Results 1 to 14 of 14

Thread: Ключ не реагира

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default Ключ не реагира

    Сутрин, хладно, колата отключва от дистанционното, дисплея светва като отворя вратата, сядам затварям, диспеля пак светва, пъхам ключа, дисплея огасва и нищо не светва по таблото, но се чува волана да отключва (не съм пробвал да го напъна, да видя в действителност ли е отключен), вадя ключа, вкарвам втори път няма грижи всичко светва и пали от четвърт, през деня няма такива проблеми, вечер след работа всичко е наред освен че върти доста повече докато запали. Това всичко го прави сефте от месец някъде на минуси, сега почна и на плюсови температури навън, доакто беше на минуси мислех студена спойка някъде, но сега и с плюсовите взех да се чудя. Дотук идеята която ми идва е да ида в магазина дето си купувам акумулатори да видя има ли вилка да го натоварим, акумулатора ми е на 2 зими със сигурност, може и 3, зимата два пъти кляка и го зареждах, карам на къси дистанции градско основно, колата е австрийка има зимен пакет работещ.(това го пиша, защото консумацията ми на ток зимно време е злобна, ксенон, нагреватели, подгреви и на тия 5км дето карам с 1000 светофара, алтернатора мисля изнемогва) Не мога да се сетя, дали проблема почна след второто зареждане на акумулатора
    Last edited by Travel_Mate; 13-04-2021 at 10:00.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако не е проблемът в акумулатора, потърси колегата Stu. Той беше решил този проблем със смяна на четеца като прехвърли eeprom - а от стария на новия. Някои твърдят, че този проблем се решава със смяната на електролитните кондензатори на въпросната платка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Преди да правиш каквото и да е, размърдай клемите и ги пръсни с някакъв спрей, примерно WD40. Имах и аз странна аномалия с отключването на вратите и багажника, инак си палеше. Откачих минусовата, зашкурх леко, пръснах и се оправи всичко. После направих същото и с плюсовата. А бяха абсолютно чисти, без окис, без прах... Бях тръгнал батериите в ключа да сменявам,но се оказа както обикновено прословутия акумулатор.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Мерси, май имам някъде контактен спрей, ще почна от там... Акумулатора вече му слагам жито за варене по принцип, ама може ли да прави такава мизерия от акумулатор. Иначе седя и мисля проблема почна след втрото зареждане средата на февруари около студовете... А клемите на акумулатора изглеждат чудесно, няма окиси, няма нищо...
    Last edited by Travel_Mate; 13-04-2021 at 13:29.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Довери се на колегите и повярвай че от слаб акумулатор 159-та, може да те вкара в големи филми покрай електрониката.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Разследвам още проблема, в Алфаоунъра има точно същия, ама няма решението, там пича 2 акумулатора е сменил без резултат, а с моя акумулатор колата си пали от четвърт, само да и светне дисплея

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Погледна ли TEG четеца за записани грешки?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Погледна ли TEG четеца за записани грешки?
    1. Не - не знам как
    2. От как смених телефона не мога да вържа и двата BT адаптера с ALfaOBD, а с лаптоп чак събота ще мога да се навра в колата


    P.S. Стана още по-забавно, тая сутрин дисплея остана да свети, но не почна проверките (B&M, масло) и никакви лампички не светнаха по таблото (масло, еърбег, фарове) , но натиснах start и колата си запали като кибрит тогава вече си светна всичко... Мирише ми на решение 10-15лв (нов контактен спрей, че стария свърши), но не знам къде да пръскам и дали ще е това. Събота мисля да почвам от нулата, чистене на масата на акумулатора към купе
    Last edited by Travel_Mate; 15-04-2021 at 09:17.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    1. Не - не знам как
    MES > Body > TEG reader > errors


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Ако е някакъв базов акумулатор за 120-130лв и 2 зими са му много с този зимен пакет на колата.
    Ако пък и колата е 2.4 пък хептен...

    Моят уж нов наследен Macht classic на 18 месец си беше за зареждане - една зима и другата на 3 октомври не може да завърти.

    А след като и 2 пъти си чакал да ти падне акумулатора и тогава си го зареждал си за нов акумулатор.

    Но тоя път си похарчи парите за нещо което си струва - тоя акумулатор е пред умиране --> въпрос на време е да окъси и да те остави някъде насред път.
    Ако е пред вас ще си късметлия.

    Или ако си го зареждал с неавтоматично зарядно си купи от ЛИДЛ едно за 30лв, защото със старо зарядно ако презаредиш акумулатора също може да повредиш акумулатора.
    Last edited by alfa racer GTA; 15-04-2021 at 11:12.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    24,99 беше зарядното от ЛИДЛ, като го вземах, не падал 2 пъти, веднцъж, втория път онуй русото по БТВкато каза утре бяла мечка и пингвин ще се карат за одеяло, си го взех с мен, закачих го за една нощ на лидлското за всеки случай, не беше умрял, с моя маршрут и консумация, ако има акумулатор да ме изкара 3 зими без да сгъва и 400лв бих дал. Аналогичния случай в алфаоунъра и ексайд и бош е слагал и файда йок.

  12. #12

    Default

    ОК.
    Успех .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Откачих минусовата, зашкурх леко, пръснах и се оправи всичко. После направих същото и с плюсовата. А бяха абсолютно чисти, без окис, без прах...
    Абсолютно същата работа. Карам 50км спирам .. пак тръгвам още 5км спирам пред Метро .. пазаря, отключвам колата влизам .. вкарвам ключа и всичко изгасва при натискане на бутона СТАРТ
    Вадя от багажника мултицет с много упражнения със сваляне на задната седалка, ток колкото искаш. Нямах ключе .. багажника беше пълен с покупки.
    Купих едно ключе, разкачих клемата, закачих я на ново (-) и всичко светна

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Довери се на колегите и повярвай че от слаб акумулатор 159-та, може да те вкара в големи филми покрай електрониката.
    Много добър техник в сервиз. Неговата кола с дозареждане на седмица, акумулатора му бил добре. Изчаквал зимата да си купи нов.
    Уж пали .. всичко що горе добре, но му прави проблеми. Не е алфа .. някаква друга кола с двигател на Фият.
    За малко да смени дюзи и други неща ..
    Сложил друг акумулатор и от тогава всичко е наред
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Няма грешки в TEG, body и т.н. поне според alfaobd, утре ще прегледам масата от акумулатора към купе и ще опръскам релетата с контактен спрей, а понеделник ще ида да натоварят акумулатора с вилка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •