Results 1 to 6 of 6

Thread: Помощ с ГНП 1,9 JTD 2009.12

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    14

    Default Помощ с ГНП 1,9 JTD 2009.12

    Здравейте Колеги,
    Нашия Алфонсо миналия Четвъртък сплете копита.
    Колата е 159 12.2009 1,9JTD двигател 939А2000 версия 939BXC1B

    При ускоряване около 2300 оборота загуби мощност и загасна в движение. След връщане на контакт и повторно палене запали нормално и продължихме, но при по рязко натискане на газта пак ставаше същото. това го прави за сефте. От 1г я имаме, ревизирал съм двигателя(беше си глътнала всички вихрови клапи), турбото и кутията. Предполагам, че има нещо пипано и по компютъра защото някой вече е премахнал ДПФ-а(елегатно, не се вижда без да махнеш гърнето) и при откачена букса на ЕГР-а не записва грешки, та предполагам може и софтуера вътре въобще да не е за тази кола. Иначе върви прилично като за 150кс и надува като за сток кола към 1,4държи с 1,5 овърбууст за крартко. Катализатора е наличен.

    След диагностика установихме, че записа ниско налягане в рейла. При гледане на живи данни и манометър м/у филтъра и ГНП-то показва:
    -7,5 бара налягане преди ГНП-то от подкачващата помпа на контакт, което ми се струва малко височко. След консултация с Бош сервиз ми казаха, че не трябвада пада под 4. Както и да е, налягане до помпата има. По време на движение и ускорени, това налягане не пада под 7 бара.
    -утечката на дюзите е проверена - добре са, и адаптациите са им в норми, колата не пуши и пали нормално
    -налягането в рейла обаче не е добре Не винаги догонва зададената стойност и ако се отклони повече от колкото му харасва на компютъра директно гаси двигателя и спира подкачващата помпа.

    Стигнхаме до изводя, че ГНП-то е проблема. Смених клапана за регулиране на ГНП-то с нов като последен опит преди сваляне на помпата, но нямаше ефект- не е от клапана.
    След проверка на стенд има съмнение, че помпата е със спукан корпус и има вътршен теч. Трябва друга.
    Сега идва драмата.

    Помпата е 0 445 010 185 съшата като на 2.0JTD. Колата е произведена 12.2009 и помпата е с различен номер от колите преди 12.2008 - там се монтира 0 445 010 150. На някои места го дават моя двигател и с двете помпи, на други само с по новия.

    Въпросът ми е : колко по принцип върви едно ГНП на старо за тия коли, че не знам как се движат цените? Също някой знае ли дали може от 1,9JTD 0 445 010 150 да се сложи ГНП на 2.0JTD 0 445 010 185 и обратното, че намирането на моя номер, който е по новия се оказва по трудно, а от по стария номер ги има масово.
    Last edited by maxpower; 27-02-2021 at 11:33.

  2. #2

    Default

    И каква е "драмата" ?

    Пишете във FIAT ePER номера на рамата и там ви излиза точният номер по шаси на помпата за вашата кола.
    Всичко друго е лека аматьорщина.

    От там нататък ако тръгнете да го тъните може да се наиграете.

    Предполагам, че номера на помпата зависи пряко от монтирания в колата компютър за управление на двигателя.А това със сигурност го знае само и единствено производителя, защото той си води точен отчет/статистика от кой номер на шаси до кой номер какви помпи и въобще части са монтирани, от кой производител и т.н.

    Иначе, ето ти рециклирана в замяна на стара помпа:

    https://www.merlindiesel.com/shop/in...pump-conf.html. От Великобритания, сега не се знае дали няма да се дължи и мито+ ДДС

    От Германия за по-малко пари: https://auto-parts24.com/de/04450101...mmon-Rail.html

    От Полша: https://www.swiat-diesla.pl/product-...at-Lancia.html

    Всички горна са рециклирани, едната е уж с протокол от тест след рециклирането.

    А това от Полша:https://www.iparts.pl/czesc/pompa-wt...85-702860.html
    е чисто ново за около 1600лв без доставката.

    По-евтино от полските и унгарски пазари няма да намериш.
    Казвам го от личен опит - нов хидравличен маркуч в Бг 600лв с 2-3 седмици чакане "за доставка от склад в ЕС", ricambi Originali от представител в Унгария 250/260лв.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И каква е "драмата" ?
    https://www.merlindiesel.com/shop/in...pump-conf.html. От Великобритания, сега не се знае дали няма да се дължи и мито+ ДДС
    Дължи се.



  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    На 99.9% може да се използва.
    Даже новата помпа е по-скапана от старата така, че това би било един ъпгрейд.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    14

    Default

    Да разбирам, че 2.0jtd-то(мисля и на 1,6 се слага същата) страдат повече от проблеми с помпите?
    За сега като разлики съм открил, че стария модел е с шпонка на оста, новия е с щифт, но ще паснат и двте на моето колело, което има канал за шпонка.
    От UK алфа форума ми е писъл един човек, че са същите имало само разлика в материала на упътлненията вътре:
    "Yes it will run without any problem.. The only difference is, few round gasket seals are different material. I found that while I was refurbishing mine."
    От Бош при потръврдиха, че поддържат еднакво налягане, само дебита не може да се потвърди. Помпените елементи е почти сигурно, че са същите. Вала е различен номер задари шпонката, но хода дали е еднакъв не се знае. Намерих една помпа като моята, може би ще взема още една с другия номер, че не са скъпи ако стават и двете ще има една резервна и така.
    Last edited by maxpower; 27-02-2021 at 12:15.

  6. #6
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    зимаш от 2.4 гнп и сичко заспива
    JTDm 170+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •