Results 1 to 2 of 2

Thread: Клиренс - има ли разлики ?

  1. #1
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default Клиренс - има ли разлики ?

    Здравейте, колеги,
    Скоро мисля да се връщам към клуба на алфистите, тъй като 2 години карам VW, но все си се обръщах след алфите и въпреки някои доста лоши спомени от предната 159, се надявам този път да направя по-умен избор. Въпросът ми сега обаче е следният:
    Има ли разлика в клиренса при различните дизелови двигатели на 159 ? По принцип съм се ориентирал да търся 2.0 JTDm заради по-високия Евро стандарт и по-новата година, но не отписвам и идеята за 2.4. В най-краен случай мисля и за 1.8 MPI, но зависи каква бройка ще намеря, че все пак уплахът от дизела още ми тлее и историята ми в carspending ми напомня за онези времена. Засега акцентът ми в клиренса е заради прекрасните Софийски пътища, поради което се притеснявам да не я закача някъде отдолу, че с предната 159 на гуми 215 60 16 имах случки.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  2. #2

    Default

    Според мен Ti версиите не са много за София -зависи от квартала и пътищата които ползваш.На равни пътища няма проблем - ако обаче има пропадания на асфалта и "развълнувани" павета все ще си на тръни когато минаваш по тях.

    Същото е за 2.4 ако я караш с гуми 235/45/17 с цел 100-120лв "икономия" на пари, вместо оригиналния 225/50/17 размер.

    Пътищата в България ги пооправиха в сравнение с преди 8-9 години, но отклониш ли се от републиканските пътища по общински пътища или някъде в планината ниска кола не става.Рискуваш да удариш картер или друго.

    За 2.0 сваляне на картер и смяна гумения ринг/уплътнение на тръбичката на маслената помпа в картера, освен ако предишен собственик го е сменил.

    Също трябва да се подготвиш за смяна на всмукателен колектор - всичките били пластмасови и по думи на собственик на известен сервиз "рано или късно им идва времето".Не подлежали на ремонт --> само нов.
    Може и да е бил сменян или да не се случи при теб.

    То сега най-важното е да намериш запазена здрава 159-ка.

    Дизела 2.4 с оригиналния размер гуми "е танк".Достатъчно висока е .
    Last edited by alfa racer GTA; 02-06-2021 at 10:37.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •