спорове без ясен и конкретен отговор, затова се извинявам, ако се повтарям но ми трябва възможно най-бързо отговор.

Колата е 2.4 JTDm , автомат. Намирам се в чужбина. Преди няколко месеца забелязах, че колата е спъната и не иска да набира, докато не стигне 2500 оборота.
Преди няколко дена за първи път имах време да я закарам до сервиз за смяна на масла, филтри, масло скоростна кутия и диагностика.
Резултат - обаждат ми се и ми казват, че са направили адаптация на ЕГР клапан и че имам проблем с ДПФ филтъра и трябва да го сменя, защото стойностите от диагностиката са грешни. Аз се шокирам, защото откакто съм я купил преди 6 години, знам че уж всички процедури по махане на ДПФ и затапване на ЕГР са направени.
Казвам му на човека, че реално ДПФ като минимум физически няма поне по моите скромни знания, щото колата никога не е влизала в режим на регенерация. Човекът ми казва, че щом е така, тогава трябва да направят софтуерна намеса, защото датчиците преди и след ДПФ филтъра били отчитали стойности.
Въпроса е следният, възможно ли е датчиците по някаква причина да не са били изключени при процедурата на премахване на ДПФ-а и ако е така, би ли имало някакви симптоми и защо не съм забелязал, щото колата 6 години не е имала никакви проблеми с ускорение или каквото и да било. По принцип е обслужвана колата предимно в България в известни за нас сервизи и мисля, че хората би трябвало да си свършат добре работата, защото това е известна за всички процедура. Също така, след замяната на горивният филтър и маслото в кутията, колата се държи доста по-добре, даже смея да твърдя, че както преди, но от сервиза ме убеждават, че ако ги изключат колата ще върви още по-добре каквото и да значи това. Та влияят ли някак си тези датчици, ако наистина ДПФ-а отсъства и възможно ли е да направят адаптация на ЕГР, ако там трябва да има пластина?