Results 1 to 13 of 13

Thread: Разлика м-у показанията за среден разход гориво на борд-компютъра и реално

  1. #1
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default Разлика м-у показанията за среден разход гориво на борд-компютъра и реално

    Здравейте, колеги. За пореден път установявам, че показанията на дисплея са различни (и то с доста голяма разлика) в разхода на гориво. При поредната дълга екскурзия из България, на дисплея показа среден разход 4.6л. , а реално (пълно-пълно) гори 6.4/100. Въпроса ми е откъде борд-компа взима информация за средния разход и дали ще е нужно нещо да подменя, за да са по-реални показанията? Колата е Алфа 156 2.4 20V 175hp TI 2004г. Благодаря!
    Last edited by vanboy; 21-05-2021 at 08:57.

  2. #2
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    На 156 всичките уреди са такива...
    Стрелката на горивото си прави каквото си иска.
    Тая на температурата на първата черта преди 90 е 80 градуса, а не както всички си мислят 70. На втората пък е 100, а не 110. На всичкото отгоре се движи постоянно като караш из трафика и не стои на 90.
    Борда е толкова нереален, че нямам думи. На мен ми пише средно 7, реално гори около 10...
    Само часовника е верен, когато не изостава
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Борд компютърът отчита разхода на база времената за впръскване на горивото. Това е много неточен способ, защото преминалото количество гориво през отворена дюза зависи, освен от времето и от налягането и вискозитета на горивото. Ако налягането може да се отчете, то за вискозитета се съди по температурата на горивото. Това последното пък не е еднозначен параметър и зависи от физическите свойства на горивото.

    Накратко - ако заредиш гориво "A", което при дадена температура, притежава по малък вискозитет от гориво "B" то реалният разход с горивото "А" ще е по-висок спрямо този по борд компютър и обратното.

    Нивомерът в резервоара (стрелката) не участва в този бизнес. Ако се съдеше по нея за разхода, показанията на борд компютъра щяха да бъдат още по-неточни.
    Last edited by ecotronic; 21-05-2021 at 10:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Знам, че не участва. Просто отбелязвам, че нищо не е точно при тия коли
    Както и да е, информацията, която си дал е доста добра. Научих нови неща.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При АР166 принципът на отчитане е същия, но там при някои версии на борд компютрите има един параметър (количество гориво/инжекторно време) който може да се променя и така, потребителят има възможността, сам да си настрои отчитането доста точно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Ясно, благодаря ви! Значи тъй ще си остане.. Дефакто са безполезни екстри, поне при 156-ците. Включително и оставащия пробег!
    Last edited by vanboy; 21-05-2021 at 13:36.

  7. #7

    Default

    Всеки резервоар има различна акустика в зависимост от количеството гориво в него. Може да се измисли някаква схема с микрофон, който да следи акустиката и по този начин да се мери нивото на горивото.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  8. #8
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Всеки резервоар има различна акустика в зависимост от количеството гориво в него. Може да се измисли някаква схема с микрофон, който да следи акустиката и по този начин да се мери нивото на горивото.
    Аз имам микрофон, ама е вокален. Мога да го пъхна в резервоара, но от неравности на пътя като 'земе да плицука горивото вътре, к'во праим?! Борда ш'са побърка...

  9. #9

    Default

    Или може да не караш на лампа, и да не е нужно микрофон да ти казва колко гориво имаш с точност до 5мл



  10. #10
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Карай и си свиркай. Колко е било пълно, само господ знае…… При наливане на гориво в резервоара и стискане пистолета на максимум, се образува пияна, която пък образува въздушна възглавница и резервоара ти е пълен, ама друг път.За това мойка, резервоар се пълни максимално с леко натискане на пистолет и с малко паузи да се предоврати образуването на пияна.Урок може да ти даде някоя сервитьорка.Отиваш на заведение и искаш една бира без пияна.Гледаш и се учиш мой.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #11
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    На 156 всичките уреди са такива...
    Стрелката на горивото си прави каквото си иска.
    Тая на температурата на първата черта преди 90 е 80 градуса, а не както всички си мислят 70. На втората пък е 100, а не 110. На всичкото отгоре се движи постоянно като караш из трафика и не стои на 90.
    Борда е толкова нереален, че нямам думи. На мен ми пише средно 7, реално гори около 10...
    Само часовника е верен, когато не изостава
    Стрелката на уреда за температурата отчита доста по-реално от на другите коли. Но за останалите уреди си прав.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #12
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Да, така е - отчита си +-10 градуса и се движи, но все пак е малоумно измислено чертичките да са 80 и 100, а не 70 и 110 както е при всички останали .
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Теоретично 80 и 100 е по-логично, защото това е по-близо до реалния работен режим на ДВГ-то. Демек между "чертичките" е добрата зона.
    На мен пък ми допада много уреда на Корса. Там започва почти от 90 и завършва почти на 100. Истинска машина.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •