Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: От къде да взема ток за мигачите

  1. #1

    Question От къде да взема ток за мигачите

    Здравейте.
    От къде мога да взема ток за ляв и десен мигач, без да нарушавам кабела към крушките? Има ли конкретни предпазители за тях.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не разбрах, какво точно искаш да направиш, но каквото и да е то, имай в предвид, че мигачите се управляват от 6 безконтактни изхода на боди компютъра (преден ляв и десен, на калниците, ляв и десен и задни ляв и десен). Тези изходи се следят по ток и принципно имат защити от късо съединение, но аз не бих разчитал на това, за да не се появи нова тема със заглавие "търся боди компютър".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    , но аз не бих разчитал на това, за да не се появи нова тема със заглавие "търся боди компютър".

    Имам работещо боди от 159 2.4 автомат с нави
    Шегата настрана, колегата да каже наистина какво иска да прави.
    Last edited by undy; 12-03-2021 at 21:14.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Имам работещо боди от 159 2.4 автомат с нави
    Шегата настрана, колегата да каже наистина какво иска да прави.
    Искам да сложа едни дневни светлини, които имат опция за мигачи. Без да нарушавам настоящата конфигурация. За белите е ясно, но за мигачите отпред, от къде да взема ток? Двете заедно са колкото една крушка на мигач и не вярвам да направят проблем.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Нямам представа какви крушки си взел, но масово се включват във фанунката на мигача и той си работи нормално, а захранване иска само дневната светлина. Моите ги направих с модул за автоматичен старт и до сега за година нямам проблеми.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Искам да сложа едни дневни светлини, които имат опция за мигачи. Без да нарушавам настоящата конфигурация. За белите е ясно, но за мигачите отпред, от къде да взема ток? Двете заедно са колкото една крушка на мигач и не вярвам да направят проблем.
    Има варианти. По принцип от някъде където има захранване след контакт. От предпазител на запалката, от игнишън релето, от предпазител на помпа.... и т.н. Аз съм взел от игнишън релето още преди 4г. После разбрах по-интелигентни решения, но не съм пипал нищо. Работи си и нямам никакви проблеми.
    Ако си взел от новите крушки с допълнителния бял кабел, можеш да си ги направиш при даване на габарити или къси - дневните да се гасят. Моите са от стария вид и за изключването имам допълнително нещо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Искам да сложа едни дневни светлини, които имат опция за мигачи. Без да нарушавам настоящата конфигурация. За белите е ясно, но за мигачите отпред, от къде да взема ток? Двете заедно са колкото една крушка на мигач и не вярвам да направят проблем.
    Най-добре посочи крушките, които мислиш да слагаш. Ако са тези двуцветните, както казаха колегите, по веригата за мигачите, нищо не се преправя, само трябва да се подсигури едно захранване за дневните, за което Undy достатъчно добре обясни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Може би не съм се изразил добре. Няма да слагам никакви крушки в самите фарове, а LED ленти извън тях. Вътрешното свързване е ясно.
    Има една DRL лента с 3 кабела. + за бялата светлина, – за маса и друг жълт кабел за мигача. Въпросът ми е, от къде да взема ток за мигача? За другите не питам.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Включи жълтата лента да свети и с амперметър премери работния и ток. Ако не надвишава 0,5 А, свързвай я директно към проводника за мигача. Ако токът е по-голям, следва да ползваш реле за целта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Включи жълтата лента да свети и с амперметър премери работния и ток. Ако не надвишава 0,5 А, свързвай я директно към проводника за мигача. Ако токът е по-голям, следва да ползваш реле за целта.
    Благодаря, колега! Измерих ампеража и е 88мА, което е добре. Къде препоръчваш да бъде контакта? На кабела до крушките (там ще е сложно, заради капачето на фара) или някъде на друго по-удобно и сигурно място, ако има такова?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако лентата е вътре във фара, е по-добре връзката да се направи вътре. Ако е отвън, най-лесно е да се свърже към съответния проводник от снопа, който се включва в конектора на фара. Ако ще правиш второто, кажи, да погледна схемите и да ти кажа цвета на проводника.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако лентата е вътре във фара, е по-добре връзката да се направи вътре. Ако е отвън, най-лесно е да се свърже към съответния проводник от снопа, който се включва в конектора на фара. Ако ще правиш второто, кажи, да погледна схемите и да ти кажа цвета на проводника.
    Отвън ще са, което усложнява нещата
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Отляво - светло син; Отдясно - светло син с червена ивица. И от двете страни това са пин 5 от конектора на фара. Изключи конекторите, намери съответните проводници, направи връзките и ги включи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Отляво - светло син; Отдясно - светло син с червена ивица. И от двете страни това са пин 5 от конектора на фара. Изключи конекторите, намери съответните проводници, направи връзките и ги включи.
    А от къде тръгват тези кабели? Не може ли от там да се вземе?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тръгват от боди компютъра, който е зад таблото с предпазителите под волана, минават през двете кабелни кунии на калниците в моторния отсек и стигат до фаровете.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •