Results 1 to 6 of 6

Thread: 2.4 Автоматик гасне.

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default 2.4 Автоматик гасне.

    Здравейте,
    След 5години почти вярна служба се налага и аз да търся помощ, тъй като 159-ката ме остави пред работата!
    Изобщо не знам какъв е проблемът и сега спешно търся решение, тъй като живея в един град ,а работя в друг.
    С една дума - не слизам от колата!
    Накратко за проблема:
    Преди 5-6месеца два пъти ми се стори, че в кръговите ми удря при намаляне от висока към ниска скорост и реших, че е от автоматика.Направих две опреснявания на маслото и около 5000км/2месеца/ нямаше проблеми.От около 2седмици започна да ми удря/придърпва в кръговите и отново реших, че е автоматика.На прав път нямаше проблем.Днес обаче още на първото кръгово ми придърпа два три пъти, а като влязох в града на първия по-остър ляв завой директно ми изгасна!Закарах я на майстор и заедно я пробвахме- на кръговите с по-висока скорост гасне на D. Пробвахме с висока скорост по инерция на N - също гасне!После започна да гасне и на ниска скорост при завой/на паркинг/После започна да гасне и на място при смяна на позициите на автомата, а накрая дори и веднага след стартиране!
    Някой има ли идея от какво може да е?
    Щях да ходя при познат от форума, който да я гледа, но вече не мога да я мръдна, а не ми се иска да я разкарвам наляво надясно с платформа
    Първоначално мислех, че е автоматика.
    После, че е някой краш сензор/датчик.
    После ми казаха, че най-вероятно е датчик на рейла.
    Сега си мисля, че кутията губи комуникация с двигателя, но защо пък на P ще гасне веднага след стартиране?
    Ако е от кутията и изключа буксата и би трябвало да не изгасва мотора или....?
    Сега поработи малко и изведнъж притресе леко и изгасна!!!
    Имам Алфа ОБД и като я закача не даваше никакви грешки!
    Last edited by stu; 18-04-2021 at 16:16.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Имаш ли MES? Пусни един лог на исканото и отчетеното налягане на горивото? Регулаторът на колко процента е? Скапана нафта едва ли слагаш, но как е горивния филтър? Колата има ли чип? Закачи се в самата кутия с диагностиката. Трябва да се обърне внимание на помпата в резервоара и тази за високо налягане. MES на всяка цена ти трябва.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Имаш ли MES? Пусни един лог на исканото и отчетеното налягане на горивото? Регулаторът на колко процента е? Скапана нафта едва ли слагаш, но как е горивния филтър? Колата има ли чип? Закачи се в самата кутия с диагностиката. Трябва да се обърне внимание на помпата в резервоара и тази за високо налягане. MES на всяка цена ти трябва.
    Благодаря за помощта колега
    Отново съм на пътя��
    Леле, проблемът толкова наподобяваше проблем с кутията!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Благодаря за помощта колега
    Отново съм на пътя��
    Леле, проблемът толкова наподобяваше проблем с кутията!
    Какво се оказа, Стоянчо?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Какво се оказа, Стоянчо?
    Лоша връзка - кабелът на рейла!
    Last edited by stu; 18-04-2021 at 01:08.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Кабелчето и буксата са много проблемни. Лесно се чупи щипката на самата букса и дори може да се пъхне на обратно. На много коли съм виждал цветна маркировка точно там. Обърни внимание и на куплунзите на инжекторите. Те също са слабо място.

    Поздрави и хиляди безаварийни.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •