Results 1 to 10 of 10

Thread: компресия на алфа 147 1.6 бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default компресия на алфа 147 1.6 бензин

    Здравейте.
    Имам алфа 147, 1.6i. 120к.с. 2006г на газ.
    Колата гпри масълце,нама пушеци от зад но на 2000км горе долу
    доливам литър масло.Посах в друга тема, че винаги чуствам
    недостиг на мошност особено на дълго като да изпреварвам.
    Малка кола със 120к.с. трябва да изстрелва добре,а не е така.
    Понякога в малките предавки(1-ва,2-ра) нещо се съживява за моменти.
    Между другото ако и сложа 10w40 масло вместо 5w40 дали ще спре
    да го изгаря?Или добавка нещо.
    Та при положение, че компресията е около 12(над 11) атмосфери
    на трите цилиндъра,на единия е около 11, двигателят
    наред ли би трябвало да е или си е удушен и си е за голям ремонт?
    Питам защото искам да я обслужа това онова.Дали да си наливам парите?
    Дане да си я обслужа и да издъхне мотора изведнъж.Иначе пали на четвърт,
    няма студ,няма пек.Само тази зима като беше два дни минус 17 в София
    се узори сутринта доста трудно запали.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С 5-40 няма да спре да го хапва, но с 10-60 ще намалее съществено. Не е причината за липсата на мощност в хапването на масло, освен, ако то не е толкова голямо, че да цапа свещите. По скоро обърни внимание на дебитомера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Напълно е възможно да нямаш проблем, моторът си е атмосферен, с малък въртящ момент, и трябва да му вадиш душата при извънградски изпреварвания.
    Колата изглежда малка, но гони тон и триста.



  4. #4
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Провери и настройките на газовата. Имах 166 2.0 TS , която си вървеше добре когато си иска, без значение на газ или на бензин. Оказа се температурен датчки. Но преди това, дебитомери, сонди, настройки на ГИ и няма оправия. И тогава видях, че грешката е записана при 4000 градуса на охл.течност. Но не пречи да провериш и дросела.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  5. #5

    Default

    1 литър на 2000км си е доста?

    Вероятно си иска ремонт, но по-напред:

    1. Ако е на газ - там маслото едно от най-скъпите ако е специално за газ.Просто температурата на горене на газта е по-висока от тази на бензина, съответно маслото ако е специално за газ е по-скъпо от 95% от маслата за дизел например.

    Иначе бих препоръчал масла с ниска изпаряемост и висока пламна температура:RAVENOL HST SAE 5W-40 или RAVENOL VSI SAE 5W-40+това е пълна синтетика).

    Ако слагаш 10w40: RAVENOL TSi SAE 10W-40


    Ако сложиш цена поне 10лв/литър ти излиза +50лв маслото за пробег от 10000км.

    Масло специално разработено за двигатели на газ е: RAVENOL TEG 10W-40


    Според мен пробвай първо със смяна на масло - поне е по-евтино, а ако не стане е ясно че ремонт ще е неизбежен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    Не е от маслото.
    Аз 156 2.0тс я карах с тотал 10в40 за 30лв тубата и 5л туба ми стигаше за 10 000км. Първоначално 4.5л наливам при смяната и после 0.5л остават за доливане около 8к км след смяната.
    Колата се караше на газ и на яки обороти.

  7. #7
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Аз пък на JTS-а карах основно на високи обороти и 10w60 не пипаше. Но един път долях един фалшив Castrol Edge и изгори литър за 1000км. Важно е да истинско маслото, марката няма значение.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  8. #8
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Преди две години мерих компресия - по спомен мисля, че беше 12,6. Карам с масло 5W40 на газ.
    Градско маслото не го бута. Извънградско ако направя един тигел със 150км/ч по АМ "Тракия" до Бургас и обратно отиват към 0,5л.
    Пробвал съм с 10W60, по-малък е разхода, но и маслото е х2,5 като цена.

    Иначе майстора, който мери компресия какво каза, за този цилиндър, който се различава от другите?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Преди две години мерих компресия - по спомен мисля, че беше 12,6. Карам с масло 5W40 на газ.
    Градско маслото не го бута. Извънградско ако направя един тигел със 150км/ч по АМ "Тракия" до Бургас и обратно отиват към 0,5л.....

    Не е точно, като да не го бута. При градско каране в маслото, заради увеличените хлабини, проникват бензин и вода (влага) и при по-продължително пържене на високи обороти, те се изпаряват.

    Поради тази причина, при предимно градско каране, може да се установи дори повишаване в нивото.
    Last edited by ecotronic; 20-04-2021 at 16:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Според мен си купи свестно масло -пълна синтетика с ниска изпаряемост - не повече от 8.5% - някои от горните са такива.Има и със 7.3% изпаряемост.
    Защото е напълно възможно при загрят двигател и усилена работа или работа при висока околна температура да го издухва през ауспуха заедно с изгорелите газове във вид на маслени пари или пък при ниска пламна температура на маслото да го гори заедно с газта в цилиндрите.

    Има такъв международен тест за двигателното масло които съкратено се нарича NOACK - при него се симулира работа на двигателя - маслото се загрява до 250 градуса по Целзий в продължение на 60 минути след това се гледа какъв процент масло се е изпарило.При 4 литра масло и 11% изпаряемост на маслото = 440мл са се изпарили.
    Click image for larger version. 

Name:	NOACKVolatility_640.jpg 
Views:	2 
Size:	59.6 KB 
ID:	172099


    Принципно автомобила си има "уловител"(кондензатор)на тези маслени изпарения, но той не може да е 100% ефективен и на практика колкото повече е изпаряемостта на маслото толкова повече маслени пари остават неуловени и "издухани" през ауспуха.
    А и не е нов автомобил, а с вече поамортизирани системи-> липсва първоначалната ефективност.

    Та от личен опит съм се убедил че само дадените пари за качествено масло си струват.
    Бях се доверил на автотехник, който ми сипа бардал XTC, което е с 11.2% изпаряемост и на 7000км компютъра "писна" че маслото намалява, но на практика си беше за смяна - най-леките фракции на маслото се изпаряват и остава по-тежката част от него която нито смазва както трябва, нито "чисти", дори обратното -образува нагари и отлагания по двигателя.

    Най-добрите състезателни масла са с изпаряемост под 6%, след тях следват маслата специално разработени за двигатели работещи на газ(метан и пропан -бутан) и маслата за турбинирани бензинови и дизелови двигатели.

    Всички останали масла като качество са под изброените горе.

    Има още едно масло специално разработено за двигатели на газ: RAVENOL VEG SAE 5W-40 , но то е по-скъпо , а и според мен Равенол VSI 5w40 го превъзхожда най-вече по теста за запазване на качествата на маслото във времето с увеличаване на пробега километри.

    На твое място бих пробвал с VSI.
    Last edited by alfa racer GTA; 20-04-2021 at 23:32.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •