Results 1 to 6 of 6

Thread: Газ в цилиндрите!?!

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Газ в цилиндрите!?!

    Преди години някои ми беше споменал, че е наливал газ за горене в цилиндрите.
    Уш имало добър ефект против залепване на сегментите и тн!?
    Някои да е правил такива експерименти и има ли по настоящем някаква по-добра химия за тая цел...

    Миналата година като отварях за пореден път двигателя, нагар вътре липсваше, но все пак ми се иска да налея нещо за сегментите понеже се припалва по 1-2 пъти в годината бабата.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това с газта е стара практика за оправяне на запекли сегменти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Има си последователност. Не съм го правил, но съм чел. звънни да говорим, ако искош 0893569553. Ако я палиш през 1-2 седмици, докато постопли мотора -за 15-20 минути, дерт със сегменти няма да имаш, само с акумулатора естествено.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Газ се сипва в цилиндрите, когато колата не е карана дълго време, или при проверка на компресията има съмнение за запекли сегменти......отвърта се свеща сипва се около 200 мл....след това се развърта мотора на ръка(ако ме ме питате как става, като сега новите мотори нямат манивела, ще Ви подскажа по късно)
    ...след това се припалва, остава се да работи малко. след което се мери комресията и ако всичко е ОК се сменя маслото....
    Мимо, аз преди време бях консервирал моята легенда за две години в гараж....и освен че я бях дигнал на трупчета и омазал с грес движещите се части в трансмисията бях налял в цилиддрите масло....след това е запалих по начина по който описах и нямаше проблем....след това е продадох, пак седя две годин, обаче на улицата без да се пали и никаква консервация.....е човека, който я купи е запали след това без проблем, ама нешо не работи равномерно.....прекъсва някой цилиндър и до сега не е ясно от какво е....свещи, кабели, кумотатори и т.н...не е гледана от механик....та в тоя ред на мисли, по добре е да подготвиш колата, когато няма да я полузуваш дълго време, отколкото след това да я мислиш....няма страшно, всичко се прави..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Газ се сипва в цилиндрите, когато колата не е карана дълго време, или при проверка на компресията има съмнение за запекли сегменти......отвърта се свеща сипва се около 200 мл....след това се развърта мотора на ръка(ако ме ме питате как става, като сега новите мотори нямат манивела, ще Ви подскажа по късно)
    ...след това се припалва, остава се да работи малко. след което се мери комресията и ако всичко е ОК се сменя маслото....
    Мимо, аз преди време бях консервирал моята легенда за две години в гараж....и освен че я бях дигнал на трупчета и омазал с грес движещите се части в трансмисията бях налял в цилиддрите масло....след това е запалих по начина по който описах и нямаше проблем....след това е продадох, пак седя две годин, обаче на улицата без да се пали и никаква консервация.....е човека, който я купи е запали след това без проблем, ама нешо не работи равномерно.....прекъсва някой цилиндър и до сега не е ясно от какво е....свещи, кабели, кумотатори и т.н...не е гледана от механик....та в тоя ред на мисли, по добре е да подготвиш колата, когато няма да я полузуваш дълго време, отколкото след това да я мислиш....няма страшно, всичко се прави..
    Притеснение няма...
    Не я бях палил над 6 месеца. Запали си ок и си работи нормално. Ще я докарам пред офиса ( "да ми е под ръка" ) и ще и направя аз една манипулация с газта...
    Ще пиша какво се е случило след това.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Притеснение няма...
    Не я бях палил над 6 месеца. Запали си ок и си работи нормално. Ще я докарам пред офиса ( "да ми е под ръка" ) и ще и направя аз една манипулация с газта...
    Ще пиша какво се е случило след това.
    Тая маниполоция с газта не ти трябва, ако всичко е ОК....забрави за нея и си карай колата...не се филмирай излишно, за да не стане сериал, ако ме разбираш....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •