Results 1 to 13 of 13

Thread: Оценка на 159 1.9 2007 при ПТП

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default Оценка на 159 1.9 2007 при ПТП

    Колеги, за да не отварям нова тема, знаете ли каква е пазарната оценка на Алфа Ромео 159 1.9 16в 2007г? Интересува ме, защото претърпях птп и колата върви към тотал щета. Всякаква информация ми е от полза.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    Колеги, за да не отварям нова тема, знаете ли каква е пазарната оценка на Алфа Ромео 159 1.9 16в 2007г? Интересува ме, защото претърпях птп и колата върви към тотал щета. Всякаква информация ми е от полза.
    Оценка от застраховател, като изискване от нотариус, за продажба на МПС, на 159ка, 2007г. - 7000лв. Дали може, по-малко, не знам.
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by duf View Post
    Оценка от застраховател, като изискване от нотариус, за продажба на МПС, на 159ка, 2007г. - 7000лв. Дали може, по-малко, не знам.
    В ДЗИ ми дават интервал "от - до" като подновявам каското.
    А дали може по-малко - предвид че ще му изплащат щета, 100% може.



  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Оценката й от БулИнс е 2200лв. Вчера следобяд получих писмото. Нормално, все пак дават, а не взимат този път.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    За нотариус ако ви трябва оценка, да знаете ДаллБогг дава най-ниски

  6. #6
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    Оценката й от БулИнс е 2200лв. Вчера следобяд получих писмото. Нормално, все пак дават, а не взимат този път.
    Това за тотал ли обявиха толкова?
    Дано не си по гражданска отговорност щетата при тях, защото ще падне чакане. Последната щета, която заведох при тях, ми я изплатиха след 3 месеца.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    Оценката й от БулИнс е 2200лв. Вчера следобяд получих писмото. Нормално, все пак дават, а не взимат този път.
    И се въоръжи с търпение. Хич не обичат да плащат. От ГО си взех парите на края на 3-я месец с много ходатайстване.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  8. #8
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    За нотариус ако ви трябва оценка, да знаете ДаллБогг дава най-ниски
    Ха-ха, предния собственик на моето ГТ (вече тотализирано) го оценяваше в ДаллБогг и му го оцениха на 9000лв А на мен каското ми (ДЗИ) беше за 5500лв и ми дадоха 65%, защото се обезценявала колата - 3600лв. Но пък ги изплатиха за 2 дена.
    На 156-цата по ГО на виновния, мисля че бяха ДаллБогг, ми изплатиха боя на калник, врата, огледало и ремонт на огледало за около месец.
    Last edited by kirekchiev; 01-04-2021 at 12:24.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Да, щетата е заведена към БулИнс. Ще ги изчакам, да не се притесняват�� но 2200 ми се струва прекалено ниска оценка. За това ви попитах

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    Да, щетата е заведена към БулИнс. Ще ги изчакам, да не се притесняват�� но 2200 ми се струва прекалено ниска оценка. За това ви попитах
    Колега, получи много коментари за нищо.......така и не каза по каско или по ГО очкваш да ти изплатят тотал щета, защото разликата е голяма..
    Това, ще ги изчакам и няма да ги притеснявам е типична бългърска черта на търпението, която не води до твое удовлетворение и по някой път изпускаш сроковете за възражение...
    Ако е по казско....имаш договор с тях, тоез полица където е спомената застрахователната стойност на колата при сключването и...от там нататък обезценяване до момента на щетата и други условности споменати при подписването....ако е по ГО може да вземеш повече пара с добър адвокат и съзиране на застрахователен надзор, ама си е преценка, борба с бюрокрацията и на средства,време, какво ще дадеш и какво ще вземеш....
    Пазарната цена за която питаш е много разтегливо пониятие....и застрахователната оценка също, ако ме разбираш...едно е застрахователна оценка за продажба, която се изисква, друго е оценката на автомобила при застраховка каско при оглед и трето е при застраховката ГО, където се дават постни дани....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    По ГО е иска. Имах предвид, че ще ги изчакам да ми изплатят, а не че ще се примиря с парите. С тези било голяма драма докато дойде някой да ти пише щети. Първо им казах по тел какво е станало, отидох в офис да заведа щетата-там нямало оценител, да съм бил отишъл утре. Отидох на другия ден и искаха оригинала на констативния протокол, съответно им казах, че това няма как да стане и се върнат със заверено копие. Уж щяха да ми се обадят на следващия ден, но така и не получих обаждане. Аз ги потърсих и ми беше казано, че 5 пъти ме били търсили, а аз съм им затварял. Имаше 2 огледа като оценителя още на първия ме отказваше да пише каквото и да било, защото щели са я оценят като "тотал" заради еърбеците. Малко се скарахме и му казах да пише всичко от до, защото ако не я оценят тотал ще остана с празни ръце. В крайна сметка написа всичко каквото исках. Ненормална история като цяло

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dddimitrovvv View Post
    По ГО е иска. Имах предвид, че ще ги изчакам да ми изплатят, а не че ще се примиря с парите. С тези било голяма драма докато дойде някой да ти пише щети. Първо им казах по тел какво е станало, отидох в офис да заведа щетата-там нямало оценител, да съм бил отишъл утре. Отидох на другия ден и искаха оригинала на констативния протокол, съответно им казах, че това няма как да стане и се върнат със заверено копие. Уж щяха да ми се обадят на следващия ден, но така и не получих обаждане. Аз ги потърсих и ми беше казано, че 5 пъти ме били търсили, а аз съм им затварял. Имаше 2 огледа като оценителя още на първия ме отказваше да пише каквото и да било, защото щели са я оценят като "тотал" заради еърбеците. Малко се скарахме и му казах да пише всичко от до, защото ако не я оценят тотал ще остана с празни ръце. В крайна сметка написа всичко каквото исках. Ненормална история като цяло
    Ами провери как седят нещата с някой който е запознат със закона за застраховане, да не се окаже след като ти изплатят пито, платено.....защото тоя дето обещава на предстоящите избори работа, работа, работа...прееба сттици хиляди със застрахователна компания Олимпик у нас, а сега пак обещава да ги ебава...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Колега, изплатят ли ти, свършва цирка.... Сега е момента да се консултираш с адвокат, преди да са изплатили, но по ГО не разчитай много

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •