Results 1 to 11 of 11

Thread: Нов 33каджия :)

  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default Нов 33каджия :)

    Привет колеги, гледам раздела е позамрял и викам да го съживя
    Сигурно доста от вас разбраха, че взех една 33ка, Вагон, 4х4 от дядото в Трявна ( село Бижовци да сме точни).
    Колата е 1,7 боксер, инжекцион, 132 магарета, има климатик даже (не работи) и кожен салон, също и ABS, който също не работи
    Колата пали и върви, но си има доста за правене.
    На първо място цялата се държи все едно е на квадратни колела - даже освободена от скорост има вибрация отвсякъде... Естествено - ще започна с гуми и джанти, но може и полуоска да е, защото чух припукване на дясно каре като излизах от един паркинг.
    Прибрах я от Трявна до Хасково на ход - не се замисли никъде, има си мощност, макар че мен ме беше страх да я натискам - все пак никой не знае агренажа на колко години е, същото е и за всички масла.
    Под няма естествено - измръзнаха ми краката , но другаде е учудващо добре - врати, прагове, около капачката на резервоара. Цялата е за боя - опадал лак, разни дребни забележки и т.н.
    Кутията и диференциалите леко се надпяват, което ми говори, че с маслата и те са зле.
    Дядото е сменил преди години инжекторите с 'по-малки' както той се изрази, за да гори по малко, оригиналните ми си ги даде. Сега на студен старт е капризна докато постопли, явно сместта е доста бедна. Дано няма поражения от всичко това...
    4х4 работи, макар че на ниска скорост в завой има едно тупкане - вероятно гуменото каре.
    Интериора е мръсен, но няма счупено и напукано, смятам че с едно разглобяване и почистване ще стане много добре. Само тавана е за правене и шоф.седалка. Естествено и топката на скоростния лост и маншоните около него и ръчната.
    Скоростите влизат добре, с изключение на 3та и малко с проблем и задна, според мене е лостовия механизъм.
    Окачването е здраво, няма тропания, но няма грам амортисьори - дайте идея дали може да се рециклират предните, че знам че е голям проблем намирането им.
    Спирачките са сън в лятна нощ, ще обмисля дали да ги ъпгрейдвам или само да ги реновирам.

    Смятам полека лека да я стягам за кеф, като ми се иска да достигна едно прилично състояние в следващата една година - така че да мога да разчитам на нея за резервна кола - все пак и основната ми е Алфа, не може без резерва

    Иска ми се да почна с оглед на механиката и пълно обслужване на течности, защото всичко е тотална боза. Готов съм да я закарам някъде и да постои известно време, докато не стане относително стегната - не ми трябва във всекидневието. А след това да почна с разглобяване за реновиране на интериор и кърпене и боя.

    Ето малко снимки да я видите ако ви е интересно: https://photos.app.goo.gl/eaQtvewgMsrMFTpZA

    Приемам всякакви коментари и предложения
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Браво! Много прилична кола с взел и с желание и старание ще стане. Успех с начинанието!
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Честита покупка,аз веднага влизам с предложение-ако няма къде да я държиш,докарай я до Пловдив да прави компания на мойте 33ки в един селски двор.Така и така почти всяка събота или неделя ходя да ги човъркам и мисля да правя едната 4х4 та ще ми е от полза..Предложението ми е сериозно,пиши на лични,не се познаваме,но Митко Speeder e гарант.

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Благодаря за предложението, оценям го!
    В интерес на истината Баба Яга ще се радва на основния ми гараж цяло лято, където ще бъде разглобена и пратена за боя. Жена ми така или иначе държи нейната кола пред гаража, вместо вътре. Само като завали сняг се сеща да я прибере, но само след като е вече затрупана колата, така че като се стопи всичката вода да остане в гаража...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Честито и от мен тук, автомобилът е много специален и аз и приятели се радваме, че попадна в добри ръце!

    Пътуването и самата покупка е било голямо преживяване

    Моето предложение - след като сваляш тавана за претапициране, да избереш цвят който да подхожда на колонките (тъмен) ще стане още по-приятна вътре.

    Цвета на купето, оригиналния ли ще е?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #6
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Благодаря за идеята, наистина ще е подобре -в момента е някакъв леко кариран светъл плат, ще взема да го направя или тъмно сиво, или мишо сиво като цвета на алкантарата на седалките.

    За цвета на купето се колебая - много ми се иска да я направя Алфа Росо - много добре стои този цвят на 33ка, в същото време отвътре на капака си стоят оригиналните лепенки - означава да ги жертвам.
    А и пребоядисване без смяна на цвета ще е много по лесно и евтино. Имам време, ще помисля.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  7. #7

    Default

    Явно ти си бил избраника,че на другите не отговори �� Ако е Rosso,ще привлича погледи (нищо,че е Sportwagon)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Приемам всякакви коментари и предложения
    Няма ли да ти е скучно, когато и двете ти коли са 4х4? Трябваше нещо на задно...

    Шегувам се, естествено. Супер е колата.

    Тук можеш да разгледаш една като твоята - https://www.instagram.com/le_tre_rosse/

    За цвета не знам как ще решиш... Наистина ярко червено е по-красиво, но смяната на цвят е трудна работа и рядко става перфектно.

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честито и тук, Яворе! Супер попадение и заслужена покупка!
    От толкова заинтересувани, дядото само на теб обърна внимание.

    Най-важното е, че колата е оригинална и до колкото видях, няма модификации по нея.
    Супер ценна версия е и искам да я видя как възкръсва в Хасково
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Много интересно изпълнение. Перманент4 на спортвагон. Седалките оригинални ли са понеже тези по принцип ги слагат на ИМОЛА. Явно е от последните понеже забелязах че копчетата за халогените са от новите.Корите на вратите и волана са си на Перманент или QV (слагат ги и на двете разновидности) Като цяло съм доста впечатлен колега. Тази 33ка е доста уникална по рода си. Благородно ти завиждам. Само такава не съм имал Ако решиш да я продаваш съм първи на редицата. Но искренно се надявам да я възстановиш и да я виждаме по съборите. Ако имаш въпроси с радост ще помагаме.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Сега видях темата! Ако нещо ти трябва -свиркай. Това, което други са ми подарявали и аз го подарявам. Това, което е ново и съм го купил го продавам. Имах 4х4 и от скоростната кутия та до задния мост всичко е налично. Имам и специализиран инструмент за лагерите на скоростната кутия. Задният мост е с дискови спирачки и апарати от 145/6/7. Изобщо на линия съм.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •