Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: Плюсове и минуси за 166-цата

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default Плюсове и минуси за 166-цата

    Не видях подобна тема, в която да прочета, та направо лепнах нова.
    Да оставим външния вид, ясно е че е яка, само да питам има ли вариант 166-ца със спойлер на багажника, само да видя на кво прилича, не че и без не ми харесва, ма съм свикнал на някак си по-голямото дупе на 155-цата
    Също да питам, на стандартния модел, на колко см от земята е най-ниската част, и това картера ли е? Също, картера има ли нещо което да го предпазва?
    Собствениците на 166-ци, нека кажат с ръка на сърцето, от какво не са доволни, кое ги е карало да се ядосват с тази кола? Как се държи в обороти под 3000 и как се кара по баирите, в планината? Аз със 155-цата 2.0 нагоре и по принцип карам с една предавка по-ниско отколкото с други коли.., особено нагоре.., там а падне под 3000 оборота и забрави.
    За година консумативите колко идват средно?
    За цената, че в класа си е добра, също няма смисъл да говорим. Как стои въпроса с маневреността, колко завиват гумите, на 3 платна мога ли да направя обратен завой? Като караш с 200 без музика, кво се чува? Като караш по павета какво е усещането?
    Нямам възможност да се кача на 166-ца и затова така питам. Може би темата трябваше да я озаглавя, съпоставка на 166-цата с останали алфи Ако се сетя още нещо, ще допълвам с въпроси, надявам се да има отговори
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    За спойлера не мога нищо да ти кажа но за това че е ниска наистина е доста ниска иначе отдоло има предпазни кори и тен подобни.С ръка на сърцето казвам че много гори иначе поне за сига всичко друго е на шес!С манервноста е нормално като всяка кола нищо не и пречи това че е по дълга в трилентно платно разбирасе може да се обърне Със 200 като караш незнам но със около 160-170 се чува "Моцарт" , като караш по пъветата няма грешка като във всяка лимозина.Надявам се да съм помогнал с краткия си опит и с това което съм осещал при возене и което съм чел квото мога ще продължавам да помагам!
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by Малък_Alfa_гъзар
    За спойлера не мога нищо да ти кажа но за това че е ниска наистина е доста ниска иначе отдоло има предпазни кори и тен подобни.С ръка на сърцето казвам че много гори иначе поне за сига всичко друго е на шес!С манервноста е нормално като всяка кола нищо не и пречи това че е по дълга в трилентно платно разбирасе може да се обърне Със 200 като караш незнам но със около 160-170 се чува "Моцарт" , като караш по пъветата няма грешка като във всяка лимозина.Надявам се да съм помогнал с краткия си опит и с това което съм осещал при возене и което съм чел квото мога ще продължавам да помагам!

    за маневреноста не си прав.. волана прави само един оборот и гумите едва се мърдат... въобще не е маневрена.. 156цата е същата работа.. много са неманеврени.. карал съм и много други коли и на тая тема мога да поспоря)
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

  4. #4
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: Плюсове и минуси за 166-цата

    Quote Originally Posted by poznai
    Не видях подобна тема, в която да прочета, та направо лепнах нова.
    Да оставим външния вид, ясно е че е яка, само да питам има ли вариант 166-ца със спойлер на багажника, само да видя на кво прилича, не че и без не ми харесва, ма съм свикнал на някак си по-голямото дупе на 155-цата
    Също да питам, на стандартния модел, на колко см от земята е най-ниската част, и това картера ли е? Също, картера има ли нещо което да го предпазва?
    Собствениците на 166-ци, нека кажат с ръка на сърцето, от какво не са доволни, кое ги е карало да се ядосват с тази кола? Как се държи в обороти под 3000 и как се кара по баирите, в планината? Аз със 155-цата 2.0 нагоре и по принцип карам с една предавка по-ниско отколкото с други коли.., особено нагоре.., там а падне под 3000 оборота и забрави.
    За година консумативите колко идват средно?
    За цената, че в класа си е добра, също няма смисъл да говорим. Как стои въпроса с маневреността, колко завиват гумите, на 3 платна мога ли да направя обратен завой? Като караш с 200 без музика, кво се чува? Като караш по павета какво е усещането?
    Нямам възможност да се кача на 166-ца и затова така питам. Може би темата трябваше да я озаглавя, съпоставка на 166-цата с останали алфи Ако се сетя още нещо, ще допълвам с въпроси, надявам се да има отговори
    ела да покараш моята

  5. #5

    Default Нещо повече

    Колеги манияци, дайте по същество. По сериозните въпроси още си стоят неотговорени. Много плахо отговарят собствениците на 166 - това притеснява. Аз съм също кандидат собственик и естествено ми е интересно кои са +/- на 166. Let's talk money! Колко струват основните "слаби" места и консумативите? Когато купувах Сааб-а бях наясно, че купувам бутикова стока и няма мърдане от оригиналните части. Знаех, че ще е супер - и е супер, но се молиш нещо да не се счупи !
    SAAB 900 T SE
    2.0 i/16V
    1996

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колега, 166-цата си е супер кола от всякъде. Не е от евтините, ама не може да караш S класа и да искаш да минеш с 5 лева.

    Лично аз засега нямам големи проблеми с нея и се надявам да нямам Карам я вече 2 месеца.
    Това, което имам досега констатирано е:
    Ламбда сонда - 160лв
    Задни горни носачи - по 160лв единия.

    Все пак тези две неща са в рамките на нормалното и нищо по различно от всяка друга кола. За окачването пък, зависи как караш, защото по тия нашите пътища няма кола, която да издържи. Като консумативи не мога да ти кажа колко е, защото я взех обслужена. Тук колегите може да се изкажат повече.

    На пътя се държи перфектно и стабилно. Двигателя е гъвкав, например от тук до Самоков съм карал само на 5-та и не е почувствала колебания. При пълен завой е малко трудно на три платна, ама става

    Плюсовете са безброй - добър двигател, дизайн, екстри, комфорт, возия и т.н.
    Минуси - ами като всяка кола си има минуси, но не мисля, че има нещо кой знае какво специфично и различно.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  7. #7
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default Re: Плюсове и минуси за 166-цата

    Quote Originally Posted by poznai
    Не видях подобна тема, в която да прочета, та направо лепнах нова.
    Да оставим външния вид, ясно е че е яка, само да питам има ли вариант 166-ца със спойлер на багажника, само да видя на кво прилича, не че и без не ми харесва, ма съм свикнал на някак си по-голямото дупе на 155-цата
    Също да питам, на стандартния модел, на колко см от земята е най-ниската част, и това картера ли е? Също, картера има ли нещо което да го предпазва?
    Собствениците на 166-ци, нека кажат с ръка на сърцето, от какво не са доволни, кое ги е карало да се ядосват с тази кола? Как се държи в обороти под 3000 и как се кара по баирите, в планината? Аз със 155-цата 2.0 нагоре и по принцип карам с една предавка по-ниско отколкото с други коли.., особено нагоре.., там а падне под 3000 оборота и забрави.
    За година консумативите колко идват средно?
    За цената, че в класа си е добра, също няма смисъл да говорим. Как стои въпроса с маневреността, колко завиват гумите, на 3 платна мога ли да направя обратен завой? Като караш с 200 без музика, кво се чува? Като караш по павета какво е усещането?
    Нямам възможност да се кача на 166-ца и затова така питам. Може би темата трябваше да я озаглавя, съпоставка на 166-цата с останали алфи Ако се сетя още нещо, ще допълвам с въпроси, надявам се да има отговори
    Хора айде някои конкретно да отговори на това!
    И мен ме интересува.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  8. #8
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: Нещо повече

    Quote Originally Posted by Oderus
    Колеги манияци, дайте по същество. По сериозните въпроси още си стоят неотговорени. Много плахо отговарят собствениците на 166 - това притеснява. Аз съм също кандидат собственик и естествено ми е интересно кои са +/- на 166. Let's talk money! Колко струват основните "слаби" места и консумативите? Когато купувах Сааб-а бях наясно, че купувам бутикова стока и няма мърдане от оригиналните части. Знаех, че ще е супер - и е супер, но се молиш нещо да не се счупи !
    голям смях с този Сааб Няма по тромава и по консумираща гориво кола С алфата ще си като в ниско летящ самолет Никой не иска да ти пише за алфа 166 защото собствениците са богати и не им пука за обслужването и разходите Въпросите ти са като да питаш" тази жена как е в секса " но да се окаже че ти си зле

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Колата е адски маневрена не говорете глупости. А особенно като се вземе под внимание факта колко е дълга тогава вече няма за какво да говорим


    Quote Originally Posted by aMoHuaK
    Quote Originally Posted by Малък_Alfa_гъзар
    За спойлера не мога нищо да ти кажа но за това че е ниска наистина е доста ниска иначе отдоло има предпазни кори и тен подобни.С ръка на сърцето казвам че много гори иначе поне за сига всичко друго е на шес!С манервноста е нормално като всяка кола нищо не и пречи това че е по дълга в трилентно платно разбирасе може да се обърне Със 200 като караш незнам но със около 160-170 се чува "Моцарт" , като караш по пъветата няма грешка като във всяка лимозина.Надявам се да съм помогнал с краткия си опит и с това което съм осещал при возене и което съм чел квото мога ще продължавам да помагам!

    за маневреноста не си прав.. волана прави само един оборот и гумите едва се мърдат... въобще не е маневрена.. 156цата е същата работа.. много са неманеврени.. карал съм и много други коли и на тая тема мога да поспоря)
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by Малък_Alfa_гъзар
    За спойлера не мога нищо да ти кажа но за това че е ниска наистина е доста ниска иначе отдоло има предпазни кори и тен подобни.С ръка на сърцето казвам че много гори иначе поне за сига всичко друго е на шес!С манервноста е нормално като всяка кола нищо не и пречи това че е по дълга в трилентно платно разбирасе може да се обърне Със 200 като караш незнам но със около 160-170 се чува "Моцарт" , като караш по пъветата няма грешка като във всяка лимозина.Надявам се да съм помогнал с краткия си опит и с това което съм осещал при возене и което съм чел квото мога ще продължавам да помагам!
    Е добре де колко много гори да речем 2.0
    моята харчи в града около 12 а извън него 8-9
    146 ti rosso 96г.


  11. #11
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default Re: Плюсове и минуси за 166-цата

    Quote Originally Posted by poznai
    Да оставим външния вид, ясно е че е яка, само да питам има ли вариант 166-ца със спойлер на багажника

    Голяма рядкост е даже на живо не съм виждал
    Но ако отидеш при тунинг фирма ,ще измислят нещо
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    аз съм вижлдал ей тоя, на една която спира на Симеон
    много добре стои според мен
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    аз съм вижлдал ей тоя, на една която спира на Симеон
    много добре стои според мен
    да но мислия скоро да има о6те една

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    аз също съм на мнение че е маневрена особено предвид габаритите
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    166-цата е маневрена като магаре на мост каквито и коли да съм карал завиват с по-малък радиус, в това число и някои микробуси

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •