Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 159 2.4 проблем електроника

  1. #1

    Default 159 2.4 проблем електроника

    Здравейте,
    Имам Алфа 159 2.4 дизел. Вчера по време на движение колата леко претресе, при почти пълен резервоар за секунда лампата на горивото светна, стрелката се върна на нула - това няколко пъти. Светнаха жълтите лампи за неработещ ASR, hill control, check engine. Без да се налага да спирам колата продължи да работи нормално, като само за секунди се случи още 2-3 пъти да претресе. Като пристигнах угасих и запалих отново, лампите угаснаха. Имате ли идея какво може да е предизвикало?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това са характерни симптоми при кекав акумулатор или калпави ел. връзки по захранването (връзката на акумулатора или на мотора към шаси или мощните предпазители около плюсовата клема).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Благодаря! Ще проверя връзките, а с акумулатора нямам проблем.

  4. #4
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Освен нещата, които е написал ecotronic, симптомите отговарят и на лоша връзка на някоя дюза(хлабава букса), при 1.9 се среща редовно, при 2.4 не съм засичал май случаи, но при диагностика си показва грешката.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  5. #5
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Нямам 159, ама всичките алфи полудяват като им е слаб тока. Започни с акумулатора, след това връзки, клеми, бушониери и тн.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Освен нещата, които е написал ecotronic, симптомите отговарят и на лоша връзка на някоя дюза(хлабава букса), при 1.9 се среща редовно, при 2.4 не съм засичал май случаи, но при диагностика си показва грешката.
    При мен не се е случило 3-4 години - колко да е "редовно"
    Най- добре да си оправи и огледа каквото Електроника му написа.
    Една диагностика ако има възможност с multiecu и така.
    Иначе ще хвърлим много боб
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    При мен не се е случило 3-4 години - колко да е "редовно"
    Щом на теб не ти се е случило, на мен ми се случи и ще се изненадаш колко подобни случаи намерих и колко хора бяха запознати с проблема. Дали отговаря това на редовно, често, рядко и т.н, не водя статистика, надали и някой друг води. И симптомите ми бяха същите, едно към едно. Затова споделих какво още може да е .

    Не се хващайте за една дума..
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Нямам 159, ама всичките алфи полудяват като им е слаб тока. Започни с акумулатора, след това връзки, клеми, бушониери и тн.
    Лоша връзка на първи цилиндър показа грешката.

  9. #9

    Default

    Значи е буксата на дюзата
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    ОПръскай буксите на инжекторите с контактен спрей, при 1.9 е на 3ти цилиндър, ти си 2.4 за по сигурно опръскай всичките

  11. #11

    Default

    Той да го "опръска", ама да знае, че с времето от топлината на двигателя пластмасата на буксите прегаря и става много чуплива -аки пипа там много да внимава.

    Отделно да знае, че се продават и ремонтни комплекти --> букса с жици.
    Тъпото е, че доколкото зная, старата жицацсе реже и се запоява новата/ите жици с новата букса за дюзата.

    Няма друг начин, тоест не е предвидена някъде по кабела сервизна снадка/букса ако се наложи ремонтна смяна на букса на дюза.


    Пропуск е че самите жици и букси не са екранирани по някакъв начин от топлината на двигателя.И отгоре пластмасовия декоративен капак на двигателя спомага за допълнителното задържане на топлина в това пространство.

    Мислех моите да ги екранирам с по-дебело алуминиево фолио, ама като тръгна след време да я продавам какво ли ще си помисли кандидат купувачът...???
    Last edited by alfa racer GTA; 12-05-2021 at 10:04.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12

    Default

    Колега ти си екранирай спокойно ако един ден я продам какво ли ще си мисли собственикът, да си мисли каквото иска ако разбира поне малко ще се сети, а ти си го правиш да е добре на тебе не на някой си в бъдещето
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Вибрацията, времето и качеството няма как да го екранираш. Проблемът не е в температурата и нищо няма да "помогне" с тази "екранация".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14

    Default

    Да, вибрациите няма как даде екранират, а те заедно с топлината играят най-съществената роля за състаряването.

    Аз не бях наясно, че е възможно да се чупят/ронят, но стар дългогодишен автотехник ме предупреди "да внимавам" , но не се стигна дотам да ги свалям.
    Показанията на дюзите гледани на МЕС бяха много добри и отлични и изобщо нямаше смисъл да пипам каквото и да е по тях.

    Просто човекът ми каза, ако ми се наложи.

    На огромна част от колите било така и ако се наложило предупреждавал клиента, че при демонтаж на букси може да се стигне дотам поради остаряването на материала .

    Това което съм мислил е да сложа дебело алуминиево фолио на самият двигател под тях - между тях и двигателя.Така лентата алуминиево фолио ще спира/обира донякъде излъчваната топлина.

    Самите жици и пластмасови букси няма да е добре да се увиват във фолио, защото то ще им пречи да се охлаждат по-добре от въздуха наоколо.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    вижте и ключ масата,на някой е под седалката,на някои от вътре на предна дясна колонка под кората
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •