Results 1 to 15 of 32

Thread: Добър майстор на дизели за Алфа 147 jtdm, бяло синкав дим при палене?

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Добър майстор на дизели за Алфа 147 jtdm, бяло синкав дим при палене?

    Здравейте.
    Колата е 150к., 16v. jtdm., 2006г.
    От началото на зимата като припалвам на студено сутрин, пали с едни бели, бяло-синкави пушеци, в момента на запалване, леко неравномерно в първите няколко секунди или до минутка-две, и ако не е палена седмица, даже се замисля, дали да запали от първия път. Стои в неотоплен гараж. Акумулаторът е на 2 години, динамото зарежда добре, свещите ми ги провери електричар със замерване, без да ги е вадил, и каза, че уж не е от тях, ама дали върховете им нагряват равномерно... Каза и че утечки няма. Имам чувството, че ако я оставя при минус 10 навън една или 2 вечери, няма да може да запали. Иначе като загрее, няма пушек, изпушва малко черно, като се настъпи рязко, но това е характерно за всеки стар дизел май. Масло не харчи и не е харчила.
    Четох, че може да е също от останал незатворен ЕГР.
    Има ли някой добър дизелджия в южни райони, около Княжево или Разсадника, който да я преслуша и да помогне? Обадих се на прочутия в други форуми Стоян от Павлово, но той май не се занимава непрекъснато с това и не знам дали да я водя при него.
    И още нещо - левият мигач мига ускорено на моменти, чух, че било признак за влязла влага някъде в системата, вярно ли е или релето си е заотивало?
    Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 08-02-2021 at 19:07.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •