Results 1 to 8 of 8

Thread: Нов 33каджия :)

фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar

Default Нов 33каджия :)

Привет колеги, гледам раздела е позамрял и викам да го съживя
    Сигурно доста от вас разбраха, че взех една 33ка, Вагон, 4х4 от дядото в Трявна ( село Бижовци да сме точни).
    Колата е 1,7 боксер, инжекцион, 132 магарета, има климатик даже (не работи) и кожен салон, също и ABS, който също не работи
    Колата пали и върви, но си има доста за правене.
    На първо място цялата се държи все едно е на квадратни колела - даже освободена от скорост има вибрация отвсякъде... Естествено - ще започна с гуми и джанти, но може и полуоска да е, защото чух припукване на дясно каре като излизах от един паркинг.
    Прибрах я от Трявна до Хасково на ход - не се замисли никъде, има си мощност, макар че мен ме беше страх да я натискам - все пак никой не знае агренажа на колко години е, същото е и за всички масла.
    Под няма естествено - измръзнаха ми краката , но другаде е учудващо добре - врати, прагове, около капачката на резервоара. Цялата е за боя - опадал лак, разни дребни забележки и т.н.
    Кутията и диференциалите леко се надпяват, което ми говори, че с маслата и те са зле.
    Дядото е сменил преди години инжекторите с 'по-малки' както той се изрази, за да гори по малко, оригиналните ми си ги даде. Сега на студен старт е капризна докато постопли, явно сместта е доста бедна. Дано няма поражения от всичко това...
    4х4 работи, макар че на ниска скорост в завой има едно тупкане - вероятно гуменото каре.
    Интериора е мръсен, но няма счупено и напукано, смятам че с едно разглобяване и почистване ще стане много добре. Само тавана е за правене и шоф.седалка. Естествено и топката на скоростния лост и маншоните около него и ръчната.
    Скоростите влизат добре, с изключение на 3та и малко с проблем и задна, според мене е лостовия механизъм.
    Окачването е здраво, няма тропания, но няма грам амортисьори - дайте идея дали може да се рециклират предните, че знам че е голям проблем намирането им.
    Спирачките са сън в лятна нощ, ще обмисля дали да ги ъпгрейдвам или само да ги реновирам.

Смятам полека лека да я стягам за кеф, като ми се иска да достигна едно прилично състояние в следващата една година - така че да мога да разчитам на нея за резервна кола - все пак и основната ми е Алфа, не може без резерва

Иска ми се да почна с оглед на механиката и пълно обслужване на течности, защото всичко е тотална боза. Готов съм да я закарам някъде и да постои известно време, докато не стане относително стегната - не ми трябва във всекидневието. А след това да почна с разглобяване за реновиране на интериор и кърпене и боя.

Ето малко снимки да я видите ако ви е интересно: https://photos.app.goo.gl/eaQtvewgMsrMFTpZA

Приемам всякакви коментари и предложения
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Авиомеханик firedragon's Avatar

Браво! Много прилична кола с взел и с желание и старание ще стане. Успех с начинанието!
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v '07

Запален алфист Triptih's Avatar

Честита покупка,аз веднага влизам с предложение-ако няма къде да я държиш,докарай я до Пловдив да прави компания на мойте 33ки в един селски двор.Така и така почти всяка събота или неделя ходя да ги човъркам и мисля да правя едната 4х4 та ще ми е от полза..Предложението ми е сериозно,пиши на лични,не се познаваме,но Митко Speeder e гарант.

Благодаря за предложението, оценям го!
    В интерес на истината Баба Яга ще се радва на основния ми гараж цяло лято, където ще бъде разглобена и пратена за боя. Жена ми така или иначе държи нейната кола пред гаража, вместо вътре. Само като завали сняг се сеща да я прибере, но само след като е вече затрупана колата, така че като се стопи всичката вода да остане в гаража...
    Fiat Punto HGT

no petrol, no fun italfen's Avatar

Честито и от мен тук, автомобилът е много специален и аз и приятели се радваме, че попадна в добри ръце!

Пътуването и самата покупка е било голямо преживяване

Моето предложение - след като сваляш тавана за претапициране, да избереш цвят който да подхожда на колонките (тъмен) ще стане още по-приятна вътре.

Цвета на купето, оригиналния ли ще е?
    Now: 145QV
    Ex: 156 2.5 V6 - GT 3.2 V6 - 147 1.6 TS - 147 jtd TI - 145 2.0 QV - 155 1.8 8v - Gtv 2.0TS Cup pack - 75 1.6 I.E.

Благодаря за идеята, наистина ще е подобре -в момента е някакъв леко кариран светъл плат, ще взема да го направя или тъмно сиво, или мишо сиво като цвета на алкантарата на седалките.

За цвета на купето се колебая - много ми се иска да я направя Алфа Росо - много добре стои този цвят на 33ка, в същото време отвътре на капака си стоят оригиналните лепенки - означава да ги жертвам.
    А и пребоядисване без смяна на цвета ще е много по лесно и евтино. Имам време, ще помисля.
    Fiat Punto HGT

Явно ти си бил избраника,че на другите не отговори �� Ако е Rosso,ще привлича погледи (нищо,че е Sportwagon)

Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Приемам всякакви коментари и предложения
    Няма ли да ти е скучно, когато и двете ти коли са 4х4? Трябваше нещо на задно...

Шегувам се, естествено. Супер е колата.

Тук можеш да разгледаш една като твоята - https://www.instagram.com/le_tre_rosse/

За цвета не знам как ще решиш... Наистина ярко червено е по-красиво, но смяната на цвят е трудна работа и рядко става перфектно.