Results 1 to 7 of 7

Thread: Помощ за смяна на маншона на ръчната спирачка

  1. #1

    Default Помощ за смяна на маншона на ръчната спирачка

    Здравейте колеги. Искам да попитам как се сменя маншона на ръпната спирачка? Трябва ли да се разглабя нещо по самия лост? И още един проблем имам - размести ми се някаква пружинка, която държи запалката на място и сега постоянно ми се пречка в поставката за чаши.(става въпрос за самата пластмаса, в която стои запалката) Как мога да разглобя подлакътника и да го оправя? Благодаря.
    Last edited by dobridin; 14-02-2021 at 13:05.

  2. #2

    Default

    Маншона е на щипки, дърпаш внимателно и това е.
    Запалката (държача ѝ) лагерува на две зъбчета, явно се е извадила. Там няма пружини, след като извадиш маншона на ръчната ще погледнеш, от там се вижда отвора на щифтчето. За да извадиш цялата конзола трябва да отвиеш болтовете долу ниско до релсите на седалките(има капачета, виждат се, те са и от двете страни), някои ги отвиват без да махат седалките, но казват, че е тегаво. Аз ще разбера какво е скоро, трябва да махам конзолата заради смяна на жилата на ръчната.
    Last edited by undy; 14-02-2021 at 15:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Има пружина на запалката и е много трудна за слагне, приготви си доста търпение, иначе другото е както undy написа. За централната конзола аз развивам болтовете без да махам седалките, с малката тресчотка.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  4. #4

    Default

    Къде е тази пружина? Аз съм вадил конзолата на запалката за да си оправя осветлението на запалката и пружина не помня да съм виждал...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    На едно от зъбчетата беше и ако я няма запалката е хлабава и не иска много да стои в горно положение. Някой ден ако пак ми се наложи да ровя там ще я снимам. Ако правилно си спомням е от дясната страна и дори има мала дупчица в конзолата за законтряне на пружината.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Значи аз съм в грешка нещо, но не помня да съм виждал там пружина (все пак са минали близо 4г), сам ще видя другата събота като разглобявам и махам конзолата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    Звучи доста тегаво. Като сменяне на крушката на дъшгите на левия фар Имам още един въпрос. Понеже чета, че имате опит със седалките - как се сваля шофьорската седалка. Четох в английския форум, че има болтове отзад и отдолу на седалката, когато е в най предно положение - уж пет болта били. Нещо такова. И понеже ми трябва само долната част на седалката човека, от който я взех ме помоло да му сваля пиропатрона (не знам дали така се казва) от седалката. Какво представлява това нещо и как да го сваля?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •