Results 1 to 8 of 8

Thread: стабилизираща щанга за 147

  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default стабилизираща щанга за 147

    Здравейте.Това вярно ли е?Говорих с хората и потвърдиха,че е вярно.
    https://carco.bg/stabilizirashta-sht...xb1a-2000-2010
    Какво ви е мнението?

  2. #2

    Default

    Кое дали е вярно?



  3. #3

    Default

    Изглежда става дума за цената.

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Втора ръка щанга, колко да струва? От този сайт съм взимал говорител оригинален за 10 лв. Това е еквивалент на мегапарц, онлайн морга.

  5. #5

    Default

    По-добре си смени тампоните на твоята. Тази така или иначе не се знае в какво състояние е.



  6. #6
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    Вярно,не видях,че е втора ръка.А къде да ида да сменя тампоните?И какви тампони да взема и от къде?За стабилизиращата щанга.

  7. #7
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    Вярно,не видях,че е втора ръка.А къде да ида да сменя тампоните?И какви тампони да взема и от къде?За стабилизиращата щанга.
    Тампоните се разкапселоват с тънък секач, може и с подострена пила на шмиргела. В едната част на черупката остават надигнати. Покрай отворите. Не ги унищожавай, а ги направи на конус с пила, после при монтажа ще ти служат като водачи между двете черупки. От едната страна на щангата, не помня вляво или вдясно, има берт, надигната цилиндрична част. Аз не я изпилих, някои я пилят. Трудно минава новата гума над високата част на берта, трябва ти менгеме да стегнеш пръта на щангата и да натискаш. За да прескочи тампона над берта. Говоря за тампони от лада, оригиналните мисля, че идват срязани.Странично. Там монтажа е по-лесен. Важно е да нямаш износване на щангата, там, където ляга гумата. Премери си диаметъра на щангата, преди да купиш тампоните, щото по спомен съществуват три размера като диаметър. Моя съвет е , да идеш в ссервиз и да си платиш. Преди години искаха 60 лв. за услугата. Аз го правих сам, макар да ползвах подемник, отне ми доста време и нерви. Тунела се разкача чак до където е дръжката на ръчната, рейката се развива и пак щангата излиза зор. За колелата е ясно - долу. За биелетките - също се развиват. Трябват ти доста инструменти. Най-общо, това е.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  8. #8
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    На сервиз ще е.В сервиз 6+ на обеля и люлин (на Практикер),
    Труда е 120лв и трийсетина лева тампоните.Ще я водя там.
    Някой има ли отзиви за 6+ сервиза?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •