Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Изгубих Ел. Стъкла и халогени?

  1. #1

    Default Изгубих Ел. Стъкла и халогени?

    Здравейте колеги, имам малък проблем с Алфа 156 преди фейса.. От няколко дни изгубих предните Ел. Стъкла, а задните си работят, обаче само с задните копчета, а с тия на шофьорската врата не реагират. Другото е, че и халогените и те ги няма.....Проверих бушоните под волана и всичко е здраво. Реших да махна и пулта за Ел. Стъклата които се намира на шофьорската врата, като махнах всички букси зачистих ги и пак ги вкарах, но ефект нямаше. Има ли някакъв комфорт модул за тия Ел. Стъкла и къде се намира и възможно ли е да е свързан и с халогените? Относно халогените, проверих бушоните които се намират във жабката и са си здрави....Гледах и 2-те релета в жабката (кафявото и черното) и видимо бяха добре... Къде да търся проблема, по са ми важни в случая Ел. Стъклата...
    Last edited by grenlould; 07-03-2021 at 19:42.



  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има едно по-малко табло с бушони над основното под волана. Така описани симптомите, има голяма вероятност там да има фирясал бушон.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Здравейте колеги, имам малък проблем с Алфа 156 преди фейса.. От няколко дни изгубих предните Ел. Стъкла, а задните си работят, обаче само с задните копчета, а с тия на шофьорската врата не реагират. Другото е, че и халогените и те ги няма.....Проверих бушоните под волана и всичко е здраво. Реших да махна и пулта за Ел. Стъклата които се намира на шофьорската врата, като махнах всички букси зачистих ги и пак ги вкарах, но ефект нямаше. Има ли някакъв комфорт модул за тия Ел. Стъкла и къде се намира и възможно ли е да е свързан и с халогените? Относно халогените, проверих бушоните които се намират във жабката и са си здрави....Гледах и 2-те релета в жабката (кафявото и черното) и видимо бяха добре... Къде да търся проблема, по са ми важни в случая Ел. Стъклата...
    Има модул с номер и много релета. Моят проблем със стъклата беше в него. Номера е важен според мен защото има различни варианти.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има едно по-малко табло с бушони над основното под волана. Така описани симптомите, има голяма вероятност там да има фирясал бушон.
    Ходих да ги проверявам, но са добре и те... Голяма мистерия.



  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Има модул с номер и много релета. Моят проблем със стъклата беше в него. Номера е важен според мен защото има различни варианти.
    Незнам от къде да тръгна направо с тези модули и релета...Много неприятна работа, че и лято идва...



  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Незнам от къде да тръгна направо с тези модули и релета...Много неприятна работа, че и лято идва...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=1#post1575699

    изглежда така
    https://www.megaparts.bg/product/962459873
    Last edited by El Caballero; 07-03-2021 at 21:42.

  7. #7

    Default

    Този модул за халогените ли e или Ел. Стъклата?
    Last edited by grenlould; 07-03-2021 at 23:24.



  8. #8
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Централното работи ли ти?
    При мен се бяха изгубили централно, халогени, предни прозорци, трети стоп, осветление в купето, подгрев на огледала и заден прозорец.
    Всичко това беше от един бушон на централната бушониера - най-долу в средата, 10А.
    Смених бушониерата и всичко се оправи.
    А някой да има идея защо дистанционното може да не ми работи?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Централното работи ли ти?
    При мен се бяха изгубили централно, халогени, предни прозорци, трети стоп, осветление в купето, подгрев на огледала и заден прозорец.
    Всичко това беше от един бушон на централната бушониера - най-долу в средата, 10А.
    Смених бушониерата и всичко се оправи.
    А някой да има идея защо дистанционното може да не ми работи?
    Централното си работи...направо се чудя къде да търся проблема.



  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Електрически проблеми се решават с мерене. Визуалният оглед дава само понякога резултат. Ако знаеш, как да работиш с мултицет, дай точен модел, година и месец на производство и ще те насоча, къде и какво да проверяваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Електрически проблеми се решават с мерене. Визуалният оглед дава само понякога резултат. Ако знаеш, как да работиш с мултицет, дай точен модел, година и месец на производство и ще те насоча, къде и какво да проверяваш.
    За моя проблем - 156ца ФЛ, комби, 2005та година първа регистрация. Реално е Октомври 2004та произведена. Първо пробвах с нови батерии на дистанционното, без резултат. После ходих в SOS в дървеница и казаха, че дистанционното излъчва. Пробвал съм модула зад жабката и модула в багажника да сменя, без резултат също. Къде другаде да търся?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    За моя проблем - 156ца ФЛ, комби, 2005та година първа регистрация. Реално е Октомври 2004та произведена. Първо пробвах с нови батерии на дистанционното, без резултат. После ходих в SOS в дървеница и казаха, че дистанционното излъчва. Пробвал съм модула зад жабката и модула в багажника да сменя, без резултат също. Къде другаде да търся?
    Нямам схеми за FL, но принципно - трябва да се провери:

    1 - Има ли захранване на приемника?
    2 - Двата му изхода към модула за централното (зад жабката) променят ли нивата си при подаване на команда от дистанционното ?

    Ако да, следва да се проверят двете вериги до модула за централното.
    Ако не, най-вероятно приемникът е "забравил" дистанционните и трябва да се обучи отново.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Електрически проблеми се решават с мерене. Визуалният оглед дава само понякога резултат. Ако знаеш, как да работиш с мултицет, дай точен модел, година и месец на производство и ще те насоча, къде и какво да проверяваш.
    Да, работя с мултицет. Колата е Алфа 156....2.0ТС...99г. В момента съм свалил жабката и така стои ..



  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Да, работя с мултицет. Колата е Алфа 156....2.0ТС...99г. В момента съм свалил жабката и така стои ..



    На модула зад жабката:

    Мери дали има постоянни +12V на пинове 15 и 16 от левия конектор и дали има +12V при контакт на пин 7 от десния конектор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post


    На модула зад жабката:

    Мери дали има постоянни +12V на пинове 15 и 16 от левия конектор и дали има +12V при контакт на пин 7 от десния конектор.
    Значи, преди да започна да меря да кажа какво установих. Когато колата е на контакт и от пулта с копчета на шофьорското врата цъкна да смъквам 2-та предни прозореца (ляв и десен) въобще не реагира, обаче когато цъкна от пулта да смъквам задните стъкла се чува как стъклата се опитват да се смъкнат, но все едно тока не им стига, а отзад като цъкна от копчетата на задните врати си се смъкват и вдигат без проблем. Това ако може да е някакъв знак за някакъв проблем?



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •