Results 1 to 13 of 13

Thread: aisin-af40-6-q-tronic 159-ка 1.9 и 2.4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default aisin-af40-6-q-tronic 159-ка 1.9 и 2.4

    Гледам че няма нищо по въпроса, пък доста често гледам хора питащи у фацебука за тези кутики. Това което ще напиша го пиша в качеството си на глупав лаийк. База какво съм разглобил и сглобил, прочел. Та това ми е извода:

    - Кутията е много важно да е с точното количество масло !
    Ако е в повече както при мен се случи, то не се изпарява не се изтича не се изхвърля от кутията то си седи там и само ти прави мизерии. В това съм сигурен защото 2000км карах така колата и се чесах ко става и никой нищо не ми казваше във ФАЦЕБУКА. Имаше хора дето следяха други лайкваха но никой нищо не казваше освен оферти за по 2-3 хиляди лева да ми я оправят.

    Мизерия 1ва когато стигне работна температура 85-95 градуса. Започва да не се включва 4-та 6та или да се включват със буксуване. Това се дължи на факта че маслото в кутията се разширява много и когато е повече с 1литър. Касетата за 4та скорост е вече в масло и това масло създава натиск.

    Мизерия 2ра, когато е повече маслото. Поради факта че почва да ибава касетите и да включва със преплъзване предавките. Маслото много бързо за 100км се оцветява в графит-сив цвят и е замърсено. Оцветява се от разпадането на феродото.

    Мизерия 3та по голям обем течност по трудно се охлажда и кутията почва леко да държи по големи градуси 110*

    Процедурата по смяна на масло е:

    -Кутията е много важно да е с правилното масло !
    Tutela GI/VI или друга марка но да е със същата спецификация. Заради температурни раздуване и вискозитет е важна спецификацията.

    -заменят ли се двете кутий от 2,4 на 1,9 и 3,2 jts
    Торковете са уникални за всеки мотор не можеш да сложиш ТОРК от 1.9 на 2.4
    Но кутийте ДА взаимно заменяеми са с лека интервенция а именно :
    Значи вземаш кутия от 2,4 и искаш да си я сложиш на твоята 1.9ка , сваляш и твоята кутия от 1.9. Слагаш камбаната от 1.9 на кутията от 2,4 и готово всичко друго съвпада шлиците на пулуоски и си вече с кутия 550Nm. Време за смяна м/у 5-6 часа за първи път и си караш А толкова много време защото си е много махането на части, носачи мостове акумулатор да разцепиш двете кутйии абе бавно став 5-6 часа.

    -Разликата е:
    *в предавателното число на дифа при 1.9 е 2.670 при 2.4 е 3.075 при 3.2JTS e 3.750
    *в повечето фрикциони дискове в касетите на 2,4 и 3,2JTS

    утре ще дописвам не съм свършил
    Last edited by rijko; 26-02-2021 at 13:43.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •